PDA

View Full Version : هوش یا امنیت اطلاعات ؟

asefy2008
دوشنبه 30 شهریور 1388, 19:50 عصر
سلام دوستان می خوام برای ارشد تو یکی از رشته های امنیت اطلاعات و هوش شرکت کنم .
آینده شغلیشون چطور هست؟
هوش رو که می دونم جای پیشرفت زیاده داره ولی امنیت چطور می تونه پیشرفت کنه؟
ظرفیت پذیرششون چی؟
یکی از دوستان گفته امنیت خطری هست چرا؟
و اگر چیز دیگه ای هم لازمه بدونم لطفا راهنمایی کنید

asefy2008
دوشنبه 30 شهریور 1388, 19:56 عصر
در ضمن نظر خودتون در مورد این دو رشته چی هست؟

kiani_behzad
سه شنبه 31 شهریور 1388, 22:29 عصر
خوب در مورد ظرفیت باید بگم مسلما امنیت اطلاعات خیلی ظرفیتش از هوش کمتره چون مالک اشتر داره و امیر کبیر. اما هوش رو خیلی جاها داره.
در مورد اینکه کدوم بهتره نمیشه گفت آخه این دو تا رشته از زمین تا آسمون با هم فرق دارن نمیشه مقایسه کرد. باید ببینی علاقت به کدوم یکی بیشتره. اما امنیت خیلی سخته در مورد سختی هوش چیزی نمیدونم.
فکر میکنم امنیت اگه علاقه داشته باشی بهتر باشه.
اما نظر شخصی خودم: امنیت رو بیشتر دوست دارم.

mehdi_turbo
چهارشنبه 01 مهر 1388, 06:18 صبح
شما يه گرايش در رشته IT (امنيت ) را با يه گرايش مادر در رشته نرم افزار (هوش) ميخاي مقايسه كني !!!
از نوع دروسي كه براي هوش مصنوعي لازمه تا كنكور قبول شي و شاخه هاي خود هوش مصنوعي در فوق ليسانس و همين موضوع براي امنيت متوجه ميشي كه از نظر محتوايي زمين تا اسمون با هم فرق مي كنند !
هوش تا اونجا كه من ميدونم بازار كار انچناني فعلا نداره ولي شايد تا چند سال ديگه راه بيفته !
امنيت اطلاعات هم از اونجايي كه پذيرشش 3 تا 6 نفره و تازه راه افتاده به نظر من شايد استاد درست و حسابي نداشته باشه !! و تا بخاد پا بگيره يه عده موش ازمايشگاهي بشن !! ( منظورم تست كردن منابع درسي مختلف رو اونا تا رسيدن به يه سري دروس مناسبه)
به هر حال بازم به خودت بستگي داره !!

icegirl_f2r
چهارشنبه 01 مهر 1388, 22:02 عصر
امنيت اطلاعات هم از اونجايي كه پذيرشش 3 تا 6 نفره و تازه راه افتاده به نظر من شايد استاد درست و حسابي نداشته باشه !!

اما من توی همین فروم یا جای دیگه شنیدم با اینکه کلاً IT تازه راه افتاده ولی استادای فوق العاده داره؟؟ :متفکر:

motanro
یک شنبه 02 بهمن 1401, 09:57 صبح
هوش مصنوعی خیلی رشته خوبیه، مخصوصا رشته پردازش تصویرش
در کل کاربرد هوش مصنوعی کلا گستردس و مثل یک ابزار هست که هر شخصی می تونه ازش استفاده خوب یا بد کنه
در رابطه با هوش مصنوعی (https://hamrah.academy/blog/artificial-intelligence/) آکادمی همراه اول یک مقاله خوب نوشته که واقعا عالی بود
بهتون پیشنهاد میدم که بخونید ...
اینم لینکش:
https://hamrah.academy/blog/artificial-intelligence/