PDA

View Full Version : khanoom sayana

mehrzad007
پنج شنبه 30 مرداد 1382, 00:16 صبح
خانم سایانا شما یه جایی گفتی تو المپیاد کامپیوتر شرکت کردی میشه بگی اونجا چه جور سوالایی میپرسن؟ من یه دفعه سوالاش رو دیدم اصلا ربطی به کامپیوتر نداشت بیشتر ریاضی و هوش بود

Mohammad_Mnt
پنج شنبه 30 مرداد 1382, 02:35 صبح
نمی دونم شاید مرحله اولش این باشه ! من وقتی رفتم سر جلسه و دیدم سوال های ریاضی دادن ، یه لحظه شک کردم که نکنه تو المپیاد ریاضی شرکت کردم :shock: و چون اصلا آمادگی شو نداشتم ، اومدم بیرن :mrgreen:

mehrzad007
پنج شنبه 30 مرداد 1382, 03:02 صبح
من می خواستم برم راهم ندادند ( گفتن نمره ریاضی ات کمه) بعد از امتحان سوالها رو پیدا کردم دیدم همش ریاضی هسش . دادم به معلممون و دوتایی نشستیم حل کردن . دریغ . یکیش هم حل نشد . خلاصه می خوام ببینم مراحل بعدیش سوال کامپیوتری هم داره یا تا تهش همینجوری سوال های هوش و ریاضی میپرسن
اگه داره نمونه اش رو بدین ببینم

Doctor Sinohe
پنج شنبه 30 مرداد 1382, 05:34 صبح
سلام
منم سوال ها رادیدم باید بگم چون یکی از اجزا مهم برنامه نویسی پیدا کردن راه حل منطقی و اسان برای مسائل است و ارتباط بین اجزاء مختلف لذا در المپیاد کامپیوتر سوال کامپیوتر پرسیده نمیشود بلکه سوال هوش و ریاضی است چون داوطلبین باید انقدر قدرت داشته باشند که این گونه مسائل حل کنند که بتوانند در مسائل کامپیوتری موفق باشند
مسائلی مثل قضیه اسب در دوانتها و یا 8 وزیر که مربوط شطرنج است سالها است به برنامه نویسان یا کامپیوتریستها داده میشود تا با پیدا کردن ارتباط دقیق این گونه مسائل را حل کنند
بهر حال المپیاد کامپیوتر اکثر حاوی سوال های هوش است و منبع مناسب برای یادگیری سوالهایش المپیادهای کامپیوتر سالهای پیش است

ضمنا شما این موضوع را در تاپیک مسائل متفرقه مطرح میکردی یا به خانم سایانا PM میزدی

موفق باشید : :)

mehrzad007
پنج شنبه 30 مرداد 1382, 14:25 عصر
دکتر جان فعلا تنها کسی که به من جواب نداده همون سایانا ست . پس می بینی که اگه پی ام میدادم تا حالا هنوز به جوابم نرسیده بودم :wink:

Doctor Sinohe
پنج شنبه 30 مرداد 1382, 16:21 عصر
اقای مهرداد عزیز
شاید خانم سایانا این تاپیک را هنوز ندیدن اگر PM میزدی ایشان حتما به شما جواب میدادند
امتحانش که مجانیه :lol: 8)

ehsan-ets
پنج شنبه 30 مرداد 1382, 17:43 عصر
نمی دونم شاید مرحله اولش این باشه ! من وقتی رفتم سر جلسه و دیدم سوال های ریاضی دادن ، یه لحظه شک کردم که نکنه تو المپیاد ریاضی شرکت کردم :shock: و چون اصلا آمادگی شو نداشتم ، اومدم بیرن :mrgreen:
یعنی اینقدر ... :خیلی متعجب:
به نظر من با اینکه آمادگی نداشتی اما جربزه داشتی :lol:
خیلیه آدم بره و بیات بیرون :lol: :wink:

sayana
دوشنبه 03 شهریور 1382, 02:33 صبح
شرمنده ام حسابی :oops: :oops:
من یه چند روزی نیومدم سایت و وقتی اومدم دیدم ظاهرا server شون down شده . واقعا ببخشید

ببینید ما دو تا المپیاد کامپیوتر داریم
یکی اونی که آموزش و پرورش برگزار میکنه ( همونی که شما هم میگین ) و خوب من هم کمیتم توش لنگه ! سوالاتش تماما مربوط به گسسته ، احتمالات و جبره . راستش نمیدونم چرا من هم از این المپیاد خوشم نمیاد همچی ! البته یه بار نزدیک بود مرحله اول قبول شم ولی با اختلاف چند امتیاز... :( :(

میرسیم به المپیاد دوم که فنی و حرفه ای برگزار میکنه و البته در سطح جهانی هم برگزار میشه و کاملا معتبره ( سال 2003 در سوییس برگزار شد و ایران در رشته IT چهارم شد) به نام المپیاد مهارت های حرفه ای که محدودیت سنی داره و برای افراد زیر 21 سال است . این المپیاد واقعا المپیاد کامپیوتره !!!!!! ( البته در رشته های دیگه هم برگزار میشه ) در کامپیوتر هم گرایش های مختلف از جمله IT و AutoCad 2000 و Visual Basic و سخت افزار و دلفی و پاسکال و طراحی صفحات وب و .... داره . سوالاتش واقعا مربوط به کامپیوتره . دو مرحله کتبی و عملی داره ( برخلاف المپیاد نوع اول ) سوالاتش هم واقعا ربط داره و دقیقا از همون رشته ای هست که انتخاب کردین . اول در مرحله استانیه بعد کشوری و بعد هم جهانی

البته یه ایراد کوچولو داره مثل خیلی چیزای دیگه !!!!!! اگه یه وقت حقتون رو خوردن ناراحت نشین ! ( بلایی که سر من هم اومد کمی تا قسمتی ! ولی با پشتکار بالاخره از پس این مشکل هم برمیاین )

دوشنبه 03 شهریور 1382, 02:36 صبح
با سلام
من امسال شرکت کردم و مرحله اول هم قبول شدم
مرحله اولش بیشتر سوالهای هوشه
اما مرحله دوم باید نمیونه سوالهای ترکیبیات استقرا و الگوریتم رو دیده باشی
در کل من که ترجیح می دم خود کامپیوتر رو بخونم تا واسه المپیاد

sayana
دوشنبه 03 شهریور 1382, 02:42 صبح
شما حتما در المپیاد آموزش پرورش شرکت کردین چون همون طور که گفتم سوالای المیاد مهارت حرفه ای در مورد خود رشته است و بی ربط نیست . اگه مثلا VB شرکت کردین در مورد خود VB سوال میاد

ehsan-ets
دوشنبه 03 شهریور 1382, 04:56 صبح
البته یه ایراد کوچولو داره مثل خیلی چیزای دیگه !!!!!! اگه یه وقت حقتون رو خوردن ناراحت نشین ! ( بلایی که سر من هم اومد کمی تا قسمتی ! ولی با پشتکار بالاخره از پس این مشکل هم برمیاین )
به ما هم بگو چی جوری این کار رو کردی :shock: تا ما هم یاد بگیریم :wink: