PDA

View Full Version : آینده کدام روش برنامه نویسی در ایران خوب است؟

mohsenshams
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 15:41 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان
من می خواهم شروع به یادگیری یک روش برنامه نویسی کنم و حالا از شما دوستان تقاضا دارم در این مورد من را راهنمایی کنید.
فرقی نداره که آن روش برنامه نویسی تحت وب است یا نه فقط می خواهم در آینده بتوانم از آن استفاده قابل توجهی داشته باشم.
با تشکر از شما

Keyhan Clever
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 15:51 عصر
هرچی یاد میگیری از زبان های visual یاد بگیر فک کنم کاربردش خیلی خوبه
به نظر من اول vb رو یاد بگیر که هم تقریبا ساده و هم پر کاربرد
بعدش که یکم راه افتادی ++vc رو یاد بگیر که خیلی هم پر قدرته

Daemon
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 17:35 عصر
به نظر من اول vb رو یاد بگیر که هم تقریبا ساده و هم پر کاربرد
بعدش که یکم راه افتادی ++vc رو یاد بگیر که خیلی هم پر قدرته
پدرجان vb منسوخ شد(مال عهد بوق بود). vc++ ، مگه همه چیز قدرته،اصلن قدرت را چی معنی می کنی؟
در کل با این حرف ها موافقم ، اگه می خوایی به صورت یک ضرب تو چاه بیفتی همین حرف ایشون را اجرا کن.:لبخند:

من می خواهم شروع به یادگیری یک روش برنامه نویسی کنم
طبق عنوان تایپیکت راهنماییت می کنم.
آینده کدام روش برنامه نویسی در ایران خوب است؟
خوب اینده را که نمی شه پیش بینی کرد،کدوم از ما دات نت را تا 15 سال پیش می شناختیم، ولی حالا تو ایران چی شده.
با همه ی این احوال یک چیز را بدون،همه ی این زبان های برنامه نویسی ابزاری بیش نیستند،پس نه می خواد سرشون تعصب به خرج بدی یا سرشون بترسی،پس تا می تونی ازشون استفاده کن و کارت را راه بنداز.
قبل از شروع بهتره با بعضی مفاهیم مثل شی گرایی اشنا بشی، در این صورت انتخاب و جابه جایی به هر زبانی برات راحت خواهد بود.
تا حالا بازار ایران طرف دات نت بوده و به خاطر توجه زیاد مایکروسافت به سی شارپ،فعلنده سی شارپ تو بورس است.به شخصه همین سی شارپ را پیشنهاد می کنم،کمی با شی گرائیی اشنا بشو و مستقیم برو سر سی شارپ چون تو کار web app هم می تونی فعالیت کنی،وقتت را اصلن تلف نکن که بعد پشیمون نشی(بپر وسط این جریان،به قول خودم flow rider باش تا در زندگی راحت باشی).

نکته:شاید بعضی از دوستان بگند اول باید بری فلان زبان را یاد بگیری و بعد بری سر اون یکی زبان،اصلن این کارو نکن چون سودش کمتر از ضررش(اتلاف وقت) است.برای شی گرایی خودت در طول یادگیری زبان باهاش اشنا می شی ولی خوب اگه پیش زمینه داشته باشی بهتره.

اموزش سی شارپ هم تو بخش http://barnamenevis.org/forum/images/statusicon/subforum_old.gif مقالات مرتبط با Microsoft ‎.Net Framewrok (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=51) هست.

اخطار: کسایی که تازه می خواند وارد کار برنامه نویسی بشن اغلب مدهوش کلمه ی قدرت می شوند.تا می رسند می گند چون سی پلاس قدرتمنده،همه ی دنیا یک طرف و سی پلاس طرف دیگه. این حرف ها در حالیست که حتی تعریف درستی از قدرت ندارند و نمی دونند کاربرد واقعی این زبان کجاست.(پس شما هم گول این کلمه ی خوشگل را نخوری:چشمک:)

mohsenshams
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 21:50 عصر
من به شما دوستان ارادت خاصی دارم ولی هر کدامتان یک حرفی زدید ، راستشو بگم گیجم کردید. لطف کنید قشنگ توضیح بدهید.
با تشکر از شما

Keyhan Clever
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 22:42 عصر
دوست عزیز ، شما خوشگل حرف میزنی ولی لازم شد من بیشتر مثال بزنم
خوب حالا میخوام برای این که قدرتو درک کنین نمک رو با شکر مقایسه کنم .
منظورم مقایسه زبان از کار افتاده کوییک بیسیک (کیو بیسیک) با زبانی مثل سی پلاس پلاسه.
مثلا مدیریت حلقه ها توی این زبان ها :
توی QB فقط میتونید به حلقتون یه مقدار بدین اما توی زبان های قویتر میتونید شرط بدین
یا مثلا چیزی مثل آرایه لیست توی کیو بی (وجود داشتنش نه ،، به کار بردنش) خنده داره
کامل بودن دستورات یک طرف قدرته
حالا چند تا سوال دیگه از خودتون که میگین قدرت بی مفهومه :
زبانی مثل اسمبلی که مستقیم با پردازنده ارتباط برقرارمیکنه قویتر از زبانی مثل همون کیو بی که از کار افتاده نیست ؟
آرمان های شما برای انتخاب یک زبان که بخواین باهاش یک سیستم عامل طراحی کنین چیه ؟ (با عقاید هیچکس دیگه کار نداشته باشین و فرض کنین که میخواین سیستم عامل متفاوت از بقیه رو طراحی کنین و زبان واحدی برای برنامه نویسی سیستم عامل وجود نداره)
حتما میگید که قدرت و راحتی کار و امکانات و این جور چیزها بی معنیه و زبانی مثل وی بی رو انتخاب میکنید ؟
دست برنامه نویس تو کدوم زبان ها بیشتر بازه و کدوم زبان ها امکانات بیشتری دارن ؟
کدوم زبان ها میتونن ارتباط بیشتری با پردازنده برقرار کنن ؟
و اینها همه منجر به محبوبیت زبان و فرآیند تکمیل زبان ها در کامپایلر های جدید میشه که باعث تکمیل تدریجی یک زبان و ایجاد زبانهای جدید از زبان قدیمی و اینا هیچکدوم مهم نیست ؟
__________________________________________________ __
در ضمن منم اگه گفتم با زبانهای ویژوال کار کن ، برای این بود که در زبان های تحت ویندوز ظاهر نسبتا کاربر پسندی دارن و امکانات بیشتری از طریق رابط گرافیکی در اختیار برنامه نویسی قرار میگیره ولی من به هیج وجه در باره زبانهای تحت وب حرف نزدم

mohsenshams
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 16:04 عصر
با سلام
دوستان عزیز من یک خواهش دارم از شما که خیلی به همدیگه گیر ند فقط نظراتتان را مطرح کنید تا بتوان یک نتیجه گیری کرد.
با تشکر از شما دوستان

Keyhan Clever
جمعه 20 شهریور 1388, 11:12 صبح
ببین ما میخوایم نظراتمونو مطرح کنیم
دعوا هم نداریم
در ضمن شما هم بهتره سفسطه نکنی دلیل و منطق بیار
بعدشم از رو کتابی ندزدیدمش فقط جملمو با کلاس تر گفتم
شما هم این تاپیک رو دونفره نکن
یه جوری صحبت کن که همه بتونن تو بحث شرکت کنن
سوالاتم ممکنه تک تکشون به بحث ربطی نداشته باشه ولی اگه میتونستین برای خودتون به همشون پاسخ بدین میتونستین حرفمو درک کنین
در ضمن من 14 سالمه و به این سنم هم افتخار میکنم
بقیه بحث رو دو قطبی تو این تاپیک ادامه نده
اگه میخوای بیا تو یاهو مسنجر با هم صحبت کنیم
در یکی مونده به آخرش هم این که اگه شما حرفهای منو درک نمیکنی دلیل نمیشه که چون سنم کمه مطالعه دقیق ندارم و ... . پس بهتره درکش کنی
در آخرش هم این که ادب و تربیت کافی ، چیز خوبیه

wanted_boy_2010
جمعه 20 شهریور 1388, 13:38 عصر
سلام به همگی. من که می گم س شارپ گزینه ی خوبی برای یادگیری است. ضمنا تو همین سایت هم کلی برنامه و آموزش داره.

emadfa
یک شنبه 22 شهریور 1388, 01:46 صبح
سلام دوست عزیز
سنت که کمه بنابراین زمان به اندازه کافی داره!
من فقط یک توصیه می کنم: اگر یک گله گوسفند خواستند از یک دره سقوط کنند لزومی نداره که تو هم حتما این کار رو انجام بدی! همیشه شنا در جهت مسیر آب باعث نجات نیست!
امیدوارم که منظور من رو خوب فهمیده باشی!

Vahid_moghaddam
یک شنبه 22 شهریور 1388, 07:51 صبح
ا سلام خدمت تمامی دوستان
من می خواهم شروع به یادگیری یک روش برنامه نویسی کنم و حالا از شما دوستان تقاضا دارم در این مورد من را راهنمایی کنید.
فرقی نداره که آن روش برنامه نویسی تحت وب است یا نه فقط می خواهم در آینده بتوانم از آن استفاده قابل توجهی داشته باشم.
با تشکر از شما

اگر توی سایت جستجو کنید و مخصوصا به تالارهای مربوط به هر زبان سر بزنید، می تونید دید خوبی نسبت به زبان ها پیدا کنید.

با شرمندگی به خاطر این حرف:
این خاله زنک بازی ها، گیس کشیدن ها، کل کل ها و مسخره بازیا چیه که تازگیها توی سایت راه می افته؟ بابا همه کارتون خیلی درسته، ته اطلاعات هستید، تمام برنامه نویسی در شما خلاصه می شه. اما میشه این دعواها رو ببرید یه جای دیگه؟

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 22 شهریور 1388, 09:21 صبح
سلام.من واقعا شرمنده ام که این صحبتها در این سایت رخ میده.شماها برنامه نویس هستید و اگر هم در زمینه ای به صورت تخصصی اطلاعات دارید بهتره با دلیل و منطق باشه نه با حرفهای کلی.
--------------------------------
دوست عزیز شما اولین چیزی که برای ورود به دنیای برنامه نویسی نیاز داری فقط و فقط الگوریتم هست. نه هیچ چیز دیگه. یادگیری هر زبان برنامه نویسی فکر نمیکنم بیش از یک ماه( خیلی دست بالا گرفتم) طول میکشه.چون شما وقتی یک زبانی رو یاد بگیری اکثرا همون دستورات هستند با مقداری تغییر ظاهر. استفاده از بقیه توابع یک زبان نیز فقط نیاز به تجربه و استفاده از مراجع معتبر داره.فکر نمیکنم اینجا کسی باشه کل توابع استفاده شده ار درلفی یا سی رو حفظ باشه یا بتونه باهاش کار کنه.همه برنامه نویسها به یک مرجع مانند msdn رجوع میکنند. تو هیچ کتابی هم تمامی این توابع توضیح داده نشده چون عملا زمینه کاری شون باهم تفاوت داره. اصولا نمیان توابعی که برای کار با دیتابیس هست رو در کتابی که برای سیستم عامل نویسی هست توضیح بدن.!!!
پس شما اول سعی کن فقط الگوریتم یاد بگیری و بعد دنبال اصول طراحی شی گرا برو.بعد از اون میتونی هر زبانی که خواستی رو یک کتاب بگیری و شروع به کارش کنی.
موفق باشید.

Daemon
یک شنبه 22 شهریور 1388, 18:49 عصر
اگر یک گله گوسفند خواستند از یک دره سقوط کنند لزومی نداره که تو هم حتما این کار رو انجام بدی!
با عرض معذرت، ما داریم در مورد یک جامعه ی برنامه نویس حرف می زنیم نه گله ی گوسفند(مگه این که این دو از دید شما یکی باشه)

همیشه شنا در جهت مسیر آب باعث نجات نیست!
مسلمن اگه همیشه باعث نجات نیست ولی احتمال بالایی واسه نجات هست،شنا کردن بر خلاف اب چیزی جز اتلاف انرژی نیست(اخرشم مرگ).

از بابت پست هایی که دادم شخصن عذر می خوام.

این مسئله که هر کسی حق ازادی داره و می تونه خودش انتخاب کنه هیچ شکی نیست، ولی این موضوع که شخصی اطلاع نسبیی از موضوعی نداره و حتی تعریف دقیقی از قدرت نداره حرف هاش چیزی جز انحراف نخواهد بود(البته اکثر مواقع).

هر کسی بسته به نیازش راهی را پیش می گیره و مسیری را میره،حالا منم طبق خواسته ی دوستمون راهنماییش کردم،ولی این که یک دفعه شخصی بحث قدرت،اسمبلی،سی،سی پی یو و ... را وسط می کشه(کاملن نامربوط به بحث) ایا می تونه راهنمای خوبی باشه.

این که کسی حرفام را نقض کنه و با دلیل هم نقض کنه،به شخصه استقبال می کنم و دلیلی بر مخالفت باهاش نمی بینم.

پس شما اول سعی کن فقط الگوریتم یاد بگیری و بعد دنبال اصول طراحی شی گرا برو.
کاملن با حرف های شما موافقم.

موفق باشید

parsiansoft
پنج شنبه 09 مهر 1388, 15:25 عصر
واقعاً که ، واقعاً متاسفم ، یکسری تاپیک ها رو که خوندم عزیزانی داشتن داعوا میکردن سر زبان های برنامه نویسی !!!
این خیلی عجیبه ! نه؟
آره عجیبه ، دوستان عزیز اول شما ببینید چی می خواهید بعد دعوا کنید سر اینکه چی بهتره ؟!
من 6 ساله که دارم برنامه نویسی می کنم ! ( البته قصد من تعریف از خود نیست می خوام به یه نتیجه ای برسیم!) .
در این مدت برنامه نویسیم من از QBASIC شروع کردم و بعد6 VB ( خودائیش VB یه چیز دیگست آخر توضیح می دهم دلیلم رو) بعد شروع به کار با VB.net کردم بعد هم c ، C++ و اسمبلی و غیره هم که کمکی در دانشگاه کار کردم .
خوب اینارو گفتم که چی بشه! من اینا رو گفتم که بگم من با همین زبان ها ( و بخصوص vb) برنامه هایی را نوشتم که در سطح کشوری داره بفروش میرسه!
خوب حالا می خوام ختم کلومم را بگم خطاب به اون دوستی که می خواهد تازه شروع کنه ، دوست خوب و مهربونم ، تو چون می خواهی شروع کنی اول نگاه کن به اون نقطه ای که می خواهی برسی بعد شروع به کار کن ، الان تمام جهان داره به سوی زبان های برنامه نویسی حرکت می کنند که:
1- با یه برنامه چند نفر از طریق شبکه کار کنند.
2- وابسته به سیستم عامل ویندوز نباشه ؟؟!!! چرا؟ خوب ویندوز دیگه آخر عمرشه !
ویندوز دیگه راهی نداره ، دیگه داره به بن بست می خوره ، الان سیستم عامل هایی مثل لینوکس و .. دارن میان رو بورس ، کشور های اروپائی تماماً سیستم عامل ملی خودشون رو از ویندوز تغییر دادن و الان دارند با لینوکس کار می کنن !!!!
خوب فکر می کنم که دیگه جای بحث نمونده ، فقط این رو بگم که برو JAVA رو یاد بگیر ( واقعاً قدره) یعنی خود مخطاره دیگه وابسته به ویندوز و ... نیست !
یعنی شما می تونی باهاش برای (موبایل - برنامه های کاربردی - صفحات وب و ... ) را برنامه نویسی کنی ( اینهایی که گفتم کمترین تعریف از JAVA هست ) .
در کل اگه می خوای تو ویندوز برنامه نویسی کنی برو سراغ VB.NET هم آسونه و هم پر کاربرد .
امید وارم خدمت مفیدی به دوستانم کرده باشم .
در ضمن اگر سوالی داشتید می تونید به من EMAIL بزنید .
MOHSE6@yahoo.com

{{ تو بهترین هستی ، همان گونه که بهترین بودی ، فقط خودت را بشناس تا خدای خودت را بشناسی }}

silverfox
پنج شنبه 09 مهر 1388, 20:51 عصر
خوب ویندوز دیگه آخر عمرشه !
ازون حرفا زدینا باز...روی چه حسابی؟

mehdi_turbo
جمعه 10 مهر 1388, 07:54 صبح
هيچ موقع سعي نكنيد نسبت به يك زبان برنامه نويسي نسبت به ديگري الويت اي قائل شويد يا به صورت تعصبي نسبت بهش صحبت كتيد !
من از زبانهاي تحت دات نت در پروژه هام به صورت مشترك استفاده ميكنم
يعني هم VB هم c#‌ و هم c++ و از تركيب اينها و تركيب خصوصيات مفيد هر يك مي تونم پروژه هاي با سرعت و كارايي بالا را بسازم

sepehrst
یک شنبه 12 مهر 1388, 10:15 صبح
خوب ویندوز دیگه آخر عمرشه !
ویندوز دیگه راهی نداره ، دیگه داره به بن بست می خوره

نمیخوام بحث رو منحرف کنم اما خوشحال میشم اگه دلیل و مدرک و منابع آماری معتبری در زمینه دارید، معرفی کنید. ممکنه VB Classic که نرم افزار شما بر اساس اون هست و در سطح کشوری داره بفروش میرسه به آخر عمرش رسیده باشه که اونم هنوز نرسیده ولی این ادعای شما که پر مخاطب ترین سیستم عامل دنیا و به تبع آن غول نرم افزاری جهان داره به آخر عمرش میرسه در هیچ کجا نه دیدم نه شنیدم و نه خوندم(منابع معتبر و علمی). بعید میدونم طرفدارهای سرسخت لینوکس هم همچین تصوری داشته باشند.. در اینجا هیچ تعصبی روی هیچ سیستم عاملی در کار نیست. من حتی با لینوکس موافق هستم (بدون تعصب).
اما باید واقع بین بود و اگر مطلبی را عنوان میکنید با پشتوانه باشه.

اما در مورد برنامه نویسی، بنظر من ابتدا باید با یادگیری مفاهیم و اصول پایه و طریقه طراحی و پیاده سازی الگوریتم شروع کرد. برای شروع، زبان برنامه نویسی خیلی مهم نیست و اتفاقا هر چه ساده تر باشه بهتره. باید قدم به قدم پیش رفت. شما اول باید وارد گود بشید و بعد از کسب تجربه و گسترس دید نسبت به موضوع، با درایت بیشتری می توانید زبان برنامه نویسی دلخواه خودتون رو انتخاب کنید. تمام برنامه نویسهای با تجربه بالاخره زمانی حتی با QB و پاسکال و امثال اینها شروع کردند و حالا با C#‎‎‎ و ++C و dotnet و غیره کار میکنند.

باید با هدف یادگیری و بالا بردن علم و مهارت خود وارد این زمینه شوید، در غیر اینصورت اگر بخواهید از ابتدا صرفا با این دید وارد شوید که کدام زبان آینده بهتری داره و احتمالا در آمد بالاتری براتون بهمراه خواهد داشت، از همین ابتدا شکست میخورید.

mosab_vb
یک شنبه 12 مهر 1388, 17:05 عصر
اول از همه الگوریتم.مثلا طراحی الگوریتم بلد باشی.وقتی طراحی الگوریتم بلد باشی نوبت می رسه به انتخاب زبان که توانایی پیاده سازی الگوریتمت رو داشته باشه.از همه زبان ها سر رشته داشته باش.حتی کم.قدرت یادگیریت بالا می ره.مهم اون ابزاری هست که می خوای ایجاد کنی.مثلا برای برنامه نویسی موبایل نیاز به یه ابزاری هست،برای برنامه نویسی اپلیکیشن و ................ حتی برنامه نویسی تحت وب.الان بازار cms گرم هست.php,java,ajax,ASP.NET,.........
طراحی پرتال برای سازمانها،دانشگاهها و .......... یه چیزی بنویس با یه زبانی که بتونی پشتیبانیش رو هم به عهده بگیری.مثل java.

MIDOSE
یک شنبه 12 مهر 1388, 19:09 عصر
بگذریم که این بحث شونصد میلیون بار -اصطلاح- مطرح شده.

چرا؟ خوب ویندوز دیگه آخر عمرشه !
ویندوز دیگه راهی نداره ، دیگه داره به بن بست می خوره
قبل از نقض هر کسی یا چیزی باید خوب بشناسیش، شما ویندوز را می شناسید؟

خوب فکر می کنم که دیگه جای بحث نمونده
خود گویی و خود نتیجه گیری می کنی، بابا تو دیگه کی هستی!

در ضمن اگر سوالی داشتید می تونید به من EMAIL بزنید
پس فروم مال چیه؟ اگه حرفی می زنید بایستید و به خاطر سخنانتان دلیل بیاورید نه این که...

ahmad_roushan
سه شنبه 14 مهر 1388, 08:46 صبح
سلام به همه
اول از همه این دوستمون باید اطلاعاتی درباره خودش میداد که مثلا تحصیلات دانشگاهی مرتبط مثلا کامپیوتر یا it داره یا نه تا بشه بررسی کرد .
در کل به نظر من آینده نرم افزار وابسته به شبکه و وب هست نه یک سیستم تنها ، پس باید به سراغ زبان هایی بری که این قابلیت رو به بهترین وجه دارن .
2 تا انتخاب کلی داری جاوا و دات نت .
توی ایران دات نت پرکاربرد تر هست .
خب حالا اگه بخواهیم توی دات نت انتخاب کنیم برای شروع vb.net میمونه و #c چون ++c واسه شروع خوب نیست البته اگه کامپیوتر خونده باشین میتونید از اون هم شروع کنید .
برای #c و vb.net هم مقایسه های کاملی در سایت هست که میتونی با اونا شروع کنی .
باز اگه کامپیوتر خوندی و با زبان های شبه الگول (C , ++C , Java ) آشنایی داری چون syntax اونا بیشتر شبیه به #C هست اون توصیه میشه ، اگر هم نه برو سراغ vb.net .
البته به گفته خود ماکروسافت قدرت این دو زبان در یک سطح هست .

بین جاوا و دات نت هم مقایسه های کاملی در سایت هست که میتونی اونا رو مطالعه کنی .

در ضمن ماکروسافت پشتیبانی بسیار خوبی از دات نت میکنه ( که دلگرمی بزرگی هست که بزرگترین شرکت نرم افزاری دنیا پشتیبان زبان برنامه نویسی تو باشه ! )

Felony
سه شنبه 14 مهر 1388, 11:35 صبح
- وابسته به سیستم عامل ویندوز نباشه ؟؟!!! چرا؟ خوب ویندوز دیگه آخر عمرشه !
ویندوز دیگه راهی نداره ، دیگه داره به بن بست می خوره ، الان سیستم عامل هایی مثل لینوکس و .. دارن میان رو بورس ، کشور های اروپائی تماماً سیستم عامل ملی خودشون رو از ویندوز تغییر دادن و الان دارند با لینوکس کار می کنن !!!!
:قهقهه:من این تاپیک رو ندیده بودم ، عجب تعبیر تپلی ، مایکروسافت که قول نرم افزاری دنیا هست نشسته تا یکی مثل لینوکس جاش رو بگیره ...

دوست عزیز درسته لینوکس سیستم عامل خوبی هست ، ولی برو آمارهای معتبر رو ببین تا متوجه بشی چند درصد از مردم جهان با لینوکس کار میکنن !!!

شما بهتره یه نگاهی به ویندوز 2008 سرور و 7 بندازی تا بدونی هنوز دنیا نرم افزار دست مایکروسافت هست .

UnnamE
سه شنبه 14 مهر 1388, 22:03 عصر
ای بابا
این دوست ما یه راهنمای خواست نه شاخ و شونه

=======
نظر شخصی من اینه که:
به آینده کاری نداشته باش
چرا؟
چون اگه قرار به آیده فک کنیم باید قید زندگی کردن رو بزنیم چون به این نتیجه میرسیم که یه روز قراره بمیریم و زندگی بی فایده هست :شیطان:
همه ی زبان ها خوبن و کارایی قوی دارن
از کجا میگم؟
از اونجا که زمانی که سیستم عامل ها وجود نداشتن اونا رو با یه سری زبان برنامه نویسی سرپا کردن که وقتی ماها اونا رو میبینیم فک می کنیم یادگاری های ارسطو روی دیوار قاره :قهقهه:
اول باید بدونی هدفت از یادگیری چیه
و بدونی برای چه کاری می خوای ازش استفاده کنی
مثلا طراحی وب و وبسایت سی شازپ یا ویبی دات نت و jsp که مورد آخر رو قیدش رو بزن چون زمانی جاوا رو یاد می گیری که توی تلویزیون دارن به عنوان مسن ترین فرد جهان معرفیت می کنن:گیج:
و واسه ویندوز که همه ی زان ها جواب میدن
واسه لینوکس سی و سی پلاس پلاس و جاوا و پیتون و ....
و...
و حالا طبق گفته ی دوستان اول الگوریتم رو یاد بگیر بعد هم دیگه با خودت:افسرده:
به نظر من سی شارپ چون با دات نت هستش خیلی راحته و کارایی زیادی داره هم توی نت و هم توی کلاینت.
و سعی کن تعصب نداشته باشی
این رو هم در نظر داشته باش که وقتی یه زبان رو یاد گرفتی به سرعت زبان های دیگر رو یاد میگیری
و در ضمن یاد گیری زبان های برنامه نویسی مثل یاد گیری زبان های تکلمی
در آخر هم میگم باید زبان انگلیسی خوبی داشته باشی
و ذیگر هیچ

حمیدرضاصادقیان
چهارشنبه 15 مهر 1388, 08:51 صبح
سلام.متاسفانه بعضی از دوستان میخوان راهنمایی کنند و قصدشون هم کمکه ولی فقط باعث میشه شخصی که نیاز به کمک داره از چاله تو چاه بیافته.این بنده خدا سوال کرده برنامه نویسی رو از کجا شروع کنم. بعضی ها به طور مثال اومدن میگن که برا برنامه های سطح Enterprise باید Oracle رو یاد بگیری بعد جاوا رو مسلط بشی که بتونی روی لینوکس راه اندازی کنی.!!(البته یک مثاله) . خوب این بنده خدا هم میگه بابا نخواستیم میریم برنامه آماده میخریم چه کاریه.!!!
شما وقتی میخوای پزشکی یاد بگیری یک راست نمیری تو اتاق عمل!! اول اصول رو به شما یاد میدن که ساختار بدن انسان چیه.
ساختار و اصول برنامه نویسی به جز الگوریتم و فهم و منطق برنامه هیچ چیز دیگری نیست.زبان ها ابزار هستند که شما بتوانید با استفاده از اونها اون الگوریتم رو پیاده سازی کنید که اونم فقط به شرایط و نوع برنامه و خیلی آیتمهای دیگه بستگی داره.شما نمیتونی برنامه ای که تحت لینوکس هست رو بیای بگی میخوام دیتابیسش SQL Server باشه خوب این نمیشه.در این وضعیت باید به اوراکل سوئیچ کنید.
باز هم میگم اول فقط برید سمت الگوریتم و طراحی اصول نرم افزار.
------------
یک درخواستم دوستانه هم دارم.خواهشا بحث ها رو جنجالی نکنیم و سعی نکنیم باهم کل کل کنیم که بشه از بحث یک نتیجه گرفت که اگر یک شخص دیگری این تاپیک رو خوند بتونه یک نتیجه گیری درستی از بحث بکنه.
ممنون از تمامی دوستان.

saleh.hi.62
چهارشنبه 15 مهر 1388, 10:28 صبح
تمام دوستان به همه پارامترها اشاره کردن الا قیمت اون ide که میخوای باهاش برنامه بنویسی !!!!
مسلما کسی C#‎‎‎‎ رو notepad نمینویسیه.
دوستان خواهشا یه کم به این موضوع فکر کنید؟؟؟

تا کی ما میخوایم محصولات ماکروسافت و بورلند رو بدون لایسنس استفاده کنیم!!

حالا میگیم شما ازنسخه express استفاده میکنین ویندوز رو میتونین بخرین.

این نظر شخصی منه :

QT
این تولکیت جدیدا رایگان شده و cross platform هست برای تمامی زبونها بایند داره زبون پیشفرض C++‎‎‎‎‎‎‎ و یک بار برنامه بنویس و روی همه سکوها اجرا کن بدون نیاز به هیچ framwork یا .vitual machine
NOKIA اسپانسر این کمپانی هست.

در این toolkit شما با C++‎‎‎‎‎ برنامه مینویسین ولی هم شما براحتی برنامه نویسی سطح بالا انجام میدی هم سطح پایین.خیلی کارها حتی از.net هم ساده تر.

این رو هم دانلود کنین بخونین:
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=37925&d=1254675825
نمونه برنامه های نوشته شده باهاش :
1-KDE

2-google earth
3-fotowall

4-photoshop albumو.........

اینارو ببینین :
http://www.youtube.com/watch?v=TLbO7...eature=related (http://www.youtube.com/watch?v=TLbO73oQaeU&feature=related)
http://www.youtube.com/watch?v=tVzzF...e=channel_page (http://www.youtube.com/watch?v=tVzzF_ft7uc&feature=channel_page)
http://www.youtube.com/watch?v=U05iuHL2b9M&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=VBAWUQWu7bw&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=n1S4y...e=channel_page (http://www.youtube.com/watch?v=n1S4yhYbJ54&feature=channel_page)
http://www.youtube.com/watch?v=oN8is...e=channel_page (http://www.youtube.com/watch?v=oN8isQYR3tc&feature=channel_page)

http://i36.tinypic.com/2pq5mqp.jpg

ايزابل
جمعه 17 مهر 1388, 21:22 عصر
من فكر نمي كنم واقعا مهم باشه با چه زباني شروع كني. هركدوم از زبانهايي كه اينجا معرفي شدن معايب و محاسن خودشون رو دارن. در عين حال اگه با يكيشون شروع كني و روال كار دستت بياد به راحتي ميتوني بعدا دانسته هاتو با زبانهاي ديگه تطبيق بدي و خيلي سريع (در حد يكي دو سوت) برنامه هاتو با اونها بنويسي. يكي از اين راهها رو بگير و برو جلو.

mehrdad_20
دوشنبه 06 مهر 1394, 13:55 عصر
دوست عزیز من زبان های vb c# java کار کردم که از نظر من کاربردی ترین و بهترین برای آینده زبان جاوا هستش
سخته اما جای پیشرفت بهتری داره

ابوالفضل عباسی
سه شنبه 07 مهر 1394, 13:39 عصر
با سلام خدمت شما دوست عزیز
از نظر من که سالیان سال با c++ و delphi کار کردم این دو در زمینه ویندوز عالی هستند به خاطر موتور کامپایلر قدرمتمندی که دارند.
اول به این سوال دقت کن
ببین برای برنامه نویس شدن نمیشه یه شبه ره صدساله رفت کلی بالا پایین داره آیا مطمئن هستی که برنامه نویس بشی؟فکر نکن دو جلسه اموزش دیدی فوت آب میشی برنامه نویسی رو سختی داره

ولی اگر تصمیمت جدیه و زبان انگلیسیت خوبه دلفی رو بهت پیشنهاد میکنم چون قابل فهم تر هست.

حالا خود دانی