PDA

View Full Version : نحوه لود بانک

mohsen_f_b
جمعه 20 شهریور 1388, 12:48 عصر
سلام
قبل از هر چیز تشکر ویژه می کنم از دوستان که به ما مبتدی ها کمک می کنند.

من توی برنامم چندتا فرم دارم و اونا به بانک وصل می شن.
می خوام چی راهی خوبه برای اینکه DataGrid ها در فرمها فقط یکبار دستور Select رو بخونن.
منظورم اینه که به ازای هر بار لود شدن فرم دیگه نره دستور Select رو اجرا کنه و فقط زمانی که برنامه اجرا شد همه بانک رو فقط یک بار لود کنه.
بانک من خیلی سنگین هستش ،به ازای هر بار لود شدن فرم میره یکبار دستور Select رو اجرا می کنه ، اینکار باعث کند شدن برنامه شده.

با تشکر

saeeedft
جمعه 20 شهریور 1388, 14:43 عصر
این چیزی که شما میگیید ربطی به لود شدن برنامه نداره،بستگی داره شما کجا دارید این دستور select رو صدا میزنید، تا زمانی که شما دکمه ای که مربوط به اجرای اون کد select هست رو نزنید برنامه اطلاعات رو دوباره از بانک لود نمیکنه

mohsen_f_b
جمعه 20 شهریور 1388, 14:49 عصر
این چیزی که شما میگیید ربطی به لود شدن برنامه نداره،بستگی داره شما کجا دارید این دستور select رو صدا میزنید، تا زمانی که شما دکمه ای که مربوط به اجرای اون کد select هست رو نزنید برنامه اطلاعات رو دوباره از بانک لود نمیکنه

سلام
دستور در Form_Load هر فرم هستش.

با تشکر

saeeedft
جمعه 20 شهریور 1388, 14:59 عصر
دوست عریر،شما دستور رو توی لود فرم نوشتی بعد میخوای اجرا نشه؟:اشتباه:
اینجور که نمیشه،این دستور شما هر بار که برنامه لود میشه اجرا میشه،مگر اینکه اینکه یک کلاسvirtual تعریف کنی،بعد اونو override کنی،البته تا حالا اینو امتحان نکردم،بذار امتحان کنم،برات میذارمش

mohsen_f_b
جمعه 20 شهریور 1388, 15:41 عصر
سلام

ممنونم
آقا مثلا می شه کاری کرد که وقتی فرم اول باز می شه تمام Grid ها در صفحات دیگه پر بشن؟
دیگه اینجوری فقط یه بار لود می شه؟

saeeedft
جمعه 20 شهریور 1388, 16:25 عصر
بله اینجور میشه،اما هدف شما توی فرم اول چی هستش؟
یعنی چه چیزی میخوای توش نمایش بدی؟اینو مشخص کنید تا مسئله روشن تر بشه

mohsen_f_b
جمعه 20 شهریور 1388, 16:36 عصر
بله اینجور میشه،اما هدف شما توی فرم اول چی هستش؟
یعنی چه چیزی میخوای توش نمایش بدی؟اینو مشخص کنید تا مسئله روشن تر بشه

خوب صفحه اول هیچی قرار نیست از بانک نمایش داده بشه.

saeeedft
جمعه 20 شهریور 1388, 17:15 عصر
این طور که شما میخواهید در صورتی امکان پذیر هستش که شما در یک کلاس مجزا اون دستور select رو بنویسین،بعد توی اون فرم هایی که میخوایید نمایش داده بشه صداش بزنید.

mohsen_f_b
جمعه 20 شهریور 1388, 17:23 عصر
فکر کنم باید همچین کاری کنم.
ممنونم
راستی ببینید در مورد اینم می تونی منو راهنمایی کنید.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=178793
باتشکر