PDA

View Full Version : این تکه برنامه اشکالش چیه ؟

alihadian2009
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 18:10 عصر
این برنامه رو ( برقراری ارتباط با از طریق ADO‎‎‎‎.Net و نمایش بانک در DATAGRID ) در کتاب جعفر نژاد پیدا کردم و خودم تایپ کردم ولی کار نمی کنه میشه کمک کنید ؟ ( البته دستور در دلفی دات نت هست ولی اساسش از ado‎‎‎‎.Net هستش )

procedure procedure TWebForm1.Page_Load(sender: System.Object; e: System.EventArgs);o

VAR

strsql : string
strcon : string
con : SqlConnection
da : DataAdapter
ds : DataSet
begin
strcon := 'initial catalog = student ; data source = localhost; integrated security = sspi;';

con := sqlconnection.create(strcon);

con.open();
strsql:= 'select * from pass';

da:= sqldataadapter.create(strsql,con);
ds := dataset.create();

da.fill(ds,'pass');
dataGrid1.setdatabinding(ds,'pass');

end;

که پیغام خطا داد حتی بطور دستی مثل پایین ( با گذاشتن اشیاء sqlconnection , sqlcomand و مقدار دادن connection string به آنها در properties نیز همین مشکل وجود دارد ! به پایین دقت کنید !

begin
SqlConnection1.Open();
SqlCommand2.CommandText := 'select * from pass';
SqlDataAdapter1.Fill(DataSet1,'pass');
DataGrid1.setDatabinding( DataSet1,'pass');
; end

لطفا خطای این کد در کجاست ؟ البته بانک داده من sql نیست و اکسس است تغییرات strcon را محبت کنید !

ممنون و تشکر

Reza_Yarahmadi
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 19:21 عصر
برای Access 2007

Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=Bank Address
برای Access 2003

Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=Bank Address

اوبالیت به بو
جمعه 20 شهریور 1388, 12:25 عصر
strcon := 'initial catalog = student ; data source = localhost; integrated security = sspi;';o

'Data Sourc= . ; Initial Catalog = DB ; Integrated Scurity = SSPI;'

alihadian2009
شنبه 21 شهریور 1388, 01:51 صبح

خیلی ممنون از حسن توجهتون شما گفته بودین در تالار دلفی دات نت به زودی مطلب ado.net را قرار می دین میشه بگین کی این کار انجام میشه من شدیدا بهش نیاز دارم ؟

بازم ممنون و سپاس گذار اگه اقدام کردین خواهشا آدرس تالار و فرمش را هم بگین !

alihadian2009
شنبه 21 شهریور 1388, 11:05 صبح
من کدی که گفتین رو استفاده کردم ( تو عکس base مشخص است )
متاسفانه باز هم برنامه خطا داره( عکس erorr ) ! من هم از سورس برنامه و هم از خطاش عکس گرفتم و attach می کنم خواهشا یه نفر بگه که چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟ :اشتباه:
اگه ایراد از وارد کردنه کد منه یه نفر مردونگی کنه این برنامه رو واسم بنویسه upload کنه رو سایت به خدا خیلی گیره بانکم ! تازه این ساده ترین قسمته ( اتصال به بانک و نمایش روی dbgrid ) !
2 تا عکس است که rar کردم ! :ناراحت:

Reza_Yarahmadi
شنبه 21 شهریور 1388, 21:06 عصر

دوست عزیز این کانکشن استرینگ واسه اتصال به بانک SQL Server است. برای اتصال به بانک Access اولا باید به جای کلاسهای SqlConnection ، SqlCommand و SqlDataAdapter باید از کلاسهای OleDbConnection ، OleDbCommand و OleDbDataAdapter استفاده کرد. بعدش هم به جای رشته اتصال بالا با توجه به ورژن Access از یکی از رشته اتصالهایی که قبلا گفتم استفاده کنید. (توی #C و VB که به این صورت عمل میشه ، فکر نمیکنم توی دلفی هم فرقی داشته باشه!!)