PDA

View Full Version : Database Helper

rezaprogrammer
دوشنبه 30 شهریور 1388, 18:39 عصر
سلام. مي خواستم يك كلاس براي مديريت بانك اطلاعاتي كه هم بتونه با SQL Server و هم با Access ارتباط برقرار كنه و تمام جداول را به خوبي مديريت كنه و تمام نيازهاي يك برنامه رو هم برآورده كنه مثل اضافه كردن ركوردها، جداول و ... تغييرات روي جداول، كار با DataGrid و Bind كردن به اشياي ديگر و خلاصه هر كاري كه با بانك اطلاعاتي ميشه انجام داد رو به خوبي اين آبجكت مديريت كنه و از كدنويسي هاي اضافي ما رو راحت كنه.
به نظر شما همچو ابزاري هست و اگه هست معرفي كنين كه هم كامل و بدون باگ باشه. اگه نباشه دوست دارم به كمك همديگه اين ابزار رو بنويسيم.

با تشكر رضا

saadi2
دوشنبه 30 شهریور 1388, 22:21 عصر
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=779820#post779820

ali.hojjati
دوشنبه 30 شهریور 1388, 22:29 عصر
برای اس کیو ال هست و لی برای اکسس گمون نکنم. ولی من خودم دارم برای اکسس یکی کاملشو می نویسم. یک نمونه خیلی سادی و مقدماتی رو می تونی از لینک توی امضای من بگیری. توضیحش در صفحه مربوطه هست.

rezaprogrammer
پنج شنبه 02 مهر 1388, 17:53 عصر
من دارم يه همچين برنامه اي مي نويسم. و تا يه حدي رسيد براي دانلود ميذارم. ولي منظورم يك برنامه كامله كه بشه كلاس هاي اون رو براي هر ديتابيس نمونه سازي كرد تا بشه در آن واحد باهاش چند بانك اطلاعاتي رو مديريت كرد و احتياج مارو به دستورات مختلف ADO.Net يا SQL برطرف كنه

ali.hojjati
جمعه 03 مهر 1388, 00:14 صبح
این می تونه چیز خیلی جالبی از اب دربیاد. البته نیاز به همکاری بچه های انجمن داره. به نظر من اون هایی که توانایی نوشتن کد های اس کیو ال رو دارند اون بخشش رو به عهده بگیرند و اون هایی هم که توانایی نوشتن کد های ای دی او دات نت رو دارند این بخش رو. و فرم ها رو درون دی ال ال طراحی کنند تا بشه هر دو بخش رو در یک برنامه جمع کرد. باز هم منتظر جوابتون در این رابطه هستم.
یا علی

rezaprogrammer
جمعه 24 آذر 1391, 18:38 عصر
بچه ها اینو تست کنید. فقط خواهش می کنم همه قسمتهاشو به دقت چک کنید و مشکلات و عیب هاشو بگید تا بتونم کاملتر کنم و اینطوری به کمک هم یک فایل کمکی عالی داشته باشیم.

این پروژه یک فایل Dll کمکیه که به وسیله اون می تونید به دیتابیس متصل کنید و کارهای مختلف رو روی پایگاه داده انجام بدید.
فعلاً برای SQLServer طراحی شده و قصد دارم بعداً برای اکسس هم کار کنم.
ضمناً تاریخ شمسی هم داره.
همچنین پنجره ای داره برای دادن مشخصات سرور پایگاه داده توسط کاربر. و دیگر امکاناتی که بهتره خودتون ببینید.

rezaprogrammer
سه شنبه 28 آذر 1391, 21:33 عصر
کسی نیست همکاری کنه؟

ali.hojjati
یک شنبه 03 دی 1391, 16:06 عصر
سلام، خسته نباشید.چشم. در اولین فرصت بررسی می کنمو نتیجه رو برای شما می فرستم.