PDA

View Full Version : عنوان GroupBox به صورت راست چین!

mbshareat
سه شنبه 31 شهریور 1388, 11:16 صبح
من با دلفی 6 کار می کنم.
برای GroupBox ویژگی راست چین وجود داره ولی عنوان رو راست چین نمی کنه!
همینطور دکمه های رادیویی گروهی هم همیشه سمت چپ خواهند بود!:عصبانی:
رنگ متن دکمه هم اعمال نمی شه ؟:اشتباه:
مشکل از کجاست ؟می شه یونیت اصلی که دکمه و GroupBox در اونها تعریف کرد تغییر داد و ذخیره کرد تا مشکل حل بشه؟:متعجب:

farzane_fn
سه شنبه 31 شهریور 1388, 15:02 عصر
دوست عزیزم شما می تونید از خاصیت Bidimode استفاده کنید.من خودم دلفی 7 دارم توی این دلفی خاصیت BiDiMode رو که bdRightToLeft کنید عنوان GroupBox هم راست چین می شه توی دلفی 6 هم فکر می کنم همینطوره.به هر حال خواستم کمکی کرده باشم

mbshareat
سه شنبه 31 شهریور 1388, 18:14 عصر
از نیت خیرتون ممنونم .منظور من هم از راست چین همین BidiMode بود که کار نمی کرد!

khorsandreza
چهارشنبه 01 مهر 1388, 14:23 عصر
سلام

const
WS_EX_NOINHERITLAYOUT = $00100000; // Disable inheritence of mirroring by children
WS_EX_LAYOUTRTL = $00400000; // Right to left mirroring
procedure SetWinControlBiDi(Control: TWinControl);
var
ExStyle: Longint;
begin
ExStyle := GetWindowLong(Control.Handle, GWL_EXSTYLE);
SetWindowLong(Control.Handle, GWL_EXSTYLE, ExStyle or WS_EX_RTLREADING or WS_EX_RIGHT
or WS_EX_LAYOUTRTL or WS_EX_NOINHERITLAYOUT );
end;

شما دستور بالا را بعد از دستور Uses قرار بدهید سپس هر کامپوننتی را خواستی راست پین کنی مطابق دستور زیر

SetWinControlBiDi(DBGrid)

mbshareat
پنج شنبه 02 مهر 1388, 22:53 عصر
جناب آقای khorsandreza (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=73948) عزیز برنامتون واقعا بدردم خورد اما یک Control.Refresh;
در روتین کم بود که اضافه کردم جواب داد.:لبخند:
ولی کاش علت کار نکردن BiDiMode رو می دونستم چون فکر می کنم قبلا کار می کرد!:افسرده:
(راستش حالا وقتی با آلت و شیفت زبان عوض می کنم هنوز هم زبان Eng باقی میمونه!!!:گیج:)

khorsandreza
جمعه 03 مهر 1388, 15:14 عصر
ولی کاش علت کار نکردن BiDiMode رو می دونستم چون فکر می کنم قبلا کار می کرد!:افسرده:
(راستش حالا وقتی با آلت و شیفت زبان عوض می کنم هنوز هم زبان Eng باقی میمونه!!!:گیج:)

احتما ویندوزتان به مشکل برخورد کرده
روتین بالا برای کامپوننتهائی استفاده میشه که ابزار راست به چپ را ندارند مثل TreeView1 و مشابه ان ....