PDA

View Full Version : سورس فارسي ساز جديد براي داس با قابليت تغيير توسط برنامه نويس

K.Mohammadreza
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 14:50 عصر
با سلام به همه برنامه نويسان عزيز
در اينجا قصد دارم يک فارسي ساز معرفي کنم که نه تنها ميتونه مشکلتونو با برنامه هاي تحت داس حل کنه بلکه با کمک اون مي تونيد مستقيما روي اطلاعات تحت داس کار کنيد و اونها را تغيير دهيد بدون اينکه مشکلي در داده هاتون بوجود بياد. من تابعي براي اينکار نوشتم که ميتونه مشکل فونت فارسي در داس با ويندوز را برطرف کنه اين برنامه بسيار کامله و شما ميتونيد فونت هاي مختلفي را به برنامه اضافه کنيد. با خريد اين برنامه و سورس اون به همراه راهنماي اضافه کردن فونت ميتونيد هر برنامه اي بنويسيد. اين برنامه با سورس به قيمت 20.000 تومان بفروش ميرسه که در صورت تمايل ميتونيد با شماره 8 تماس بگيريد. نمونه عملکرد برنامه را در شکل زير ميتوانيد ببينيد.
(اين برنامه و سورس مخصوص دلفي است ولي بدليل اينکه با اصول و رعايت مقيد نبودن به محيط برنامه نويسي درست شده مي تواند در ساير زبانها نيز پياده سازي شود)

شکل زير نمونه اي از عملکرد برنامه را نشان مي دهد من در اين برنامه از جداول فاکس پرو که مربوط به برنامه حسابداري صندوق قرض الحسنه توحيد مي باشد استفاده کردم براي نشان دادن اسامي بصورت فارسي قابل درک در ويندوز يک فيلد محاسباتي ساختم و از تابع مذکور براي فارسي کردن اطلاعات استفاده کردم. نکته بسيار مهم در مورد فارسي ساز که بايد متذکر شوم اينست که سرعت تبديل بسيار بسيار بسيار بالاست بطوريکه همزمان با باز شدن جدول تمام اطلاعات به فارسي تبديل مي شوند که فکر کنم بي نظير باشد