PDA

View Full Version : سوال: vb.net

rroona
دوشنبه 30 شهریور 1388, 20:13 عصر
سلام
میخواستم بدونم آیا vb.net مثل ویژوال استودیو یه محیط برنامه نویسیه یا اینکه یه زبان برنامه نویسیه؟
و اینکه آیا ارتباطی با هم دارن یا نه؟
ممنون میشم کامل توضیح بدین چون من تازه کارم.

masoud.t123
دوشنبه 30 شهریور 1388, 21:28 عصر
پک ویژوال استدیو شامل چندین زبان برنامه نویسیه که وی بی دات نت هم یکی از اون هاست.

rezaprogrammer
دوشنبه 30 شهریور 1388, 21:39 عصر
ويژوال بيسيك يك زبان برنامه نويسي كامل تحت محيط يكپارچه Dot Net FramWork هست كه از تمام كامپوننت ها و ابزارهاي دات نت فريم ورك استفاده مي كند. محيط دات نت داراي زبان هاي برنامه نويسي مختلفي است كه داراي Syntaxهاي مختلفي هستند ولي از نظر هسته همگي از يك منبع به نام IL استفاده مي كنند.

rroona
چهارشنبه 01 مهر 1388, 20:58 عصر
ويژوال بيسيك يك زبان برنامه نويسي كامل تحت محيط يكپارچه Dot Net FramWork هست كه از تمام كامپوننت ها و ابزارهاي دات نت فريم ورك استفاده مي كند. محيط دات نت داراي زبان هاي برنامه نويسي مختلفي است كه داراي Syntaxهاي مختلفي هستند ولي از نظر هسته همگي از يك منبع به نام IL استفاده مي كنند.
دوست عزیز فکر کنم از همه چیز گفتی الا وی بی دات نت و ویژوال استودیو
ممنون

ali.hojjati
چهارشنبه 01 مهر 1388, 22:14 عصر
ویبی دات نت یکی از زبان های موجود در بسته ی زبان های ویژوال استودیو دات نت نی باشد.
خود ویژال استودیو شامل زبانهای زیر می باشد.
1- vb.net
2- c#
3- c++.net
4- asp.net
و ...

rezaprogrammer
پنج شنبه 02 مهر 1388, 09:58 صبح
دوست عزیز فکر کنم از همه چیز گفتی الا وی بی دات نت و ویژوال استودیو
ممنون
ببينيد منظور من از دات نت فريم ورك ويژوال استوديوس. در واقع دات نت فريم ورك كتابخانه جامع كلاس ها و توابعي هست كه تو محيط يكپارچه ويژوال استوديو توسط زبانهاي مختلف اون از جمله وي بي دات نت استفاده ميشه. اصل مطلب كتابخانه دات نت هست.
والا ويژوال استوديو فقط پلتفرم نرم افزارهاي برنامه نويسي دات نت هست.
شما بايد دات نت فريم ورك رو ياد بگيريد. حالا مياييد از بين Syntax ها Syntax مورد نظرتون رو انتخاب مي كنيد و تحت اونها برنامه نويسي مي كنيد و از كتابخانه ها استفاده مي كنيد.
در اين تالار هم زبان مورد علاقه بچه ها VB.Net هست كه به نظر من از زبانهاي ديگه رساتر و خواناتر و يادگيريش هم راحت تره.