PDA

View Full Version : خبر: سرگرمی بسیار هوشمند با الگوریتم بسیار عالی

tdkhakpur
شنبه 21 شهریور 1388, 23:38 عصر
سلام دوستان گرامی.
چند روز بعد سرگرمی بسیار زیبا و هوشمند را برای همه عرضه خواهد شد که از اول شهریور ماه امسال شروع به طراحی گردید و امیدوارم تا یک هفته دیگر اماده شود.
این سرگرمی با استفاده از بانک اطلاعاتی شخصی که سرعت بسیار بالایی دارد قدرت و انعطاف فوق العاده ای به نرم افزار داده تا بتواند کار های هوشمندانه را هم ارائه بدهد.
این هم تصوریر قسمتی از برنامه.
نسخه اول را از لینک زیر دریافت کنید.
http://www.4shared.com/file/vP4NoGR-/question.html (http://www.4shared.com/file/vP4NoGR-/question.html)
نسخه دوم:
نسخه دوم را میتوانید از تاپیک نسخه دوم مسابقه دنیای سوال (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=247535) بدست بیارید.

xxxxx_xxxxx
یک شنبه 22 شهریور 1388, 00:58 صبح
سلام،
شبیه یکی از مسابقه های تلویزیونی هست که چند سال پیش پخش میشد. قبلاً هم نمونه انگلیسیشو با فلش دیده بودم که تعداد سؤالهاش محدود بود.

زبان برنامه نویسی؟

موفق باشید/

behnam-s
یک شنبه 22 شهریور 1388, 01:09 صبح
سلام
خیلی عالیه!
سورسشم میدین دیگه؟

tdkhakpur
دوشنبه 23 شهریور 1388, 23:14 عصر
سلام بله همان مسابقه عالی و بی نظیر که در دنیا حرف ندارد البته فکر نکنم کسی چنین برنامه ای که احتیاج به فارسی ساز را و همین موضوع را قبلا نوشته باشد. منتظر اماده شدنش باشد انشاء الله به زودی آپلود خواهم کرد. ولی در رابطه با سورس متاسفانه من از دیتابیس شخصی خودم استفاده میکنم و از لحاظ امنیتی و مشخص بودن موقعیت رمز فایلها قادر نخواهم شد سورس را قرار بدم ولی الگوریتم اصلی را ارائه خواهم داد

tdkhakpur
یک شنبه 29 شهریور 1388, 23:11 عصر
سلام به همه دوستان و برنامه نویسان
برنامه مورد نظر به اتمام رسید به علت حجم بالا در داخل filefactory آپلود کردم حدود 6 مگابایت اندازه دارد.
توصیه میکنم حتما دانلود کنید
http://www.4shared.com/file/vP4NoGR-/question.html (http://www.4shared.com/file/vP4NoGR-/question.html)
منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستم...

Hamid.Kad
دوشنبه 30 شهریور 1388, 19:38 عصر
برنامتون چند تا اشکال داره. اول اینکه درصد cpu به شدت بالا میره. انگار که توی یه لوپ میفته. با اینکه cpu من دو هسته ای هست، تا 98 درصد هم میرفت! خیلی برام جالب بود

دوم اینکه صداها با تاخیر پخش می شوند که به احتمال زیاد بخاطر مشکل اوله
سوم اینکه برنامتون توی بعضی جاها اشتباه میکنه

در کل، کار خوبی رو انجام دادید. امیدوارم موفق باشید

tdkhakpur
دوشنبه 30 شهریور 1388, 19:46 عصر
اینکه صداها با تاخیر پخش می شوند که به احتمال زیاد بخاطر مشکل اوله
اینکه برنامتون توی بعضی جاها اشتباه میکنه

سلام
از اینکه محبت کردید و نظر دادید ممنون .
درمورد اینکه مقدار Cpu رفته بالا یرای این هست که برنامه را بصورت StayOnTop طراحی کردم دلیلش هم اینه که من برنامه هایی را که قصد بیرون دادن را داشته باشم از cpu پاینتر وبا کارت گرافیکی ضعیف شروع میکنم تا کمترین کندی را داشته باشد.
ولی در مورد صدا باید عرض کنم که صوت با تایمر کار میکند و کنترل اولیه با تامیر انجام میشود انشاالله برای نسخه بعد و دیتابیس با سوالات کاملتر.
در مورد اشتباه شاید من اطلاعات و گزینه منتخب برای سوال را به اشتباه داخل دیتابیس ریخته باشم...
در هرصورت نسخه اول بود و حتما هم نواقصی خواهد داشت که در نسخه های بعدی اصلاح خواهد شد..

sepehrst
جمعه 10 مهر 1388, 14:43 عصر
دستتون درد نکنه زحمت کشیدید. فقط یک سوال برام پیش آمده. هوشمندی که ازش صحبت کردید در کجای برنامه شما قابل لمس هست؟ فکر نمیکنم منظورتون نمایش سوال و تشخیص جواب درست بوده باشه. شاید برنامه شما امکانات دیگری هم دارد که بنده متوجه نشدم. اگر ممکنه بیشتر توضیح بدید.

tdkhakpur
جمعه 10 مهر 1388, 20:08 عصر
سلام
هوشمند بودن سیستم در رابطه با حضور حداکثرث 100 نفر(و یا بیشتر) در هنگام بازی است که میتوانند با پاسخهای صحیح و یا غلط تحت تاثیر قرار گیرند به فرض یک تماشاگر میتواند یک سوال را در حالی که شرکت کننده پاسخ میدهد بشنود و نتیجه آن را با فرضیات خود بررسی کند که آیا از این سوال قبلا اطلاعی داشته یا خیر که در یک فاصله زمانی کوتاه میتواند نتیجه بگیرد و یا اینکه یک سوال را چند بار پاسخ مثبت داده یا چه مدتی از دانستن این سوال گذشته که در این مدت این سوال برای او یادآوری نشده است یعنی به اصطلاح یا اینکه در مسابقه حضور نداشته و یا اینکه اصلا سوال در حضور او پرسیده نشده است....
و سایر امکانات در رابطه با نحوه تکامل مغزی انسان که در آینده به این تفکر افزوده خواهد شد ...

ab_ba
شنبه 11 مهر 1388, 10:48 صبح
با سلام
من عکس ضمیمه را نگاه کردم دیدم سوال مرکز استان ایلام است ولی هیچکدام از جوابها درست نیست
در مورد کشور عزیزمان دقت بیشتری به خرج دهید
مرکز استان ایلام شهر ایلام است
نه تکاب نه سنندج نه کرمانشاه نه یاسوج !!!!

tdkhakpur
شنبه 11 مهر 1388, 17:07 عصر
در مورد کشور عزیزمان دقت بیشتری به خرج دهید

سلام
من تاپیکهای بالا شرح داده ام این یک نمونه از بانک مربوطه هست که من داشتم باهاش کار هایم را تست میکردم الزاما نسخه جدید بانک جدید را جایگزین خواهم کرد.
درمود گزینه بالا برای مرکز استان ایلام شما یاسوج را انتخاب کنید.(داده به اشتباه وارد بانک شده است)
با تشکر از شما

tdkhakpur
دوشنبه 09 آذر 1388, 16:22 عصر
اصلاح شده برنامه به همراه بانک اطلاعاتی جدید برای دانلود.
موفق باشید.

giootin_tiz
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 22:11 عصر
واقعا تبریک خیلی عالیه فوق العاده است

MOJTABAATEFEH
جمعه 08 مرداد 1389, 12:22 عصر
اصلاح شده برنامه به همراه بانک اطلاعاتی جدید برای دانلود.
http://www.filefactory.com/file/a1fe2d3/n/question.rar
موفق باشید.

اگر امکان داره جای دیگری آپلود نمایید

با تشکر

tdkhakpur
شنبه 09 مرداد 1389, 17:45 عصر
اگر امکان داره جای دیگری آپلود نمایید
برای تغییر زبان برای وارد نمودن اسم کلید F9 را بزنید.
http://www.4shared.com/file/vP4NoGR-/question.html

mkvisual
یک شنبه 24 مرداد 1389, 05:02 صبح
انصافا کاره تمیزیه ... فقط تو نسخه بعدیش

1.آهنگ ها رو به موقع پخش نمیکنه
2.بغضی وقت ها گیر میکنه
3.بعضی وقت ها جواب درست رو که میزنی بازهم میگه اشتباهه

اگه پولها رو هم میدادین که دیگه فوق العاده میشد !!!

منتظره برنامه های بعدیتون هستیم

nima898
دوشنبه 25 مرداد 1389, 10:02 صبح
سایت:http://www.filefactory.com/file/a1fe2d3/n/question.rar

با استناد به قانون جرايم رايانه ای
دسترسۍ به تارنماۍ فراخوانده شده امكان پذير نمۍ باشد.

ولی از سایت http://www.4shared.com/file/vP4NoGR-/question.html
قابل دانلود هست
نرم افزار یکم سنگین به نظر میرسه آخر هم یه سوال پرسیده بود و معکوس شمار کار میکرد ولی اجازه پاسخ دادن نمیداد

tdkhakpur
دوشنبه 25 مرداد 1389, 13:40 عصر
نرم افزار یکم سنگین
از چه نظر سنگین هست؟

به نظر میرسه آخر هم یه سوال پرسیده بود و معکوس شمار کار میکرد ولی اجازه پاسخ دادن نمیداد

شما آخرین upload را دانلود کنید دیتابیس update شده.

nima898
سه شنبه 26 مرداد 1389, 08:04 صبح
از نظر اجرا کند به نظر میرسید که الان که دوباره اجرا کردم مشگل سنگینی نداره

|Smyty|
پنج شنبه 28 مرداد 1389, 03:18 صبح
نوشتنش سخت نیست ! سورس میخواید چیکار ؟ خودتون بنویسید !

esmit61
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 16:05 عصر
جناب خاکپور، من هرچی با برنامه کار میکنم هوشمندی توش پیدا نمیکنم !
میشه بفرمائید از چه تکنیک هوشمندی توش استفاده کردید؟
با توجه به اینکه در فرم اول برنامه ذکر کرده اید که "این برنامه سیستمی بسیار هوشمند ...." !!!!
ضمن اینکه بهتر بود سوالها و جوابها رو با دقت بیشتری طراحی میکردید
مثلاً مخترع! برق رو ادیسون ذکر کرده اید که اشتباه می باشد.
و یا کاشف الکل رو "ذکریای راضی" ذکر کرده اید که به وضوح دارای غلط املایی می باشد: "زکریای رازی"
موفق باشید

esmit61
پنج شنبه 11 شهریور 1389, 16:19 عصر
یه سوال دیگه هم داشتم:
در آخر برنامه ذکر کردید که این برنامه از "دیتابیس شخصی بسیار قدرتمند" استفاده میکند.
منظورتون از این عبارت چی بوده اخوی ؟
احتمالاً این نبوده که دیتابیستون access یا MsSQL و ...نیست ؟
:لبخندساده:

tdkhakpur
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 17:39 عصر
من هرچی با برنامه کار میکنم هوشمندی توش پیدا نمیکنم !
میشه بفرمائید از چه تکنیک هوشمندی توش استفاده کردید؟

قبلا توضیح داده شده و تکنیک یادگیری و تکامل هست.

ضمن اینکه بهتر بود سوالها و جوابها رو با دقت بیشتری طراحی میکردید
مثلاً مخترع! برق رو ادیسون ذکر کرده اید که اشتباه می باشد.

خب راستش من ادیسون میدونستم در مورد املا هم اشتباه شده فرصت ندارم برنامه دیتا بیس ساز را هم اینجا قرار میدم تا سوالها را خودتان تنظیم کنید.

یه سوال دیگه هم داشتم:
در آخر برنامه ذکر کردید که این برنامه از "دیتابیس شخصی بسیار قدرتمند" استفاده میکند.
منظورتون از این عبارت چی بوده اخوی ؟
احتمالاً این نبوده که دیتابیستون access یا MsSQL و ...نیست
خب قدرت مانور بیشتری به برنامه نویس میده اون بالایی هایی که اشاره کردید خیلی راحت هک یا دستکاری میشن.
میخای یه سر به اینجا بزن.
irdataBase زیربنای بانکهای اطلاعاتی (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=240356&highlight=irdatabase)

esmit61
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 11:02 صبح
قبلا توضیح داده شده و تکنیک یادگیری و تکامل هست.
راستش من هرچی اون قبلی ها رو خوندم چیزی متوجه نشدم!!!! میشه در چند سطر تکنیک یادگیری و تکاملی رو که استفاده کرده اید برام توضیح بدهید؟!!!!

اون بالایی هایی که اشاره کردید خیلی راحت هک یا دستکاری میشن.
این حرف از شما خیلی بعید بود!
اکسس رو باهاش کاری ندارم ولی در مورد MsSql هم اینطوری فکر میکنید؟
یعنی شما مدعی هستید که دیتابیس شما از نظر امنیت و سرعت اجرای دستورات، بهتر از mssql عمل میکند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tdkhakpur
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 12:35 عصر
میشه در چند سطر تکنیک یادگیری و تکاملی رو که استفاده کرده اید برام توضیح بدهید؟!!!!

البته اجباری برای توضیح ندارم ولی میتوانید این کار را شباهتی بین یادگیری یک انسان متولد شده در نظر بگیرید که داخل مغزش هیچ چیز وجود ندارد و به مرور زمان درست و نادرست بودن و به حافظه سپردن چیزهایی که در زمانهای متوالی اتفاق می افتد را توسط بررسی انجام میدهد این الگوریتم یادگیری فقط در بر دارنده حس شنوایی هست و در الگوریتم این بازی از آن بهره برده شده است.

این حرف از شما خیلی بعید بود!
اکسس رو باهاش کاری ندارم ولی در مورد MsSql هم اینطوری فکر میکنید؟
یعنی شما مدعی هستید که دیتابیس شما از نظر امنیت و سرعت اجرای دستورات، بهتر از mssql عمل میکند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آره - ببینید اگر میخواهید معنی دیتابیس در حد امنیت بالا را بفهمید برید سراغ bitrive - بانکهای فوق به دلیل ارائه خدمات راحت برای کاربر مشهور شده اند ضمنا این امنیتی که این بانکها دارند چیز بی ارزشی نیست ولی در مورد اینکه تقریبا ساختار اصلی این نوع بانکها توسط هکرها مورد دسترسی قرار گرفته و یا به عبارتی open source شده اند امنیت کمتری دارند مثلا داخل همین irdatabase اگر من محل قرار گیری رمز عبور ویا اینکه کد رمزگشایی داده ها را ارسال کنم مطمئننا امنیت از بین خواهد رفت..

esmit61
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 15:42 عصر
البته اجباری برای توضیح ندارم
منم که شما رو مجبور نکردم برادر. داریم بحث علمی میکنیم

این کار را شباهتی بین یادگیری یک انسان متولد شده در نظر بگیرید که داخل مغزش هیچ چیز وجود ندارد و به مرور زمان درست و نادرست بودن و به حافظه سپردن چیزهایی که در زمانهای متوالی اتفاق می افتد را توسط بررسی انجام میدهد این الگوریتم یادگیری فقط در بر دارنده حس شنوایی هست و در الگوریتم این بازی از آن بهره برده شده است.
مشکل من هم دقیقاً همین جاست. کجای این برنامه از یادگیری استفاده میکنه؟ چیزی که من میبینم اینه که یه سری سوال بصورت تصادفی از بانک انتخاب میشن.گزینه هاش هم هر دفعه بصورت تصادفی جاشون عوض میشه.پاسخ درست هم که توی پایگاه داده ذخیره شده است. اگه کاربر گزینه صحیح رو انتخاب کرد که میره سوال بعدی.اگر نکرد هم از اول شروع میکنه. خوب اینها که نیاز به یادگیری و این حرفها نداره.
البته احتمالاً شما منظورتون یه قسمت دیگه هست که من هنوز متوجه نشدم

ببینید اگر میخواهید معنی دیتابیس در حد امنیت بالا را بفهمید برید سراغ bitrive
btrive بیشتر از اینکه بخواد دیتابیس باشه یک record manager محسوب میشه.البته در ورژنهای جدیدتر پا رو فراتر گذاشته و داره خودش رو بعنوان DBMS نشون میده.ولی جالبه که بدونید در مبنای اولیه ، bitrive یک رکورد منیجر محسوب میشه. در ضمن بر خلاف اکسس و MsSQL یک پایگاه داده رابطه ای نیست. یعنی مبتنی بر جداول نیست و عنصر اصلی در اون، رکورد هست. تا قبل از ورژن 8.5 از مکانیزمهای سیستم عامل برای کنترل Security استفاده میکرد!!!!
نمیدونم چی باعث شده که شما امنیت در حد بالا رو توی bitrive خلاصه کردید

ا ساختار اصلی این نوع بانکها توسط هکرها مورد دسترسی قرار گرفته و یا به عبارتی open source شده اند
طبق کدوم سند و مدرک این حرف رو میزنید ؟
اگر هم که صحیح باشه، شما به این میگید open Source !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اگر من محل قرار گیری رمز عبور ویا اینکه کد رمزگشایی داده ها را ارسال کنم مطمئننا امنیت از بین خواهد رفت..
اگر با ساختار فایلهای RAR آشنا بودید هیچ وقت همچین حرفی نمی گفتید. در این نوع فایل حتی اگر شما بتونید محل کلمه عبور رو هم تشخیص بدهید، باز هم امنیت برقرار هست و نمیتونید اطلاعات رو برگردونید (مگر با روش Brute Force)
استفاده از تکنیکهای رمزگذاری میتونه تا حد زیادی این مشکلات رو حل کنه (مثل MD5 و ... که تا این لحظه هیچ روش عمومی برای شکستنش ارائه نشده)
البته قطعاً MsSql هم دارای مشکلاتی در حوزه امنیت هست. ولی اینجوری نیست که من و شما بخواهیم بگیم که "خیلی راحت هک یا دستکاری میشن."

tdkhakpur
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 17:40 عصر
البته احتمالاً شما منظورتون یه قسمت دیگه هست که من هنوز متوجه نشدم

قسمت هوشمند در استفاده از منابع به کار برده شده مثل تماس تلفنی یا بررسی جواب حاضرین.

نمیدونم چی باعث شده که شما امنیت در حد بالا رو توی bitrive خلاصه کردید

باید باهاش کار کنید تا معنیش را بفهمید.

طبق کدوم سند و مدرک این حرف رو میزنید ؟

سند لازم نیست یک سرچ تو گوگل بزنید برای opne source این نوع بانکها شاید پیدا کردید.

اگر هم که صحیح باشه، شما به این میگید open Source

به چی میگم؟
دوست گرامی هر چی که شما میدانید شاید دو سه برابر از شما بیشتر در این گونه موارد اطلاع داشته باشم در ضمن شما دارید به مسائلی اشاره میکنید که به این تاپیک ارتباطی ندارد.

esmit61
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 18:41 عصر
قسمت هوشمند در استفاده از منابع به کار برده شده مثل تماس تلفنی یا بررسی جواب حاضرین.
خوب چرا دقیقاً نمی فرمائید چجوری؟ یعنی به نظر شما بررسی جواب حاضرین نیاز به هوشمندی داره؟ مگه جواب گزینه ها توی دیتابیس ذخیره نشده ؟ تماس تلفنی نیاز به هوشمندی داره؟
یادگیری ماشین روشهای مختلفی داره مثل درختهای تصمیم، شبکه عصبی،یادگیری بیزین و شبکه های باور بیزی، یادگیری مبتنی بر نمونه (instance learning)، یادگیری تقویتی (Reinforcement Learning
) و ...
شما کدامیک از اینها رو استفاده کرده اید؟ خواهشاً دقیقاً بفرمائید کجای برنامه، تا متوجه منظورتون بشم. چون هرچی فکر میکنم تماس تلفنی یا بررسی صحت جواب حاضرین نیازی به یادگیری ماشین نداره!!

باید باهاش کار کنید تا معنیش را بفهمید.
من طبق مستندات حرف میزنم. ممکنه یک نفر با NotePad کارکنه و بگه امنیتش خیلی زیاده. وقتی صحبت علمی داریم میکنیم اینجور جوابها یعنی طفره رفتن از دادن جواب صحیح. حرف اصلی من اینه که مستنداتی که از نرم افزار منتشر شده نشون میده که امنیتش اونجوری نیست که شما می فرمائید.
برای اطلاعات بیشتر اینجا (http://en.wikipedia.org/wiki/Btrieve) رو مطالعه بفرمائید

سند لازم نیست یک سرچ تو گوگل بزنید برای opne source این نوع بانکها شاید پیدا کردید.
راستش من سرچ کردم چیزی پیدا نکردم! اگه امکان داره شما این زحمت رو بکشید و لینکش رو بذارید اینجا تا من هم بتونم سورس اکسس یا MsSql رو ببینم

دوست گرامی هر چی که شما میدانید شاید دو سه برابر از شما بیشتر در این گونه موارد اطلاع داشته باشم
قطعاً همینطور هست.ولی عرض کنم که هدف ما مباحثه علمی هست.نه جبهه گیری جلوی هم. این طرز جواب دادن شما منو یاد شعر "آن کس که نداند و نداند که نداند...." انداخت

tdkhakpur
پنج شنبه 18 شهریور 1389, 19:13 عصر
مگه جواب گزینه ها توی دیتابیس ذخیره نشده ؟ تماس تلفنی نیاز به هوشمندی داره؟

نه داده ها را با داشته های خودشان در جلساتی که در مسابقه شرکت میکنند به دست می آرند.
تماس تلفنی هم مانند حاضرین هست با این تفاوت که احتمال خطای کمتری در پاسخ به سوال دارد چون امکان اینکه از داشته های دوستان دیگر هم استفاده کند برایش تدارک دیده شده است.

حرف اصلی من اینه که مستنداتی که از نرم افزار منتشر شده نشون میده که امنیتش اونجوری نیست که شما می فرمائید.

نه وقتی شما هک میشید هکر محترم میاد سند میزاره که شمار رو هک کرده؟

راستش من سرچ کردم چیزی پیدا نکردم! اگه امکان داره شما این زحمت رو بکشید و لینکش رو بذارید اینجا تا من هم بتونم سورس اکسس یا MsSql رو ببینم

میگردم اگر بود بهت اطلاع میدم - ضمنا من اون بالا من گفتم هست؟
http://software.informer.com/getfree-open-source-mssql-table-editor/

esmit61
جمعه 19 شهریور 1389, 02:40 صبح
نه داده ها را با داشته های خودشان در جلساتی که در مسابقه شرکت میکنند به دست می آرند.
تماس تلفنی هم مانند حاضرین هست با این تفاوت که احتمال خطای کمتری در پاسخ به سوال دارد چون امکان اینکه از داشته های دوستان دیگر هم استفاده کند برایش تدارک دیده شده است.آقا ایشون هرچی توضیح میدن من متوجه نمیشم. اگه کسی متوجه شد لطفاً به من هم لطف کنه و توضیح بده!!!!!!!

نه وقتی شما هک میشید هکر محترم میاد سند میزاره که شمار رو هک کرده؟واقعاً فکر میکنید که این، جواب سوال من بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میگردم اگر بود بهت اطلاع میدم - ضمنا من اون بالا من گفتم هست؟
http://software.informer.com/getfree...-table-editorاین لینکی که شما گذاشتید من رو به این نتیجه رسوند که اصلاً بحث با شما به نتیجه ای نمیرسه

از همون پست اول خواستم واقعاً به بهتر شدن برنامه شما کمک کنم. ولی ظاهراً شما هدفتون چیز دیگه ای بوده. از عنوانی که برای تاپیک انتخاب کرده اید مشخص هست. توصیه میکنم سریال دایی جان ناپلئون رو حتماً ببینید. دوست نداشتم این رو بگم، ولی چون بحث شعر شد این رو هم برای حسن ختام صحبت هام میگم:
حافظا علم و ادب ورز که در مجلس شاه ........... هرکه را نیست ادب، لایق صحبت نبود

tdkhakpur
شنبه 27 شهریور 1389, 12:39 عصر
ورژن جدید این سرگرمی علمی در تاپیک نسخه دوم مسابقه دنیای سوال (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=247535) ارسال میشود.

devil00x
یک شنبه 28 شهریور 1389, 13:39 عصر
ببخشید دوستان من وارد بحث خصوصیتون شدم.
امام منم واقعا استدلال شما رو از هوشمند بودن نفهمیدم.
اما در مورد بحث دوستمون در مورد الگوریتم md5

استفاده از تکنیکهای رمزگذاری میتونه تا حد زیادی این مشکلات رو حل کنه (مثل MD5 و ... که تا این لحظه هیچ روش عمومی برای شکستنش ارائه نشده)

یه سر به اینجا بزن:
http://www.oxid.it/
حالا یه clip تصویری هم در مورد این موضوع دارم که آپلود میکنم مشاهده کنید ، خالی از لطف نیست.
من ضمنا در مورد بحث دوست صاحب نظرمون که دیتابیس به گفته خودشون قدرتمندی دارن، به نظر من تمام نرم افزار ها تا زمانی بکر هستند و غیر قابل نفوذ که دست کسی نباشن همین که در دسترس دیگران قرار بگیره خیلی راحت ازشون میشه سوء استفاده کرد.
ضمنا لطفا کنید و بحث علمی رو به بحث های بچه گانه نکشونید!!!

devil00x
یک شنبه 28 شهریور 1389, 13:58 عصر
اینم لینکی که در مورد md5 گفته بودم دانلود کیند و این کلیپ رو ببینید:

http://rapidshare.com/files/419927702/New_-_Ep._10_-_Hacking_Basics_-_MD5.rar.html

برای من جالب بود.
--------------------
دوست عزیز جناب tdkhakpur من برنامه شما رو دیدم، جالب به نظرم رسید ولی اینکه شما فرموده بودید هوشمند.
اگه میشه توضیح بدین که وقتی از حاضرین مثلا کمک میگیره مگر غیر از اینه که شما داده ی توی دیتابیس رو میخونید و اعلام میکنید و غیر از این هم اگه باشه ، مثلا دیده ایم همیشه که حضار هم حتی در انتخاب جواب اشتباه می کنند اما این سیستم همیشه جواب درست رو اعلام می کنه.
ضمنا حتی اگر دفعه اول اجرای برنامه باشه که هنوز سیستم اطلاعاتی جمع نکرده که به قول شما بخواد از اطلاعات جمع آوری شدش جواب رو استنتاج کنه و اعلام کنه.

esmit61
یک شنبه 28 شهریور 1389, 14:55 عصر
اینم لینکی که در مورد md5 گفته بودم دانلود کیند و این کلیپ رو ببینید:

برای من جالب بود.
کلیپ رو دیدم.چیز خاصی نداشت. در نهایت همشون با سعی و خطا تلاش می کنند که به عبارت اصلی برسند. اگر طول اولیه رو به اندازه کافی طولانی انتخاب کنید، تعداد حالاتی که برنامه باید تست کند اینقدر زیاد خواهد شد که عملاً این روش کاربردی نخواهد بود.تمام نرم افزارهایی هم که تا الان وجود داره از روش سعی و خطا میخوان به عبارت اصلی برسن. در حقیقت این روش در حالت کلی هنوز شکسته نشده.
جناب خاکپور شما از کدام یک از روشهای یادگیری ماشین استفاده کرده اید؟ ممنون میشم جواب بدید

devil00x
یک شنبه 28 شهریور 1389, 15:04 عصر
بله منم با شما موافقم که با طولانی گرفتن کلید تقریبا میشه گفت غیر قابل حل خواهد شد.
فقط خاستم نشون بدم به آقای خاکپور که وقتی md5 با سعی و خطا قابل رد شدن هست پس دیتابیس شما هم با این روش هرچند طولانی و غیر معقول قابل شکست خواهد بود.
و ضمنا مطمئن باشید اگر دیتابیس شما بهتر بود فکر کنم تو شرکتهایی مثل مایکروسافت مهندسای دارن که فقط رو روشهای جدید و ایمن تر تحقیق میکنن و فقط کارشون همین تحقیقات هستش.

tdkhakpur
یک شنبه 28 شهریور 1389, 16:39 عصر
اگه میشه توضیح بدین که وقتی از حاضرین مثلا کمک میگیره مگر غیر از اینه که شما داده ی توی دیتابیس رو میخونید و اعلام میکنید و غیر از این هم اگه باشه ، مثلا دیده ایم همیشه که حضار هم حتی در انتخاب جواب اشتباه می کنند اما این سیستم همیشه جواب درست رو اعلام می کنه.
ضمنا حتی اگر دفعه اول اجرای برنامه باشه که هنوز سیستم اطلاعاتی جمع نکرده که به قول شما بخواد از اطلاعات جمع آوری شدش جواب رو استنتاج کنه و اعلام کنه.
ببینید بصورت پیش فرض تعداد 100 نفر برای سوال از حاضرین در نظر گرفته میشه و وقتی شما وارد تالار سوال میشید و از شما سوالی پرسیده میشه شما یا جواب را میدانید و یا نمیدانید و روی گزینه ok میزنید در این حالت این اطلاعات ساختار اطلاعاتی شما و همچنین تماشاگران حاضر را تحت تاثیر قرار میده مثلا
به فرض شما به این سوال نتوانید جواب بدید در این صورت به داده های مختص شما در مورد این سوال نوع برداشت شما قید میشه و این داده به عنوان learnning که قدرت دانایی شما(بازیکن حاضر) درج میشه یعنی با ندانستن جواب یک واحد از دانایی کم و با دانستن یک واحد دانایی(learning) شما افزایش پیدا میکنه ولی در این میان یک ضریب هوش هم در نظر گرفته شده که تحت نام آیکیو که طی زمان میتونه این دانایی(learnning) را تحت تاثیر قرار داده و دانای شخص را کمتر کنه.
و مرحله دوم اینه که وقتی شما جواب میدید نظر یا دانایی سایر تماشاگران یا همان حاضرین چی میتونه باشه؟
به فرض شما به جواب سوال شک دارید و از حاضرین تقاضای کمک میکنید در این صورت دانایی(learning)تک تک حاضرین بررسی میشه مثلا نفر شماره 1 از حاضرین به داشته های خود نگاه میکنه و اگر در مورد این سوال اطلاعی داشت به دانایی(learning) خودش نسبت به این سوال نگاه میکنه و نظر مثبت و منفی بودن خود را نسبت به این سوال اعلام میکنه و برای سایر حاضرین هم به این شکل انجام میشه که در نهایت نتیجه صدور درصد پاسخ حاضرین برای شما اعلام میشه ولی مراحل دیگری هم در این بین وجود داره که واقعا شرح اون سخته.
ولی در مورد اینکه چرا این نتیجه آنطور که باید مشخص نیست به خاصر داده های کم هست به فرض اگر تعداد تماشاگران زیاد باشه و همچنین تعداد سوالات و دفعات استفاده از نرم افزار بره بالا مطمئننا همه این مواردی که ذکر شد به وضوح دیده خواهد شد.
موفق باشید.

tdkhakpur
یک شنبه 28 شهریور 1389, 16:52 عصر
شما از کدام یک از روشهای یادگیری ماشین استفاده کرده اید؟ ممنون میشم جواب بدید
اون بالا توضیح دادم ولی اگر الگوریتم یادگیری را میفرمایید همان الگوریتم یادگیری و تکامل هست که انسانها با این کار به دانسته های خودشان مطلب اضافه میکنند.
البته خودتان هم میدانید انسان 6 نوع حس داره که هرکدام برای مغز که cpu باشه دادهای متفاوت و با معنی خاص ارسال میکنه که این معنی میتونه رنگ که همان حس بینایی است را ارسال میکنه و یا گرما و سرما که حس لامسه ارسال میکنه و کلمات و حروف که حس شنوایی به مغز ارسال میکنه. و حسهای دیگر که باید داده های متفاوت از سایر حسها به مغز ارسال کنه.
داخل نرم افزار فوق از حس شنوای بهره برده میشه یعنی هر چیزی که شنیده میشه وارد پردازش مغز مصنوعی یا همان الگوریتم این نرم افزار میشه و بعد از بررسی وارد محیط یادداشت یا منبغ ذخیره ساز میشه البته کامل نیست و برای ورژنهای بعدی سعی خواهم کرد فقط روی ای کیو و فرمول زمان و فراموشی و یا قدرت یادگیری را در این نرم افزار ارتقا بدم.
نسخه دوم مسابقه دنیای سوال (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=247535)

devil00x
دوشنبه 29 شهریور 1389, 12:10 عصر
دوست از توضیحاتتون ممنونم به نظر میاد که از نظر تئوری درست باشه ؛ فقط پس تو مراحل اول هیچ علمی نداره که بخواد تصمیم گیری ؛ حال شما در مراحل اول که knowlage base خالی هست سیستم چطور تصمیم میگیره ؛ و طوری که من دیدم معمولا درست جواب رو انتخاب مبکنه؟

tdkhakpur
دوشنبه 29 شهریور 1389, 15:26 عصر
حال شما در مراحل اول که knowlage base خالی هست سیستم چطور تصمیم میگیره ؛ و طوری که من دیدم معمولا درست جواب رو انتخاب مبکنه؟
ببینید همین حالا که دارید از نرم افزار استفاده میکنید شاید بیشتر از 50 کاربر ثبت نشده پس وقتی اجرا میشه همه این کاربران در سالن حاضر بوده و به همه سوالات گوش میکنن به همین دلیل همه این حاصزین با توجه به درصد هوشی و زمان ثبت داده ها نتیجه جوابها را با انتخاب جواب بازیکن در قسمت مربوط به خودشان ثبت میکنند.
نسخه دوم مسابقه دنیای سوال (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=247535)