PDA

View Full Version : از Access به SQL؟

kardo.software
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 11:25 صبح
سلام ، من برنامه اي را با بانك access نوشتم ،‌اما حالا بايد تحت شبكه بشه ، براي تبديلش به SQL علاوه بر تبديل اشياء ado.net از OLEDB به SQL بايد چيكار كنم؟ مشكل همزماني تو شبكه است :گریه: نميدونم چيكار كنم ، برنامه رو بايد تحويل بدم :عصبانی++: دوستان راهنمايي كنين.

mohammadi4net
جمعه 27 شهریور 1388, 01:09 صبح
پیشنهاد می کنم از ترانزیشن ها و روالهای ذخیره شده در Sql server استفاده کنی البته یکم طول می کشه یاد بگیری ولی اگه یاد بگیری می تونی یک برنامه حرفه ایی رو به مشتریت تحویل بدی .

sia_2007
جمعه 27 شهریور 1388, 01:21 صبح
دوست من؛ منظورت Dead Lock است؛ مشکل Insert همزمان اعضای شبکه ؟
در این صورت باید کلید اصلی شما؛
1- از نوع Identity باشد یا
2- از نوع GUID باشد و با تابع NewID مقداردهی شود (یک مقدار 128 بیتی که در تمامی دنیا منحصر به فرد است) و یا
3- در کلید اصلی جدول هایی که در آنان Insert میکنید؛ کلید اصلی را به صورت دستی در برنامه تعیین کنید و 2 یا 3 رقم ابتدایی آن را (بسته به تعداد کلاینت ها) از 3 رقم منحصر به فرد ID کلاینت تشکیل دهید.
بدین صورت که اگر مثلا من با ID 1020 به برنامه Login کرده ام؛ کلید اصلی رکوردی که درج میکنم؛ در ابتدایش 1020 باشد و بقیه اش کدی منحصر به فرد.
اما اگر مشکل شما مورد دیگری است؛ خواهشا کاملا توضیح دهید

kardo.software
جمعه 27 شهریور 1388, 11:09 صبح
مرسی از جوابتون ، واقعاً با بودن جامعه ای مثل برنامه نویس آدم اعتماد بنفس پیدا میکنه ، دوست عزیز مشکلم اینه که نمی دونم اگه دو تا کاربر همزمان بخوان رکوردی را تغییر بدن چه اتفاقی می افته؟ آیا خود SQL Server مدیریتش می کنه؟ یعنی رکوردی را که تغییر میده lock میکنه یا من باید تو کدهام lockش کنم؟ حالا اگه کاربر دیگه ای بخواد یه رکورد lock شده را تغییر بده آیا Exception رخ میده؟ میخوام تا اونجایی که میشه خطایی تو برنامم رخ نده. لطفاً یه کد نمونه اگه می تونی برام بذار، برناممو به زبان #C نوشتم.

bashiry
جمعه 27 شهریور 1388, 11:19 صبح
SQLSERVER قاعدتا باید خودش مدیریت کنه DBMS =Database Management System

لازم نیست توی برنامه شما کار خاصی انجام بدین