PDA

View Full Version : چگونه با این فرمت گزارش بسازم؟

hamed_63
یک شنبه 29 شهریور 1388, 11:24 صبح
با سلام به همه دوستان عزیز برنامه نویس

من برای پروژه ای که نوشتم ، می خواهم گزارشی به فرمت تصویر ضمیمه تهیه کنم که در واقع برای هر مشتری مشخصات آن مشتری ، و همچنین حواله هایی که برای هر مشتری صادر شده ، و مجموع قطعاتی که در حواله صادر شده است را برای همه مشتری ها نمایش دهد. نمونه فرمتی که باید چاپ شود را در تصور ضمیمه قرار داده ام . همچنین Table هایی که این اطلاعات از آنها خارج می شود به همراه رابطه های آنها به این صورت است.

جدول مشتری(کد مشتری ، نام مشتری ، استان ، شهرستان)

حواله (شماره حواله ، تاریخ حواله ، کد مشتری)

اقلام حواله (شماره ارسال ، تاریخ ارسال ، شماره حواله)

لازم به ذکر است که جدول مشتری با جدول حواله و همچنین جدول حواله با جدول اقلام حواله در ارتباط می باشد.

از همه دوستان ممنون می شم که راهنمایی کاملی کنند.
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=37204&stc=1&d=1253437133

http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=37197&stc=1&d=1253431351

behnood307
یک شنبه 29 شهریور 1388, 23:56 عصر
سلام
نوع استاندارد را در صفحه crystal reports gallery و سه جدول مروطه را در صفحه data انتخاب می کنیم . ( ضمن اینکه شما اشاره ای نکردید که تعداد قطعه ارسالی در کدام جدول هست من اونو در جدول اقلام در نظر گرفتم) صفحه link را بدون تغییر رد می شویم . در صفحه fields، شماره حواله و تاریخ حواله را از جدول حواله و شماره ارسال و تعداد را از جدول اقلام و نام مشتری و استان و شهر را از جدول مشتری انتخاب و به ستون fields to display ارسال می کنیم. در صفحه grouping، شماره مشتری را از جدول مشتری انتخاب می کنیم . در صفحه summaries تمام فیلدهایی که در ستون summarized fields بودند را حذف و تعداد اقلام را از جدول اقلام انتخاب می کنیم و در کمبو باکسی که در پایین باز می شود Sum را انتخاب می کنیم. سایر صفحات را رد می شویم . صفحه ایجاد شده است. در آن صفحه فیلدهای نام مشتری و استان و شهر را از Detail Section به group header Section (درست بالای Detail ) منتقل می کنیم . از قسمت Group Footer Section ، شماره گروه را حذف می کنیم و در قسمت Page Header ، شماره مشتری را حذف می کنیم. همچنین در قسمت Detail نیز شماره مشتری را حذف می کنیم. طراحی الان کامل شده. برای کامل تر کردن اون می تونید به سلیقه خود تکستها یا لیبل ها رو جابجا کرده یا اضافه کنید.

موفق باشید

hamed_63
دوشنبه 30 شهریور 1388, 14:37 عصر
سلام
نوع استاندارد را در صفحه crystal reports gallery و سه جدول مروطه را در صفحه data انتخاب می کنیم . ( ضمن اینکه شما اشاره ای نکردید که تعداد قطعه ارسالی در کدام جدول هست من اونو در جدول اقلام در نظر گرفتم) صفحه link را بدون تغییر رد می شویم . در صفحه fields، شماره حواله و تاریخ حواله را از جدول حواله و شماره ارسال و تعداد را از جدول اقلام و نام مشتری و استان و شهر را از جدول مشتری انتخاب و به ستون fields to display ارسال می کنیم. در صفحه grouping، شماره مشتری را از جدول مشتری انتخاب می کنیم . در صفحه summaries تمام فیلدهایی که در ستون summarized fields بودند را حذف و تعداد اقلام را از جدول اقلام انتخاب می کنیم و در کمبو باکسی که در پایین باز می شود Sum را انتخاب می کنیم. سایر صفحات را رد می شویم . صفحه ایجاد شده است. در آن صفحه فیلدهای نام مشتری و استان و شهر را از Detail Section به group header Section (درست بالای Detail ) منتقل می کنیم . از قسمت Group Footer Section ، شماره گروه را حذف می کنیم و در قسمت Page Header ، شماره مشتری را حذف می کنیم. همچنین در قسمت Detail نیز شماره مشتری را حذف می کنیم. طراحی الان کامل شده. برای کامل تر کردن اون می تونید به سلیقه خود تکستها یا لیبل ها رو جابجا کرده یا اضافه کنید.

موفق باشید

با تشکر از Behnood عزیز
مراحل شمارو انجام می دم و اگه سئوالی بود ، مجددا ازتون می پرسم.

hamed_63
پنج شنبه 02 مهر 1388, 19:29 عصر
سلام

موفق باشید

دوست عزیزم مشکل حل شد. ازتون ممنونم

behnood307
پنج شنبه 02 مهر 1388, 22:40 عصر
خواهش می کنم عزیز:چشمک: