PDA

View Full Version : ورود با كاربران پايگاه داده

ebrahimv
دوشنبه 23 شهریور 1388, 23:29 عصر
سلام من تعدادي كاربر براي پايگاه داده خودم تعريف كردم و الان مي خواهم با يكي از اين كاربران وارد پايگاه داده بشم ولي راهش را بلد نيستم
هميشه با كاربر ado وارد پايگاه داده ميشه
الان من ميخوام وقتي برنامم اجرا ميشه از كاربر نام كاربري را بگيرم بعد با همان نام كاربري وارد پايگاه داده بشوم و در صورت نبود نام كاربري يك پيام بده

k_m
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 01:15 صبح
با سلام
شما چرامی خواهید این کار رو انجام بدبد؟
من اکیدا بهتون توصیه می کنم با کاربرایی که برای بانکتون ایجاد کرده اید به بانک وصل نشید چون در صورت لو رفتن این مساله همه امکان وصل شدنمستقیم به بانکتون و انجام هر کاری رو دارند.
می تونید از یک جدول استفاده کنید و اطلاعات کاربران و کلمه عبور آنها رو در آن ذخیره کنید .
ولی اگه واقعا می خواهید این کار رو انجام بدید یک راهش اینه که لحظه ای که نام کاربری و کلمه عبور رو می گیرید اونو در ConnectionStrig قرار دهید و بااین ConnectionString به بانکتون وصل شید. ولی بازم می گم این کاز امنیت نرم افزارتون رو بسیار کم خواهد کرد

ebrahimv
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 11:38 صبح
با سلام
شما چرامی خواهید این کار رو انجام بدبد؟
من اکیدا بهتون توصیه می کنم با کاربرایی که برای بانکتون ایجاد کرده اید به بانک وصل نشید چون در صورت لو رفتن این مساله همه امکان وصل شدنمستقیم به بانکتون و انجام هر کاری رو دارند.
می تونید از یک جدول استفاده کنید و اطلاعات کاربران و کلمه عبور آنها رو در آن ذخیره کنید .
ولی اگه واقعا می خواهید این کار رو انجام بدید یک راهش اینه که لحظه ای که نام کاربری و کلمه عبور رو می گیرید اونو در ConnectionStrig قرار دهید و بااین ConnectionString به بانکتون وصل شید. ولی بازم می گم این کاز امنیت نرم افزارتون رو بسیار کم خواهد کرد
سلام حرف شما درست ولي من مي خواهم با كاربران ديتابيسم وارد شوم نه با كاربران SQL
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=37011&d=1253044125
همان گونه كه در تصوير مي بينيد من يك بانك اطلاعاتي با نام tt دارم و يك كاربر به نام yty دارم حلا من چگونه با اين يوزر وارد بشم در حالت پيش فرض با DBO وارد ميشه

k_m
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 22:52 عصر
با سلام
در پست قبلی هم من دقیقا همین مورد را توضیح دادم.شما برای این کار مجبورید در فرم Login نام کاربری و کلمه عبور را از کاربر بگیرید بعد مقدار ConnectionString را تغییر دهید به صورت زیر:
‭connectionString="Data Source=.;Initial Catalog=tt;User ID="+user+";Password="+pass
ولی اگر افراد دیگری هم متوجه شوند که user هایی که به کاربران داده اید user های دیتا بیس شما هستند نه کاربران برنامه شما امکان هر گونه دستکاری به راحتی وجود خواهد داشت.حتی پاک کردن کل بانکتون.
توصیه می کنم به شیوه زیر عمل کنید :
1- یک جدول در باکتان جهت ذخیره نام کاربر و کلمه عبور کاربران با حداقل فیلد های نام کاربری، کلمه عبور ایجاد کنید .
2- با هر کاربری از بانکتان مثلا همان یذخ به بانک وصل شوید.
3- نام کاربری و کلمه عبوری که از کاربر گرفته اید را با یک query در این بانک مطابقت دهید.
4- درصورت مطابقت به کاربر اجازه ورود به سیستم را بدهید.

ebrahimv
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 00:12 صبح
سلام
من حرف K_M را قبول دارم ولي اين كاربرايي كه ايشون ميگيد logins نه كاربراي پايگاه داده اگه به عكس دقت كنيد و بريد يك يوزر جديد خودتون بسازيد مي بينيد كه در اينجا اصلا پسوردي نداريد فقط نام كاربر بعد اگه شما اين دستور را اجرا كنيد

Declare @a nVarChar(20)
set @a=Current_User
print @a

ميبينيد كه مينوسه dbo كه كاربر پيش فرض پايگاه داده است كه من مي خوام اين كاربر را تغيير بدم حلا اگه كسي ميدونه كه چگونه ميشه اين كار را كرد ممنون ميشم اصلا كاربر جديد و چك كردن آن بماندفقط با كاربر Guest كه از كاربراي از پيش تعرف شده است وارد بشم براي من كافيه بقه اش را خودم حل ميكنم

bashiry
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 01:00 صبح
به حالت دیزاین تیبل برو بعد راست کلیک و بعدش پارپرتیز
حالا قسمتی هست به اسم owner که میتونی تغییرش بدی