PDA

View Full Version : خبر: کامپوننت FarsiLibrary ( دانلود کنید )

sari-1369
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 20:08 عصر
سلام خدمت همه دوستان عزیز :

نماز روضه هاتون قبول

پیشنهاد میکنم این کامپوننت که قرار دادم رو دانلود کنید ، به نظر خودم که خیلی جالب بود . مخصوصا قرار دادن تقویم تویDataGrideView . خلاصه ، اینقدر چیزای جالبی داره که نمیتونم همرو نام ببرم .

پیشنهاد میکنم برای آشنایی ، فایل Demo رو ببینید .

راستی ، یه نکته : مثال های ارائه شده به زبان C#‎ هستش .

sari-1369
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 12:12 عصر
واقعا کسی نظری نداره ؟ :ناراحت:

ACorvinus
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 13:28 عصر
Source برنامه رو کی عرضه می کنین ؟

Hesamzadeh
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 14:31 عصر
خیلی عالیه منتها به شرط اینکه مثل سایرین وقتی ایرادهاشو دوستان زحمت کشیدن گفتن خسته نشی و بیخیال بشی:لبخند:
خوب در مورد تقویم با تمام امکانات عالی که داره اگر سعی میکردی مثل Calendar ویستا بشه از این حالت خشکی و کلاسیک در میومد خیلی بهتر بود
دوم اینکه در هر ماه امکان روزهایی رو از ماه دیگه یا ماه قبل نشون میده که غیرفعال هستن و نمیشه برای رفتن به یک ماه جلو یا عقب استفاده کرد که خوب اینهم شامل همون مورد اول که گفتم میشه
و باز هم به خاطر این کار ارزشمندت ازت تشکر میکنم:تشویق:

sari-1369
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 14:44 عصر
این کامپوننتو که من نساختم :لبخند: دیدم ، خیلی کامله گفتم بزارم اینجا همه استفاده کنن .

راستی ، یه فایل help کامل هم همراهش هست .

Navid Asadi
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 15:07 عصر
جلی عالی بود...
سورسش رو نداری؟

sari-1369
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 16:41 عصر
فکر کنم سورسش تو فایل FarsiLibrary_src.zip‏ (http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=36644&d=1252512405) باشه . ( 4 امین فایل - پست 1 )

abook.100
یک شنبه 16 اسفند 1388, 15:07 عصر
چطور می تونم با این کامپوننت تاریخ شمسی رو تو vb.net نشون بدم. با تشکر

sari-1369
یک شنبه 16 اسفند 1388, 16:22 عصر
چطور می تونم با این کامپوننت تاریخ شمسی رو تو vb.net نشون بدم. با تشکر

تاریخ شمسی یا تقویم شمسی ؟

برای تاریخ نیاز به این کامپوننت ندارید .

خود دات نت کلاسی به اسم PersianCalendar داره که تاریخ شمسی رو به شما میده .

که توی این NameSpace هست .

Imports System.Globalization.PersianCalendar

abook.100
یک شنبه 16 اسفند 1388, 23:02 عصر
ممنون از اینکه جواب دادین.:لبخندساده:
ولی منظورم اینه که وقتی FaDatePicker رو به فرم اضافه می کنم فقط تقویم میلادی رو نشون میده .چطوری با این کامپوننت میشه تقویم شمسی رو داد؟؟ property خاصی هم برای این کار نداره.
می شه یه برنامه کوچولو که فقط با این کامپوننت تقویم شمسی رو نشون بده برام بزارین .چون خیلی دنبال راه حلش گشتم ولی چیزی گیرم نیومد که برای vb.net باشه.:متعجب::عصبانی::متفکر:
خیلی نیازش دارم کمکم کنید:لبخندساده:

abook.100
دوشنبه 17 اسفند 1388, 12:01 عصر
لطفا یکی جواب منو بده :افسرده:
برنامم لنگ اینه . خیلی معطل این مساله شدم .
انگار هیچکس از این کامپوننت تو vb.net استفاده نکرده.

sari-1369
دوشنبه 17 اسفند 1388, 13:47 عصر
ممنون از اینکه جواب دادین.:لبخندساده:
ولی منظورم اینه که وقتی FaDatePicker رو به فرم اضافه می کنم فقط تقویم میلادی رو نشون میده .چطوری با این کامپوننت میشه تقویم شمسی رو داد؟؟ property خاصی هم برای این کار نداره.
می شه یه برنامه کوچولو که فقط با این کامپوننت تقویم شمسی رو نشون بده برام بزارین .چون خیلی دنبال راه حلش گشتم ولی چیزی گیرم نیومد که برای vb.net باشه.:متعجب::عصبانی::متفکر:
خیلی نیازش دارم کمکم کنید:لبخندساده:

شدن ، میشه ، ولی یه خورده سخته . من خودم اوایل سعی کردم ازش استفاده کنم ولی چون یه خورده پیچیده بود بیخیالش شدم .

اگر کار کرده بودم حتما کمکتون میکردم .

abook.100
سه شنبه 18 اسفند 1388, 22:51 عصر
نغض غرض شد که :
اسمش FarsiLibrary یعنی برای اینکه تقویم شمسی رو نشون بده، ولی فقط میلادی رو نشون میده.
این چه کامپوننتی که کار کردن باهاش اینقدر سخته؟ این آقای اسکندری می تونست یک property واسش بزاره تا براحتی تقویم شمسی رو نشون بده . بدون هیچ کد نویسی خاصی .
پس فایدش چیه؟؟ نمیدونم چرا اینقدر همه ازش تعریف میکنن!!!

sari-1369
سه شنبه 18 اسفند 1388, 23:57 عصر
اگر به مثال هاش دقت کنید ، میبینید شده که نشون داده :لبخند:

من خودم چند ماه قبل یکم که باهاش کار کرده بودم تونستم شمسیش کنم . ولی دقیقا یادم نیست ، سر ست کردن تاریخ یا گرفتن تاریخ ازش مشکل داشتم که بیخیالش شدم .

به سازندش ایمیل بزنید درخواست کنید ، شاید راهنماییتون کرد .

beh_develop
چهارشنبه 19 اسفند 1388, 07:10 صبح
نغض غرض شد که :
اسمش FarsiLibrary یعنی برای اینکه تقویم شمسی رو نشون بده، ولی فقط میلادی رو نشون میده.
این چه کامپوننتی که کار کردن باهاش اینقدر سخته؟ این آقای اسکندری می تونست یک property واسش بزاره تا براحتی تقویم شمسی رو نشون بده . بدون هیچ کد نویسی خاصی .
پس فایدش چیه؟؟ نمیدونم چرا اینقدر همه ازش تعریف میکنن!!!

دوست عزیز این کد رو اول برنامت قرار بده :

System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentUICul ture = New System.Globalization.CultureInfo("fa-IR")
System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentCultu re = System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentUICul ture

abook.100
شنبه 22 اسفند 1388, 21:51 عصر
دوست عزیز beh_develop (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=52381)
من این کد رو قبلا دیده بودم و سعی کردم همونطور که شما گفتین اون رو به اول برنامه قرار بدم ولی دقیقا زیر کلمه system خط آبی رنگ میکشه ، که یعنی کد اشتباه است.:عصبانی++::افسرده:
شما اگر با این تو vb.net کار کردین میشه یه برنامه کوچولو که فقط با این کامپوننت تقویم شمسی رو نشون بده برام بزارین .
بینهایت سپاس گذارم:گریه::گریه:

MSN_Issue
چهارشنبه 23 تیر 1389, 21:04 عصر
دوستان آخرش کسی نفهمید چطوری باید از این استفاده کرد ؟!
چرا وقتی DatePicker به برنامه اد میکنی ، تقویم میلادی رو نشون میده ؟!

iaun.ac.ir
پنج شنبه 04 شهریور 1389, 01:25 صبح
اگه هر کسی مشکلی به اون داره این ها رو دانلود کنه و هم تو مسیر پروژش کپی کنه هم تو سیستم فایلای ویندوز و هم تو کامپوننتا اضافش کنه
http://www.barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=54793&stc=1&d=1282771442

mortezagt
یک شنبه 07 شهریور 1389, 03:29 صبح
دوست عزیز beh_develop (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=52381)
من این کد رو قبلا دیده بودم و سعی کردم همونطور که شما گفتین اون رو به اول برنامه قرار بدم ولی دقیقا زیر کلمه system خط آبی رنگ میکشه ، که یعنی کد اشتباه است.:عصبانی++::افسرده:
شما اگر با این تو vb.net کار کردین میشه یه برنامه کوچولو که فقط با این کامپوننت تقویم شمسی رو نشون بده برام بزارین .
بینهایت سپاس گذارم:گریه::گریه:

DLL تاریخ شمسی
چندا نمونه هست 100 درصد کار میده. خودم هم استفاده میکنم فقط کافیه اونها رو به ابزارت اضافه کنی:لبخند::خجالت:

شاپرک
شنبه 27 آذر 1389, 10:03 صبح
كامپوننت FarsiLibrary براي تاريخ 1389/04/31 جواب نميده!!!! كسي ميدونه چرا؟

ebraham
شنبه 11 تیر 1390, 14:17 عصر
سلام چه جوري ميشه تاريخ فارسي را در فرم نشان داد؟ من در فضاي نام كد بالا را قرار ميدم اما نميدونم چه جوري ميشه تو كدنويسي از آن استفاده كرد . ممنون.

abook.100
سه شنبه 06 دی 1390, 17:34 عصر
ببينيد اين زبان سيشارپه !!!
يه برنامه باهاش نوشته . چقدر كار كردن باهاش سخته و حتي خيلي ها نميدونن . واقعا براي Microsoft متاسفم .
در جواب اونايي كه فكر ميكنن #C بهتر و قويتر و راحتر و ... از VB است
حالا اگر اين برنامه رو با زبان زيباي VB مينوشت اينقدر سوال پيش مي يومد حتي #C كارا هم ميتونستن ازش استفاده كنن .

sararajaee
شنبه 28 مرداد 1391, 11:01 صبح
سلام
من نتونستم ازش استفاده کنم
dll ها را در قسمت common controls اضافه کردم Library رو هم به Resource هام اضافه کردم اما error میده و نمیتونم از کنترل هاش استفاده کنم
میشه راهنمایی کنید؟
مرسی

fatemesoleimani
پنج شنبه 01 آبان 1393, 19:42 عصر
یه نفر راهنمایی کنه ممن dll ها را به برنامه ام اضافه می کنم اما کنترل ها اضافه نمیشه چه طور باید برنامه اضافه کرد تا مشکلی پیش نیاد به جز dll ها که از addrefrences اضافه می شه چی کار

باید کنیم ؟

ebraham
شنبه 03 آبان 1393, 09:17 صبح
توی تولباکس باید گزینه انتخاب ایتم را بزنی و از اونجا سرچش کنی و در نهایت ادش کنی

yousefi1
شنبه 08 اسفند 1394, 10:01 صبح
موقع استفاده از این کامپوننت وقتی تاریخ را تغییر میدهم عددی که اصلا شبیه به تاریخ نیست نشون میده و با هر تغییر این عدد عوض میشه به نظر مشکل کارم کجاست؟