PDA

View Full Version : فرستادن پیغام برای یک کاربر

hercules
یک شنبه 23 اسفند 1383, 07:54 صبح
سلام.

من می خوام برای یک کاربر که به اس کیو ال وارد شده یک پیغام بفرستم

بشه xp_endmail فکر میکنم با
در ضمن می خوام کاربر فورا پیغام رو دریافت کنه.

ممنون میشم اگه کمک کنید.

majid_afra222
یک شنبه 23 اسفند 1383, 08:55 صبح
سلام
در مورد xp_sendmail حرفت درسته ولی باید قبلش پروفایل ایجاد شده برای نرم افزار ارسال میل مثل Outlook رو ایجاد و بعد به sql server معرفی کنی
بعد میتونی از اون استفاده کنی
ولی اگه کاربرت تو شبکه محلی هست بهتره از net send برای ارسال پیغام بهش استفاده کنی که کاربر همون لحظه پیغام رو بگیره
البته یه کار دیگه هم میتونی بکنی و اون استفاده از raiserror هستش که به کاربر یه اعلان خطا ارسال کنی مثلا یه پیغام خاص برای یه select که انجام می دن

hercules
دوشنبه 24 اسفند 1383, 12:39 عصر
ببینید من می خوام به یه کاربر که با برنامه کاربردی وارد شده پیغام بفرستم.
شاید با یکی از اینا بشه
srv_sendmsg
sql_wsendmsg
srv_sendrow

درضمن برنامه کاربردی اماده گرفتن پیغام باشه
یعنی خودم نوشته باشم . مثلا با ویژوال بیسیک.

و کاربر باید فورا پیغام رو دریافت کنه

AminSobati
دوشنبه 24 اسفند 1383, 14:35 عصر
دوست عزیزم،
SQL Server در حال حاضر چیزی مثل Event برای این کار نداره. اگر که همیشه میبایست یک پیغام به کاربر در هنگام Login نمایش بدین، میتونین پیغام مرتبط با هر کاربر رو جدولی ذخیره کنین، و وقتی Login صورت میگیره، برنامه شما پیغام مربوطه رو از SQL Server بخونه و به کاربر نمایش بده.

TEIMOOR
دوشنبه 24 اسفند 1383, 22:08 عصر
سلام
اگه میشه بیشتر توضیح بدین اگه امکان داره یک نمونه بدین اقای سباتی
:موفق: :flower:

AminSobati
دوشنبه 24 اسفند 1383, 23:41 عصر
دوست عزیزم،
خیلی ساده: برنامه شما به محض گرفتن Username و Password از کاربر، در صورتی که با موفقیت به SQL Server لاگین کرد، یک جدول رو که از قبل طراحی کردین چک میکنه تا ببینه آیا پیغامی برای این کاربر وجود داره یا نه. اگر بله، پس اون رو به کاربر نمایش میده.
SQL Server چیزی به شکل Event برای این کار نداره و برنامه نویس میبایست خودش این کار رو عهده دار بشه.

hercules
سه شنبه 25 اسفند 1383, 11:39 صبح
سلام
با تشکر از راهنمایی های شما
ایا ممکن است که نتیجه یک عبارت select را به کاربر دیگر فرستاد

ممنون.

AminSobati
چهارشنبه 26 اسفند 1383, 01:24 صبح
دوست عزیزم،
این کار شدنیه ولی نه با امکانات SQL Server. ابزارهای مختلفی وجود دارند: تکنولوژی COM، یا Socket Programming و امثالهم...