PDA

View Full Version : تو ضیح در مورد DCU؟

mbshareat
شنبه 04 مهر 1388, 11:56 صبح
فکر می کنم در بخش کمپوننت باید این سوال رو مطرح کنم.:گیج:
کی می تونه به من بگه کار فایلهای با پسوند DCU چیه و چرا گاهی از اینترنت که برنامه می گیرم هم این نوع فایل رو داره هم فایل Pas که به تنهایی در Install Component تعریف کنم برنامه کار نمی کنه؟:بامزه:
درضمن چرا من در Uses گاهی نام چیزهایی که به لیست اضافه می کنیم با اینکه Pas اونو Install Component کردیم باز هم می گه فایل DCU کجاست!؟(نکنه باید Add To Project کرد؟):عصبانی++:

«شب است و شاهد و شمع و شراب و شیرینی *** غنیمت است این شب که دوستان بینی»

babakmomeni
شنبه 04 مهر 1388, 12:45 عصر
فکر می کنم در بخش کمپوننت باید این سوال رو مطرح کنم.:گیج:
کی می تونه به من بگه کار فایلهای با پسوند DCU چیه و چرا گاهی از اینترنت که برنامه می گیرم هم این نوع فایل رو داره هم فایل Pas که به تنهایی در Install Component تعریف کنم برنامه کار نمی کنه؟:بامزه:
درضمن چرا من در Uses گاهی نام چیزهایی که به لیست اضافه می کنیم با اینکه Pas اونو Install Component کردیم باز هم می گه فایل DCU کجاست!؟(نکنه باید Add To Project کرد؟):عصبانی++:

«شب است و شاهد و شمع و شراب و شیرینی *** غنیمت است این شب که دوستان بینی»

سلام
DCU: Delphi Compiled Unit
همونجوری که از اسم پیداست یونیت های کامپایل و کد شده توسط دلفی هستن. یکی از خاصیتها: برای تولید کننده ای که نمی خواد شما سورس یونیت رو داشته باشی و فقط ازش استفاده کنی
زمانی که شما کامپوننت رو نصب می کنید dcu ها در همون مسیر ساخته میشن ولی شما باید از منوی Tools:Environment options و تب libraries مسیر مربوط به DCU ها رو به دلفی بدین تا پیداشون کنه.
موفق باشید