PDA

View Full Version : چیکار کنیم که کسی اکستنشن کامرشیالی رو که نوشتیم ندزده؟

soooot
سه شنبه 24 شهریور 1388, 22:18 عصر
سلام
یکی از دوستان برای مامبو و جوملا و ورد پرس و... اکستنشن مینوشت و به ملت میفروخت.
بهش گفتم چیکار میکنی که یه نفر که اکستنش رو ازت خرید نذاره تو اینترنت و بگه ملت بیاید حالش رو ببرید و اکستنشن مفتی دانلود کنید؟
گفت خودش اکستنش رو روی سایت طرف نصب میکنه و اون رو روی اون دامین قفل میکنه!
چطوری میشه این کار رو کرد؟ منظورش از قفل کردن اکستنش بر روی اون دامنه چی بوده؟ و آیا راه بهتری برای این کار هست؟ آیا این روش به سادگی قابل دور زدن نیست؟

__ziXet__
سه شنبه 24 شهریور 1388, 22:53 عصر
سلام
یکی از دوستان برای مامبو و جوملا و ورد پرس و... اکستنشن مینوشت و به ملت میفروخت.
بهش گفتم چیکار میکنی که یه نفر که اکستنش رو ازت خرید نذاره تو اینترنت و بگه ملت بیاید حالش رو ببرید و اکستنشن مفتی دانلود کنید؟
گفت خودش اکستنش رو روی سایت طرف نصب میکنه و اون رو روی اون دامین قفل میکنه!
چطوری میشه این کار رو کرد؟ منظورش از قفل کردن اکستنش بر روی اون دامنه چی بوده؟ و آیا راه بهتری برای این کار هست؟ آیا این روش به سادگی قابل دور زدن نیست؟
در حقیقت دوست شما یه شرط ساده بالای کدها میذاشته که اگر فلان دامنه نبود ارور بده!
این کار همون گذاشتن لایسنس روی اسکریپت هست و خلی آسونه و از اون آسونتر دور زدنشه :دی

farshad_momtaz
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 02:06 صبح
دوست عزیز تو این زمونه ماکروسافت و اپل و هزاران شرکت بزرگ هک می شن و در هیچ صورتی نمی شه جلوش را گرفت پس دوست عزیز اگر فکر می کنی میشه با یه کد جلوش را گرفت با یه کد هم می شه شکستش!!!

soooot
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 04:11 صبح
دستت درد نکنه، حالا این همه علامت سوال واسه چیه!؟ این که مسلمه که همیشه دست بالای دست بسیاره و هر کاری هم بکنیم آخرش یه راهی برای دور زدنش هست.

خب حالا اون کدی که باید بگذاریم تا فایل ها روی یه دامنه قفل بشن چیه؟
یه سوال، میخوام بعضی از فایل های کامپوننت رو بگذارم روی یه سرور دیگه، تا کامپوننت ها فایل ها رو از روی اون سرور بخونن، حالا برای اینکه یه موقع اگر اون سرور از دست رس خارج شد اختلالی در کار کامپوننت پیش نیاد میخوام اون فایل ها رو روی چند تا سرور بگذارم، در این صورت برای یک فایل باید چند خط آدرس بدم، حالا چیکار باید بکنم که تنها در صورتی که آدرس اول در دسترس نبود بره سراغ آدرس دوم و اگر دومی هم در دسترس نبود بره سراغ آدرس سوم و...؟ یه نمونه کد اگر بگذارید ممنون میشم.

payamsp
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 10:28 صبح
از كد زير براي اين كار مي تونيد استفاده كنيد

if(($_SERVER["SERVER_NAME"]!="www.webnevis.net") || ($_SERVER["SERVER_NAME"]!="webnevis.net"))
die("invalid url !");

Dark_Knight
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 13:10 عصر
یادمه زمانی توی یک شرکت ISP کار میکردم که نرم افزار اکانتینگش با PHP نوشته شده بود. این نرم افزار برای محافظت از کدهای خودش از یک PHP انکودر به نام Sourceguardian (http://www.sourceguardian.com/) استفاده میکرد. آیا راهی برای دور زدن این انکودر هم هست؟

soooot
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 13:12 عصر
جالب طرف روی سرویس مجانی کد می زده و بعد لایسنس می گذاشته !
به هیچ وجه نمیشه , خود dll نرم افزار های desktop رو دست کاری می کنند چه برسه به اسکریپت که فایلش راحت ری سورس میشه !
میدونم، همونطور که در چند پست بالا تر نوشتم دست بالای دست بسیاره ولی خب این کار زحمت خیلی ها رو زیاد میکنه و جلوشون رو میگیره.
خب طرف که به ملت بدهکار نبوده که روی سیستم اوپن سورس کد بزنه بعد بده به ملت ایرانی تا برای دانلود رایگان بگذارن توی سایتهاشون، توی ایران طرف مجبوره برای جلوگیری از سوء استفاده از زحمتش این کارها رو بکنه. ( چون قانونی برای حمایت درست و حسابی از برنامه نویس ها وجود نداره )

soooot
شنبه 28 شهریور 1388, 10:26 صبح
از كد زير براي اين كار مي تونيد استفاده كنيد

if(($_SERVER["SERVER_NAME"]!="www.webnevis.net") || ($_SERVER["SERVER_NAME"]!="webnevis.net"))
die("invalid url !");

ممنون ولی من یه مشکل با این کد دارم، اگر روی یک هاست چند دامنه پارک شده باشه باید چیکار کرد؟
مثلا xxx.ir و yyy.com و zzz.org اون موقع این کد رو چجوری باید بنویسیم که کاربر هر کدوم از آدرس ها رو زد اون صفحه لود بشه؟

payamsp
شنبه 28 شهریور 1388, 12:14 عصر
ممنون ولی من یه مشکل با این کد دارم، اگر روی یک هاست چند دامنه پارک شده باشه باید چیکار کرد؟
مثلا xxx.ir و yyy.com و zzz.org اون موقع این کد رو چجوری باید بنویسیم که کاربر هر کدوم از آدرس ها رو زد اون صفحه لود بشه؟

بايد تعداد or هايي كه توي شرط دستور if هست رو افزايش بديد

soooot
شنبه 28 شهریور 1388, 12:53 عصر
متاسفانه من php زیاد بلد نیستم، همش css بلدم، میشه یه مثال، مثلا برای دو دامنه یا سه دامنه بزنید.
راستی چرا مثالی که در بالا زدید یه بار دامنه رو با www نوشته و یه بار بدون www ؟