PDA

View Full Version : سوال: ارتباط با پایگاه داده Oracle از طریق VPN با استفاده از یک Application

parastoo_zamani
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 12:27 عصر
با سلام
من چند تا برنامه نوشتم که با استفاده از اینتراوب به پایگاه داده Oracle متصل شده و در شبکه داخلی و VPN به تبادل اطلاعات می پردازند . حال می خواهم همین کار را بدون نیاز به اینتراوب و با یک برنامه Application انجام بدم ولی یه مشکلی وجود داره . اونم اینکه برنامه در شبکه داخلی پایگاه داده رو پیدا می کنه ولی در VPN نه.
از دوستان اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره لطفا دریغ نکنید . با تشکر

parastoo_zamani
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 14:40 عصر
یعنی هیچ کس در این مورد اطلاعاتی نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ناراحت:

Saeed_m_Farid
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 16:58 عصر
با سلام
من چند تا برنامه نوشتم که با استفاده از اینتراوب به پایگاه داده Oracle متصل شده و در شبکه داخلی و VPN به تبادل اطلاعات می پردازند . حال می خواهم همین کار را بدون نیاز به اینتراوب و با یک برنامه Application انجام بدم ولی یه مشکلی وجود داره . اونم اینکه برنامه در شبکه داخلی پایگاه داده رو پیدا می کنه ولی در VPN نه.
از دوستان اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره لطفا دریغ نکنید . با تشکر

سلام
دوست عزیز، "چند تا برنامه نوشتم" که اطلاعات مستندی نیست برای جواب دادن، لطف کنید چند تا مطلب رو روشن کنید :
چه نسخه ای از اوراکل؟
نحوه ارتباط شما با اوراکل چطوریه؟ یعنی تو اون "چند تا برنامه" از اوراکل کلاینت برای استفاده از پایگاه داده اصلی استفاده میشه یا از کامپوننت خاصی (مثل ODAC) استفاده می کنید؟
پایگاه داده رو پیدا نمی کنه یعنی چی؟
اگه دارید از طریق کامپوننت واسط به پایگاه وصل میشین، و بجای OCI دارید رو پروتکل TCP/IP به پایگاه وصل میشید(یعنی رو سیستم کلاینت، از اوراکل کلاینت خبری نیست)؛ احتمالاً مشکل از تنظیمات تونلی هست که VPN میزنه، یعنی ممکنه از فايروال یا کدینگی که رو پکت ها رو VPN اعمال میشه، باشه و ...

البته بازم من ارتباط مشکل شما با دلفی رو نتونستم متوجه بشم.

parastoo_zamani
شنبه 28 شهریور 1388, 08:53 صبح
سلام

دوست عزیز، "چند تا برنامه نوشتم" که اطلاعات مستندی نیست برای جواب دادن، لطف کنید چند تا مطلب رو روشن کنید :
چه نسخه ای از اوراکل؟
نحوه ارتباط شما با اوراکل چطوریه؟ یعنی تو اون "چند تا برنامه" از اوراکل کلاینت برای استفاده از پایگاه داده اصلی استفاده میشه یا از کامپوننت خاصی (مثل ODAC) استفاده می کنید؟
پایگاه داده رو پیدا نمی کنه یعنی چی؟
اگه دارید از طریق کامپوننت واسط به پایگاه وصل میشین، و بجای OCI دارید رو پروتکل TCP/IP به پایگاه وصل میشید(یعنی رو سیستم کلاینت، از اوراکل کلاینت خبری نیست)؛ احتمالاً مشکل از تنظیمات تونلی هست که VPN میزنه، یعنی ممکنه از فايروال یا کدینگی که رو پکت ها رو VPN اعمال میشه، باشه و ...

البته بازم من ارتباط مشکل شما با دلفی رو نتونستم متوجه بشم.

با تشکر از توجه شما دوست گرامی :
من با استفاده از اینتراوب دلفی و ADO با پایگاه داده اوراکل 9 ارتباط برقرار می کنم که برای این منظور از طریق اینترنت و وی پی ان نیز بدون نیاز به نصب نرم افزار کلایت و پرووایدر اوراکل از طریق شبکه به راحتی با پایگاه داده ارتباط برقرار می کنم ، ولی این کار رو با یک برنامه ساده که به صورت Application و ADO می نویسم نمی تونم انجام بدم یعنی هنگام اکتیو کردن ADO پیغام خطایی مبنی بر اینکه پایگاه داده اوراکل پیدا نشد - داده می شه .

Saeed_m_Farid
شنبه 28 شهریور 1388, 17:29 عصر
... که برای این منظور از طریق اینترنت و وی پی ان نیز بدون نیاز به نصب نرم افزار کلایت و پرووایدر اوراکل از طریق شبکه به راحتی با پایگاه داده ارتباط برقرار می کنم...
:متعجب::تشویق:
ببینید منظورتون رو درست متوجه شدم که میتونید به اوراکل 9i release 1 یا r2 بدون نصب هیچ رابطی و تنها بر پایه TCP/IP رو کلاینت هاتون، متصل بشید و سرویس بگیرید؟
اگه اینطوریه که من تا حالا همچین چیزی نشنیده ام و چون تخصصی در این زمینه ندارم، اظهار نظر اضافی نمی کنم؛ یعنی اتصال کلاینت ها از طریق TCP/IP و بدون نصب هیچ پرووایدری!!!