PDA

View Full Version : سوال: تغییر رنگ هر ردیف در Section 3 ؟

mdssoft
جمعه 27 شهریور 1388, 19:21 عصر
سلام به همگی.
بچه ها من می خوام یه گزارش با کریستال ریپورت درست کنم که در قسمت Detail یا همون section 3 هر ردیف یه رنگ خاصی به خودش بگیره ، یه چیزی مثل این (http://img183.imageshack.us/img183/417/77343628.png)
منظورم اینه که ردیف های زوج یه رنگی شن و ردیف های فرد یه رنگ دیگه ( برای نمایش بهتر )
میشه منو راهنمایی کنید ؟
ممنون.

behnood307
جمعه 27 شهریور 1388, 23:34 عصر
سلام
در قسمت Detail ،راست کلیک کرده و Section Expert رو انتخاب کنید. در قسمت Section Expert به تب Color وارد بشید. در آن ناحیه Detail Section رو انتخاب کرده و رنگ زمینه رو انتخاب کنید. و formula editor (که در کنار رنگ هست )رو کلیک کنید . کد زیر رو در قسمت پایین (محل کد نویسی)وارد کنید:

If Remainder (RecordNumber, 4) In [1,3] Then color Else NoColor

Color رنگ مورد نظر شما
ذخیره کرده و خارج شوید.
:چشمک:

mdssoft
جمعه 27 شهریور 1388, 23:44 عصر
دمت گرم ، زدی تو خال.
خوش به حالت ، کریستال ریپورت رو خوب بلدی :تشویق:

رفیق یه سوال هم اینجا دارم (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=808995)، کارم گیره ، ممنون میشم جوابم رو بدی

mdssoft
جمعه 27 شهریور 1388, 23:47 عصر
راستی اگر رنگ رو Custom انتخاب کنم چی ؟
جای Color تو کد شما چی باید بزارم ؟
همون custom گذاشتم ، سیاه نشون میده !

behnood307
شنبه 28 شهریور 1388, 00:39 صبح
مرسی عزیز، والا اگه کریستال رو خوب بلدم بودم که غمی نبود.

به جای color هر رنگی که دوست داری تو سطرهات باشه
مثلاً :

If Remainder (RecordNumber, 4) In [1,3] Then silver Else gray

در این کد سطرها یک درمیان به صورت نقره ای و خاکستری خواهد بود.

در مورد اون یکی سوالت، من هم بیشتر از جواب اون دوستی که جواب دادن، چیزی به ذهنم نمیرسه.:ناراحت:

موفق باشی

zoofa
شنبه 28 شهریور 1388, 00:56 صبح
سلام
در قسمت Detail ،راست کلیک کرده و Section Expert رو انتخاب کنید. در قسمت Section Expert به تب Color وارد بشید. در آن ناحیه Detail Section رو انتخاب کرده و رنگ زمینه رو انتخاب کنید. و formula editor (که در کنار رنگ هست )رو کلیک کنید . کد زیر رو در قسمت پایین (محل کد نویسی)وارد کنید:

If Remainder (RecordNumber, 4) In [1,3] Then color Else NoColor

Color رنگ مورد نظر شما
ذخیره کرده و خارج شوید.
:چشمک:

سلام دوست من
ميشه اين كد رو توضيح بديد
ممنون

mdssoft
شنبه 28 شهریور 1388, 15:44 عصر
کسی نمی تونه کمکی کنه که چطور رنگ Custom شده رو به جای رنگ های تعریف شده خود کریستال تو فرمول بالا قرار بدیم و نمایش داده شه ؟

behnood307
شنبه 28 شهریور 1388, 17:10 عصر
سلام دوست من
ميشه اين كد رو توضيح بديد
ممنون

سلام

این کد می گه : اگه باقی مانده تقسیم شماره رکورد جاری بر 4 ، 1 یا 3 شد رنگ رو Silver و در غیر این صورت رنگ رو gray کن

If Remainder (RecordNumber, 4) In [1,3] Then silver Else gray

behnood307
شنبه 28 شهریور 1388, 17:13 عصر
کسی نمی تونه کمکی کنه که چطور رنگ Custom شده رو به جای رنگ های تعریف شده خود کریستال تو فرمول بالا قرار بدیم و نمایش داده شه ؟

سلام
برای انتخاب رنگ به صورت Custom :
تو قسمت formula workshopکه کد قبلی رو وارد کردیم در قسمت function (پنجره بالای قسمت کد نویسی)، اگه Color Constants رو باز کنید آیتم اول
(color (red,green,blue هست ، اونو انتخاب کرده و به جای کلمه color در کد بذارید ( این کد ظاهر میشه (, ,) Color )، الان برای هر قسمت یک عدد بین 0 تا 255 اگه بدید رنگ انتخابی شما بوجود میاد.
مثلاً :

If Remainder (RecordNumber, 4) In [1,3] Then Color (10 , 120, 240) Else gray

lemoff
دوشنبه 06 مهر 1388, 10:08 صبح
خيلي ممنون از دوستان
من هم مشكل داشتم حل شد
واقعاً متشكرم