PDA

View Full Version : یه تازه کار باید چیکار کنه؟

amir-yeketaz
سه شنبه 24 شهریور 1388, 15:24 عصر
من 18 سالمه_کامپیوترو و برنامه نویسی و اینترنت و کلا عرصه ی دیجیتالو خیلی دوست دارم و تو این زمینم خیلی استعداد دارم ولی به دلایلی نتونستم زیاد برنامه نویسی کار کنم و فقط اسم برنامه ها رو بلدم و امسالم میرم دانشگاه کاشان(دولتی) تویه رشته ی نرم افزار و میخوام در آینده یه برنامه نویس حرفه ای بشم-ولی هنوز زیاد چیزی از برنامه نویسی حالیم نیست-سوال من اینه که اول از چه برنامه ای شروع کنم_ میگن سی شارپ رو بورسه-بعضیام میگن چهارسال دیگه معلوم نیست کی مردس کی زنده - حالا ما موندیم چیکار کنیم- ممنون میشم اگه درست وحسابی جواب بدین_ خیلی خیلی ممنون_ نوکر شما امیر :لبخند:

MIDOSE
سه شنبه 24 شهریور 1388, 15:52 عصر
خیلی خوشحال شدم (دانشگاه) به سلامتی، شما فقط یه نگاه تو همین بخشی که تایپیک زدی بنداز.(این قدر تایپیک در این مورد هست که...)

موفق باشی(دانشگاه خوش بگذره:چشمک:)

kiani_behzad
سه شنبه 24 شهریور 1388, 18:45 عصر
سلام دوست عزیز.
منم بهت تبریک میگم.
همونطور که دوستمون گفتن تو همین بخش مطلب زیاده جست و جو کنی پیدا میکنی اما اگه بخوام نظرمو بهت بگم:
آره سی شارپ خیلی رو بورسه و خیلی هم خوبه اما اگه میخوایی واقعا بدونی برنامه نویسی چیه یعنی کامل درکش کنی باید از زبان های غیر شی گرا شروع کنی که من بین اونها زبان C رو به دلایل زیادی مناسبترین میدونم.
بعد از اون برو سمت شی گرا مثل سی شارپ یا وی بی یا جاوا.
موفق باشی.

professional2009
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 22:14 عصر
مبارک باشه
با جاوا شروع کن. هم جذابه و هم چون اولین زبانی هست که یاد می گیری به خوبی بش مسلط میشی .هم رو بورسه و هم از همه زبان های حال حاضر قدرتمند تره.

Exception
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 22:58 عصر
آره سی شارپ خیلی رو بورسه و خیلی هم خوبه اما اگه میخوایی واقعا بدونی برنامه نویسی چیه یعنی کامل درکش کنی باید از زبان های غیر شی گرا شروع کنی که من بین اونها زبان C رو به دلایل زیادی مناسبترین میدونم.چرا باید از غیر شی گرا شروع کنه؟ به نظر من که هیچ دلیلی نداره. حتی این کار باعث میشه که برنامه نویس تازه کار دچار ابهام بشه و مجبور بشه زمان بیشتری برای درک شی گرایی صرف کنه در حالی که اگر از اول با زبان شی گرا شروع کنه، خیلی بهتر مفاهیم شی گرایی براش روشن میشه. مگر میخواد تاریخچه برنامه نویسی رو یاد بگیره که از فانکشنال شروع کنه؟
به نظر من زبان C#‎ به خاطر ساختار خیلی قوی و مدرنش، بهترین زبان برای شروع هست.

البته کلا نظر من اینه که اصلا فرقی نداره با چی شروع کنی. یه برنامه نویس واقعی، به زبان خاصی وابسته نیست و مفاهیم رو باید بدونه. شما اگر چند زبان مسلط بشی، یاد گرفتن زبان بعدی فقط در حد یادگرفتن چند تا کلمه کلیدی هست. پس اصلا به این چیزها فکر نکن و هرچی که فکر میکنی همین الان رو بورسه یاد بگیر! اینجوری اگر به مشکل هم خوردی، راحت تر کمک پیدا میکنی.

mehdi_turbo
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 23:19 عصر
از من مي شنوي اصلا شروع نكن !
باور كن برنامه نويس (‌چه اماتور و چه ماهر) خيلي هست !!( خيلي يعني بيش از 10000 نفر)
شما گفتي به رشته كامپيوتر علاقه داري (‌اخه رشته كامپيوتر كه به برنامه نويسي محدود نميشه همه فك مي كنند computer==programming به خدا اشتباه مي كنيد !!)
حالا كه شروع نكردي !‌ برو سراغ يه گرايش يا يه تكنولو‍‍ژي جديد و سعي كن در اون ماهر و ماهر بشي

MIDOSE
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 01:05 صبح
از من مي شنوي اصلا شروع نكن !
باور كن برنامه نويس (‌چه اماتور و چه ماهر) خيلي هست !!( خيلي يعني بيش از 10000 نفر)دلیلت به هیچ وجه قانع کننده نیست،اگر تعداد افراد ملاک باشه پس دندانپزشکان(و کنکوری هاشون و...) باید چند سال پیش فاتحه را می خواندند.

اخه رشته كامپيوتر كه به برنامه نويسي محدود نميشه همه فك مي كنند computer==programming به خدا اشتباه مي كنيدکاملن موافقم، ولی متاسفانه فعلنده تو عرف جامعه این زمینه جا افتاده تره.(و خوب بازدهی "نسبتن" سریعتری در مقیاس زمان داره).

اگه میخوایی واقعا بدونی برنامه نویسی چیه یعنی کامل درکش کنی باید از زبان های غیر شی گرا شروع کنی که من بین اونها زبان C رو به دلایل زیادی مناسبترین میدونم.می شه ربطش را به شی گرایی بپرسم،ابتدا باید الگوریتم و مفاهیم پایه براشون روشن بشه و بعد زبان برنامه نویسی.ضمنن می تونم یکی از دلایل انتخاب زبان سی را بدونم؟

اف:تایپیک های مشابه در این بخش زیاد شده(مخصوصن این اواخر) و سبب کم محتوا تر شدن این قسمت شده،خواهشمندم مدیران یه فکری در این مورد بکنند.

kiani_behzad
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 10:20 صبح
می شه ربطش را به شی گرایی بپرسم،ابتدا باید الگوریتم و مفاهیم پایه براشون روشن بشه و بعد زبان برنامه نویسی.ضمنن می تونم یکی از دلایل انتخاب زبان سی را بدونم؟

دوست عزیز معمولا وقتی کسی از یه زبان مثل سی شارپ شروع میکنه خیلی از کد نویسی ها رو خودش انجام نمیده و به کمک IDE برنامه مینویسه که این باعث میشه اصلا خیلی از مسائل رو درک نکنه. حتی دیدم افرادی رو که ازشون سوالات بسیار ساده ای میپرسی اما بلد نیستن جواب بدن( حتی مفاهیم اولیه برنامه نویسی رو هم نمیدونن!!!)
اما اگه با یه زبان ساخت یافته مثل C شروع کنه( نمیگم باهاش برنامه های سنگین بنویسه)
و مفاهیم متغیر آرایه حتی اشاره گر و خیلی چیزای دیگه رو کامل درک میکنه بعدش میره سمت شی گرایی. که اونم سریع یاد میگیره.
دلایل انتخاب زبان C:
1- سی شارپ سینتکسش مثل سی هست پس بعدا سی شارپ رو هم سریع یاد میگیره.
2- زبان سی جزو زبان های سطح میانی است لذا برنامه نویس مجبوره همه کارا رو خودش بکنه ایتجوری بهتر یاد میگیره.
به هر حال نمیگم اول نمیشه شی گرا یاد گرفت اما اینجوری اصولی تره.

حمیدرضاصادقیان
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 11:54 صبح
سلام.من نمیدونم دوستان چه اصراری دارند به یکی که تازه کاره و تازه میخواد بدونه برنامه نویسی یعنی چی میگن برو C,vb,delphi,java,... کار کن.بابا مگه برنامه نویسی ایناست؟ مگه اصول برنامه نویسی در اینا پیاده سازی شده.همین پیشنهادهارو میدید که نصف بیشتر برنامه نویسها از جمله خود من ( منظورم با افراد حرفه ای در این سایت نیست) یک مسئله که جلوشون میذاری نمیتونن یک راه حل براش پیدا کنن.شما اول یک کتاب الگوریتم بگیر ببین میتونی مسائلش رو حل کنی.اول سعی کن در این زمینه حرفه ای بشی.بابا یادگیری یک زبان برنامه نویسی برای کسی که کاملا اصول برنامه نویسی رو بلده فکر نمیکنم بیش از یک ماه زمان ببره. پش دوست عزیز وقتتو سر یک برنامه خاص تلف نکن چون ممکنه بعدا که بخوای به یک زبان دیگه سوئیچ کنی برات سخت باشه.اول شروع کن الگوریتم رو یادگرفتن بعد هر زبانی دوست داشتی کار کن.
موفق باشید.

kiani_behzad
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 12:23 عصر
با حمید رضا صادقیان موافقم.
فعلا به زبان کاری نداشته باش برو الگوریتم ببین چیه.
موفق باشی.

MIDOSE
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 16:53 عصر
سی شارپ شروع میکنه خیلی از کد نویسی ها رو خودش انجام نمیده و به کمک IDE برنامه مینویسه که این باعث میشه اصلا خیلی از مسائل رو درک نکنه.
اگه منظورتون کد زدن خالص باشه اصلن در این مورد موافق نیستم، درک کردن مسائل به کد زدن خالص یا نزدن بر نمی گرده. IDE فقط ابزاری است در جهت افزایش سرعت کار همین.

مثلن اگه من که سی شارپ بلد نیستم، بیام و همه ی کد ها را خودم بزنم خیلی از مسائل را می تونم درک کنم؟!

خود کد به تنهایی چیز با ارزشی نیست و قاطی شدن با مفاهیم است که به اون ها معنی می ده، پس وقتی شما مفاهیم را بلد باشی دیگه کد سی یا دلفی براتون زیاد فرقی نداره.(در جزئیات تفاوت است).

زبان سی جزو زبان های سطح میانی است لذا برنامه نویس مجبوره همه کارا رو خودش بکنه ایتجوری بهتر یاد میگیره.
با عرض معذرت، پس اگه به این دید باشه که من برم زبان ماشین یاد بگیرم تا همه ی کارها را خودم انجام بدم(پس راحتی ...)که دیگه خیلی خوب یاد بگیرم.

به هر حال نمیگم اول نمیشه شی گرا یاد گرفت اما اینجوری اصولی تره.
از دید شما اصولی است؟ درسته، پس نمی شه نظر شخصی را القا کرد. شاید از دید من یادگیری زبان ماشین اصولی تر باشه.

.شما اول یک کتاب الگوریتم بگیر ببین میتونی مسائلش رو حل کنی.
دوست عزیز،اگه بخواهیم این گونه نگاه کنیم که کلن باید قبل از ورود به این زمینه یک کتاب CLRS بذاریم جلوی شخص و بگیم تا وقتی که همشو خوب نفهیمدی وارد این زمینه نشو.

می شه یک سوال بپرسم؟ قطعن همگی می دونیم که این الگوریتم ها هستند که به برنامه ها معنی می دند، ولی یک برنامه ی ثبت ساده چقدر نیاز به اطلاع در مورد الگوریتم ها داره، الگوریتم دایکسترا(یا نمونه های مشابه) که اغلبن خوندیمش چقدر برای یک برنامه ی ثبت ساده نیاز است؟

یادگیری یک زبان برنامه نویسی برای کسی که کاملا اصول برنامه نویسی رو بلده فکر نمیکنم بیش از یک ماه زمان ببره
اصول عمومن با الگوریتم فرق داره، با این نظر موافقم ولی خوب اگه به من صد بار می گفتند ارث بری چیه تا در عمل به کار نمی گرفتم نمی فهمیدم(درکش نمی کردم).

بله الگوریتم در ابتدا نیازه، برای افزایش درک ولی نه تا اون حدی که شما گفتی(یا من برداشت کردم).

از جمله خود من
شکسته نفسی می فرمایید، شما که خودت پیر این کار هستی:لبخندساده:.

یک مسئله که جلوشون میذاری نمیتونن یک راه حل براش پیدا کنن
خیلی ار عوامل باعث می شه نتونیم یک مسئله را حل کنیم این است که نتونستیم خود مسئله را درک کنیم.

وقتی ما نمی تونیم نیاز های یک مسئله و شرایطش را تشخیص بدیم(خوب درک نکردنش)باعث می شه نتونیم راه حل درستی براش پیدا کنیم.

البته مشاغل فکری(زندگی) و عوامل محیطی در تشدید این مسئله نیز کمک می کنه.

موفق باشید