PDA

View Full Version : آموزش: آموزش و آمادگی برای مسابقات ACM

iranian_genius
سه شنبه 31 شهریور 1388, 18:50 عصر
سلام
دوستان عزیز من خیلی سرچ کردم توی سایت های مختلف و سایت خودمون
اکثرا سوال مسابقات بود و نه آموزش
چند تا کتاب به زبان لاتین قدیمی هم بود که..

دوستان عزیز کسی آموزش به روز و فارسی برای آمادگی توی این مسابقات سراغ نداره؟
یا کسی حرفه ای کار نکرده که مارو راهنمایی کنه؟
اگر سوال همراه با جواب ( جوابش مهمه) وجود داشته باشه هم خیلی عالیه

Salar Ashgi
سه شنبه 31 شهریور 1388, 21:59 عصر
سلام ،بحث برنامه نویسی ACM با برنامه نویسی روتین (معمولی) تفاوت زیادی دارد چون اینجاست که

علم و دانش بالای ریاضی خودش رو نشون میده ! مسابقات ACM یه چیزی نیست که بشه آموزشش داد

، هرچند مطالعه برخی کتابهای ریاضیات گسسته میتونه مفید باشه ولی این مسابقات معمولا استعداد

بالا و تجربه بیشتری رو برای حل مسائلش میطلبه !

به نظر من چند تا آرشیو سوالای ACM چند سال اخیر رو واسه خودت حل کن تا ذهن الگوریتمی بالایی بدست

بیاری !!!

موفق و پیروز باشید !!!

iranian_genius
چهارشنبه 01 مهر 1388, 12:52 عصر
باشه . اما مطالب و موضوعات توی این مبحث خیلی پراکنده هست.

لطفا یه نفر منابع رو با لینک دانلود قرار بده . و مثلا بیاد سوالات سالهای قبل رو طبقه بندی کنه بگه از کدام منبع بوده و راه حلش هم ارائه بده.

منظورم از آموزش اینه

Mbt925
چهارشنبه 01 مهر 1388, 22:55 عصر
دوست قبلیمون خیلی سخت گرفتن. اگه قرار باشه کسی رو انقدر سخت راهنمایی کنید که در ابتدای راه سرد میشه.

1. برای تبدیل شده به یک ACM کار خوب باید ابتدا به C++‎ کمی تسلط پیدا کنید و با کتابخانه های استانداردش و کار با ورودی و خروجی آشنا بشید.

2. سپس با بعضی از ساختمان داده های کارآمد آشنا بشید.

3. در نهایت با الگوریتم های معمول آشنا بشید.

4. بعد از آشنایی با 3 مورد بالا، باید با حل سوالات نمونه، تجربه و مهارتتون رو افزایش بدید.

-------

بنده کتابی در این زمینه نوشتم که مهر ماه تکثیر میشه. این کتاب برای برنامه نویسان ACM نوشته شده که البته می تونه کتاب ساختمان داده و الگوریتم مناسبی هم باشه. البته برای کسانی که می خوان بیشتر به C و C++‎ مسلط بشن هم خیلی مناسبه.

در صورتی که مایل به داشتن این کتاب هستید بهم اطلاع بدید (بصورت خصوصی) تا براتون ارسالش کنم.

iranian_genius
دوشنبه 06 مهر 1388, 11:00 صبح
ممنون از مدیر محترم بخش.

به صورت خصوصی واستون پیغام دادم

در ضمن آیا جواب المپیاد های جهانی و مسابقات دانشگاه صنعتی شریف رو جایی هست که بشه ازش دانلود کرد؟ من که پیدا نکردم

سوالات لامپیاد های جهانی ACM رو دارم اما جوابش هیچ جایی ندیدم .

همین طور مسابقات دانشگاه صنعتی شریف

اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

alinaghiha
دوشنبه 06 مهر 1388, 12:33 عصر
منم صحبتهای Mbt925 رو قبول دارم شرکت در مسابقات ACM آشنایی به یکی از زبانهای برنامه نویسی مجاز که بهترینش C++‎ هستش(البته از نظر من) ، ساختمان داده ها و طراحی الگوریتم هستش البته سوال ها هم که لاتینه .

Mbt925
دوشنبه 06 مهر 1388, 15:24 عصر
در ضمن آیا جواب المپیاد های جهانی و مسابقات دانشگاه صنعتی شریف رو جایی هست که بشه ازش دانلود کرد؟ من که پیدا نکردم

نه، جایی نیست که پاسخ سوالات رو قرار داده باشه. در بعضی مکان ها، پاسخی به تعداد کمی از سوال ها داده شده ولی در کل هیچ مرجعی وجود نداره.

Salar Ashgi
سه شنبه 07 مهر 1388, 08:58 صبح
دوست قبلیمون خیلی سخت گرفتن. اگه قرار باشه کسی رو انقدر سخت راهنمایی کنید که در ابتدای راه سرد میشه.

با احترام به نظر مدیر محترم ، من چیزی رو نگفتم که باعث دلسردی بشه بلکه واقعیت رو

گفتم . چون بعضا دیده میشه که بعضی افراد تصور می کنند که با برنامه نویسی روتین

++C یا C و... میشه آمادگی لازم رو برای این مسابقات کسب کرد . به همین دلیل من

خواستم از اول راه رو درست نشون بدم تا دوستمون هم تو بیراهه نیافتند !

و من هرگز نمی گم که آمادگی برای این مسابقات سخته ، بلکه می گم پشتکار ، تلاش و

دانش ریاضی و برنامه نویسی ، مخصوص به خودش رو میطلبه !

مثلا وقتی ما تو ++C برنامه فاکتوریل رو می نویسیم که با حلقه ها و متغیر unsigned long

میشه حداکثر تا 20 یا 30 فاکتوریل حساب کرد ولی وقتی تو این مسابقات مساله ای مطرح

میشه تحت عنوان محاسبه تا 1000 فاکتوریل ، نشون میده تفکر الگوریتمی باید کمی

وسیعتر باشد !!!

موفق و پیروز باشید !!!

mortezamsp
سه شنبه 07 مهر 1388, 20:33 عصر
salam

chand ta nemoone dashtam man:

اینهمه آدم دانلود میکنید تشکر نمیتونید بکنید؟ نگاه کنید! من همش 22 تا تشکر دارم. کم نیست؟

iranian_genius
پنج شنبه 09 مهر 1388, 07:53 صبح
آیا از دوستان دانشگاهی کسی هست که در قالب تیم یا انفرادی شرکت کرده باشه توی این مسابقات و برضا کسب مقام هم داشته باشه؟