PDA

View Full Version : سوال: کتاب مناسب برای طراحی کامپایلر

Alt+F4
سه شنبه 17 شهریور 1388, 00:04 صبح
به نظرتون منبع و کتابی تستی که باهاش بتونم واسه کنکور ارشد تو 5 ماه درس طراحی کامپایلر رو فول بشم با توجه به این که من هنوز این درس رو پاس نکردم ، چیا هستن؟

dbdbdb
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 02:27 صبح
سلام .

من یکی از دوستام یه کتاب با اصول طراحی کامپایلر از کتابخانه دانشگاه شریف گیر آورده وخیلی هم معروفه البته انگلیسیه و خیلی هم ازش رازیه(البته فکر نکن که فقط تو شریف هست تو خیلی جاهای دیگه هم میشه گیرش آورد)تازگی ها میگن ترجمه اش هم اومده یه سرک تو انقلاب بکش

Alt+F4
شنبه 21 شهریور 1388, 21:31 عصر
جناب فک کنم یادتون رفت که اسم کتابو بگین:لبخند:

Mahmood_M
سه شنبه 14 مهر 1388, 14:01 عصر
کتاب زیر هم میتونه مفید باشه :

نام : کامپایلرها ( اصول ، ابزارها و روش ها )
نویسندگان : آلفرد وی.اهو - راوی سدن - جفری دی.اولمن
مترجمین : دکتر حسین دلداری - مهندس محمد مهدی سالخورده حقیقی
انتشارات : باغانی
قیمت : 2 هزار تومان

البته فکر کنم کتابی که دوستمون معرفی کردن هم همین باشه ... ، البته این کتاب خیلی وقته که ترجمش اومده و من حدود یک سالی هست که دارمش ( چاپ چهارمش سال 84 هست )

موفق باشید ...

icegirl_f2r
سه شنبه 14 مهر 1388, 23:12 عصر
کتاب اصول و طراحی کامپایلر از جعفر پور امینی انتشارات دانشگاه پیام نور هم میگن خوبه.

pesar irooni
پنج شنبه 16 مهر 1388, 00:30 صبح
کتاب زیر هم میتونه مفید باشه :

نام : کامپایلرها ( اصول ، ابزارها و روش ها )
نویسندگان : آلفرد وی.اهو - راوی سدن - جفری دی.اولمن
مترجمین : دکتر حسین دلداری - مهندس محمد مهدی سالخورده حقیقی
انتشارات : باغانی
قیمت : 2 هزار تومان
البته فکر کنم کتابی که دوستمون معرفی کردن هم همین باشه ... ، البته این کتاب خیلی وقته که ترجمش اومده و من حدود یک سالی هست که دارمش ( چاپ چهارمش سال 84 هست )

کتاب اهو مهمتریم مرجع برای کامپایلره. بهترین ترجمش هم همین ترجمه آقای سالخوردست. اما از 12 فصل کتاب فقط 4 فصلش رو ترجمه کرده ولی برای 5 ماه همین 4 فصل کافیه. البته آقایان جعفرزاده و قلزم هم تا 8 فصلش رو ترجمه کردند ولی برای کنکور باید 4 فصل اول به همراه فصل کد میانی و بهینه سازی رو بخونی که جدیدا رو این دو مورد آخر خیلی مانور میدند. نیازی به کتاب کنکور نیست فقط یاد بگیر چطوری یه گرامر پارس میشه و .... یعنی بیشتر فصل 4 و فصل کد میانی و بهینه سازی

delphi_programmer_2010
پنج شنبه 09 دی 1389, 11:29 صبح
سلام.من میخوام LL1 , LLk , چند تا مبحث از کامپایلر رو در زمان محدودی یاد بگیرم.کسی میتونه کمک کنه؟
اگر کسی منبعی داره بگه
لطفا کمک کنید

delphi_programmer_2010
پنج شنبه 09 دی 1389, 13:54 عصر
میشه به من هم بگید چطر کامپایلر بخونم؟
فقط میتونم چند روز وقت بذارم و باید بتونم مسیله حل کنم.مثلا برای یادگیری LL1 یا LLk چکار کنم؟امتحان معرفی به استاد دارم و باید آماده بشم