PDA

View Full Version : سوال: ذخیره مقدار یک فیلد از DataView در یک متغیر

Jean Reno
جمعه 03 مهر 1388, 14:02 عصر
با سلام
من یک DataView دارم که عملیات Filter روش انجام می شه و اطمینان دارم که پس از Filter تنها یک رکورد در اون باقی می مونه
چه طور می تونم مقدار یک فیلد خاص از این DataView رو در یک متغیر ذخیره کنم
نمی خوام به یه آیتم Bind کنم فقط می خوام مقدار ذخیره شده در فیلد دلخواه از سطر اول این DataView رو در یک متغیر ذخیره کنم
با تشکر

Vahid_moghaddam
جمعه 03 مهر 1388, 15:00 عصر
اگر ستون موردنظر i باشه

dataView[0][i]

Jean Reno
جمعه 03 مهر 1388, 20:21 عصر
اگر ستون موردنظر i باشه

dataView[0][i]

باید ببخشید ولی من این کد رو نوشتم ولی خطا می ده تصویری از خطا رو ضمیمه می کنم اما قبلش یه توضیحی بدم
این dataView من مطمئنم که بعد از فیلتر کردن رکوردی رو توش داره البته فقط و فقط یک رکورد
قبلا من از یک Label استفاده می کردم و مقدار رو توش می ریختم و سپس ازش استفاده می کردم مشکلی نداشتم
اما می خوام به جای این که توی Label ای که فقط برای ذخیره ازش استفاده می کردم توی یک متغیر رشته ای بریزه به مشکل خوردم که روی همین خط هم خطا می ده
کد من :

String Patient_First_Name_Str = Obj_dataview[0]["First_Name"].ToString();

و تصویری هم از خطای ظاهر شده ضمیمه می کنم
من توی خیلی از فرم ها به این صورت عمل کردم خواهش می کنم کمکم کنید
با تشکر

Jean Reno
شنبه 04 مهر 1388, 08:51 صبح
باز هم سلام
من به یه مشکل عجیب توی این قضیه ذخیره مقدار یه فیلد از دیتاویو در یک متغیر برخوردم

خواهشا اگه کسی می تونه کمکم کنه

اما مشکل من :
همان طور که قبلا گفته بودم من یک دیتاویو دارم وقتی مقدار یک فیلد از دیتاویو رو توی یک Label می ریزم ( Bind می کنم ) هیچ مشکلی ندارم و کدم درست عمل می کنه
این کد :

label3.DataBindings.Clear();
label3.DataBindings.Add("text", Attach_Sub_Type_Combo_View, "Lab_Code");

اما وقتی از یه متغیر به جای Label برای ذخیره سازی استفاده می کنم خطایی که تصویرش در بالا ضمیمه شده نمایش داده می شود
کد ذخیره من در یک متغیر :

string List_Of_Laboratory_Code = Attach_Sub_Type_Combo_View[0]["Lab_Code"].ToString();

خواهشا اگه کسی می تونه کمکم کنه و بگه علت چیه و چطور می تونم برای ذخیره مقدار یک فیلد خاص از دیتاویو به جای Label از متغیر استفاده کنم

با تشکر