PDA

View Full Version : سوال: چطور میشه کریستال ریپرت رو به دو تا منبع اطلاعاتی وصل کرد؟

DoDoklak
دوشنبه 23 شهریور 1388, 10:20 صبح
اگر تو یک فرم کریستال از
دو تا دیتاست
و یا یک دیتاست با چند تا تیبل
استفاده کنی و از فیلدهاشون استفاده کنی کریستال نمی تونه اطلاعات اونها رو نمایش بده

چکار باید کرد تا این مشکل چند منبعی حل بشه و بتوان چند تا منبع به کریتال فرستاد؟

viper2009
دوشنبه 23 شهریور 1388, 20:50 عصر
اگر تو یک فرم کریستال از
دو تا دیتاست
و یا یک دیتاست با چند تا تیبل
استفاده کنی و از فیلدهاشون استفاده کنی کریستال نمی تونه اطلاعات اونها رو نمایش بده

چکار باید کرد تا این مشکل چند منبعی حل بشه و بتوان چند تا منبع به کریتال فرستاد؟

تمامی جداولت را یکی کن یعنی یک کوری بساز. از او تو گزارشت استفاده کن.

DoDoklak
سه شنبه 24 شهریور 1388, 08:52 صبح
این که نشد راه حل!
بعضی اطلاعات ویژه با توجه به نیاز برنامه هستش که نمیشه اونو با کوری بدست آورد
فرضا متنی تو فرم که تو چاپ ظاهر میشه اصلا ربطی به بانک اطلاعاتی نداره ولی اگر تو یه تیبل دیگه یا یه دیتاست دیگه بریزی مشکل کوری حل میشه ولی دیگه کریستال نمیتونه نمایش بده

viper2009
سه شنبه 24 شهریور 1388, 18:59 عصر
این که نشد راه حل!
بعضی اطلاعات ویژه با توجه به نیاز برنامه هستش که نمیشه اونو با کوری بدست آورد
فرضا متنی تو فرم که تو چاپ ظاهر میشه اصلا ربطی به بانک اطلاعاتی نداره ولی اگر تو یه تیبل دیگه یا یه دیتاست دیگه بریزی مشکل کوری حل میشه ولی دیگه کریستال نمیتونه نمایش بده

باشه قبول
ولی با این حال شما باید چند تا گزارش بسازی و استفاده کنی.

shocraneh
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 09:56 صبح
دوست من یه دیتاست با دو تیبل درست کن و تو گزارشت استفاده کن اگه نمایش نمی ده مشکل جای دیگه است

maXXis
جمعه 27 شهریور 1388, 02:36 صبح
آره. تو دیتاست 23 تا جدول هم داشته باشی. کریسال نشون میده.

DoDoklak
شنبه 28 شهریور 1388, 10:15 صبح
گزارش من هم یک دیتاست با دو تا تیبل داره و هر دوشون هم دارای اطلاعات هستن ولی نشون نمیده

maXXis
شنبه 28 شهریور 1388, 20:10 عصر
مشکلت از جای دیگست.
از اول برسی کن.

shocraneh
دوشنبه 06 مهر 1388, 09:23 صبح
البته من متوجه شدم استفاده از دیتاست به صورت ویزارد شیوه درستی نیست و منجر به یه سری مشکلات همون جور که دوستان گفتن می شه . یه روش اینه که از command استفاده کنی و البته یه دیتاست که تو کد نویسی fill شده اما نمی دونم چه طوری شرط رو به command ارسال کنم اگه کسی فهمید لطفا برام بیام خصوصی بفرسته و لینک تابیکشو بزاره و البته یه راه حل : می تونی یه جدول اضافی تو sql داشته باشه اطلاعات لازم رو insert کنه و بعد از command استفاده کنه