PDA

View Full Version : تقسیم یک چهارضلعی نامنظم به مستطیلهایی با مساحت و طول اضلاع متغیر

naeeme
چهارشنبه 01 مهر 1388, 14:17 عصر
فرض کنیم 4 نقطه داریم که با این 4 نقطه میشه اشکال متفاوتی ترسیم کرد. من می خوام مساحت شکلی که این چهارنقطه میسازند رو به دست بیارم.
چون مشخص نیست این 4 نقطه چه شکلی رو ایجاد می‌کنند، تصمیم گرفتم این شکل رو به مستطیلهای کوچیک تقسیم کنم تا با محاسبه مساحت اون مستطیلها مساحت تقریبی شکل اصلی رو به دست بیارم.
حالا سوال اینجاست که چطور می تونم الگوریتمی داشته باشم که این شکل رو به مسطیلهای کوچک با تقریب مناسب تقسیم کنه؟
(لطفا طوری پاسخ بدید که من بتونم بلافاصله به برنامه تبدیلش کنم)

hamidinejad
چهارشنبه 01 مهر 1388, 17:02 عصر
من به نظرم میرسد ابتدا با استفاده از مختصات دو نقطه بلندترین ضلع چهارضلعی رو محاسبه می کنیم سپس اون رو به عنوان مبدا میگیریم و خطهایی به ارتفاع 1 سانتی متر تا آخرین نقطه قطع رسم می کنیم حالا از یک نقطه ای که مبدا خط هست خط هایی رسم می کنیم با عرض یک سانت که شکل ما به صورت یک شکل شطرنجی حاصل شود حال تعداد مربع های کامل را محاسبه می کنیم الگوریتم تعداد مربع های کامل می تواند اینگونه باشد که هر نقطه ای داخل مساحت و محدوده باشد را در نظر گرفته سپس شعاع مربعی به طول رادیکال 2 می زنیم بعد از محاسبه مربع های کامل به سراغ مربع های ناقص می رویم یک کربع ناقص خود دارای 4 نقطه مختصاتی می باشد بر اساس چهار نقطه می توان درصد را با فرمول های ریاضی بررسی کرد.

mortezamsp
چهارشنبه 01 مهر 1388, 20:49 عصر
این که میشه همون انتگرال.باید چهارضلعی رو تو یه دستگاه مختصات ببری و مساحت زیر هر خط رو با انتگرال حساب کنی.