PDA

View Full Version : جستجو ساعت در بانك اطلاعاتي

salam333
دوشنبه 30 شهریور 1388, 18:37 عصر
باسلام از دوستان
من يه بانك اطلاعاتي اكسس دارم كه زمان در آن از سيستم ميگره وبا فرمت مثلا 8:0 يا 10:0 در بانك ذخيره ميشه موردي كه هست وقتي يك زمان مشخص با دستور LikeدرSQLجستجو ميكنم مشكلي وجود ندارد ولي زمانيكه بخوام توي يه محدوده زماني جستجو كنم برايم مشكل ايجاد ميشه وجوابهاي نامعتبري نمايش ميده ضمنا من از دستورهاي بزرگتر وكوچكتر ونيز Between استفاده كردم جواب نگرفتم فرمتي كه در بانك ذخيره ميشه بصورت Textبطول 5 هست
از دوستان خواهش ميكنم اگه نظر باشه بيان كنند
باتشكر

ali.hojjati
دوشنبه 30 شهریور 1388, 18:45 عصر
نمی دونم ساعت ها رو به صورت 12 ساعت وارد می کنی یا 24 ساعت ولی به نظر من ممکن است که اگه به صورت 24 ساعت وارد کنی به این مشکل بر نخوری. یه تست کن.

salam333
دوشنبه 30 شهریور 1388, 19:19 عصر
من دقيقا از ساعت Now استفاده ميكنم وبصورت 24 ساعته است موردي كه من ملاحظه كردم و در بانك روي فيلد در محيط اكسس آن سورت ميكنم هم زمانها مرتب نيست ولي براي من جالبه براي تاريخ بصورت Textسورتش مرتبه هست

ali.hojjati
دوشنبه 30 شهریور 1388, 21:45 عصر
دیتابیست رو با چند ردیف پر شده یا برنامه ات رو بگذار تا چک کنم.

salam333
دوشنبه 30 شهریور 1388, 23:03 عصر
از پاسخ دهي شما كمال تشكر را ميكنم
ديتا بيس را همراه ضميمه با بعضي از اطلاعات آن اميدوارم كه موضوع را ملاحظه بفرماييد

ali.hojjati
دوشنبه 30 شهریور 1388, 23:15 عصر
سعی کن ساعت ها رو به صورت 08:06 و 16:00 و 15:35 ذخیره کنی و بعد اقدام به جستجو کن. اشکالی هم که در سورت کردن وجود داره اینه که در مرتب کردن به بزرگی و کوچکی رقم اول دقت دارد و توانایی تشخیص ساعت را ندارد. به دلیل این که شما در هنگام تعریف بانکتون این ستون را از نوع متن تعریف کردین در حالی که باید اون رو از نوع Date\Time معرفی می کردین و Format رو به صورت Short انتخاب می کردین. با این کار هم Sort کردن درست خواهد شد و هم به احتمال 99 درصد سرچ کردن هم درست خواهد شد. باید دقت کنید که رد هنگام ذخیره سازی اگر از کد های ADO.Net استفاده می کنی باید نوع این ستون را از OleDbType.Char به OleDbType.DBTime تغییر دهید.