PDA

View Full Version : گفتگو: پروژه انبارداري ومشاركت دراتمام آن

BANKER
یک شنبه 05 مهر 1388, 20:19 عصر
با سلام به همه دوستان مبتدي تا حرفه اي .:لبخند::بامزه::بامزه:
من براي اتمام پروژه ام نياز به كمك همه شما ها دارم البته بقيه هم ميتوانند به تجربياتشان اضافه كنند واز سورس وديتابيسش, با همراهي وكمكشان استفاده كنند:لبخندساده::لبخندساده:
خوب اگه با اين تايپيك موافقيد با نوشتن يك يا علي مارا ياري كنيد:لبخندساده::چشمک:

BANKER
یک شنبه 05 مهر 1388, 20:45 عصر
:متفکر:بچه ها اين تايپيك يك فرصت براي مبتدي ها يي مثل من وذكاتي براي علم شما حرفه اي ها البته من سورس وديتابيس برنامه در اواسط كار لينك خواهم كرد

moferferi
یک شنبه 05 مهر 1388, 20:47 عصر
یا علی

سلام.اقا اول خودت یا علی بگو تا بقیه هم بیان جلو.
شما باید خودت یکم از پروژه را شروع کنی بعد بزاری تو سایت تا بقیه یا کاملش کنن یا اینه ایرادات ش را بهت بگن.
من خودم واسه پادگانم یه برنامه انبار داری نوشتم که تقریبا برنامه خوبی بود و خیلی ازش راضی هستن.

BANKER
دوشنبه 06 مهر 1388, 00:40 صبح
برنامه نويسان محترم توجه فرماييد, توجه فرماييد:
صدايي كه مي شنوييد صداي هل من ناصر ينصرني است توجه فرماييد ازشما مي خواهيم هر چه سريع تر به اين تايپيك سري بزنييد!!

BANKER
دوشنبه 06 مهر 1388, 00:57 صبح
:متفکر::متفکر:كسي نيست ازاين برنامه نويسان خود ساخته كه كمكي بكنه!!!

r_khan
دوشنبه 06 مهر 1388, 07:08 صبح
من یک برنامه فروشگاه نوشتم توی همین تالار گذاشتمش ولی یکجورایی ضد حال شد برام چون اولین برنامه من بود و ناقص ، عوض راهنمایی شم حالم گرفته شد:افسرده::افسرده::افسرده:
من فکر کنم اصلی ترین مرحله رشته اتصاله که در همه کامپیوترها اجرا بشه(چون خودم در این مرحله ضعف دارم) راستی بانکت چی هست؟؟؟

BANKER
دوشنبه 06 مهر 1388, 11:43 صبح
با سلام به شما دوست عزيز ,بانك من sqlServer2005است شايد اين طور باشه كه شما ميگين اما اگه بشه يك ذنجيره اطلاعات بين ما تازه كارها وحرفه اي ها ايجاد بشه خودش خيلي خوبه ما يا علي گفتيم ان شاالله آقا علي مارا كمك كنه تا بقيه هم استفادهش را ببرن ما كه نمي دانيم ,شايد اين وسط مشكل خيلي ها مثل من وشما هم حل بشه خوب شاگردي بزرگها را كردن به بزرگ شدنش مي ارزد.:چشمک:

_jmimi
دوشنبه 06 مهر 1388, 13:47 عصر
سلام
چرا اینقدر شلوغ کردی و از پروژه های مختلف حرف زدی؟!
مسئله رو روشن مطرح کن. تا وقتی که مسئله رو روشن مطرح نکنی، هیچ کس هیچ کمکی نمیتونه بکنه.
از خود مفهوم پروژه بگو، از محیط development، از DB. طوری بگو که سایز و هدف پروژه کامل معلوم بشه.
از این چند تا ضمیمه که گذاشتی، من اون اولی که Receive بود رو نیگا کردم.
اینو خودت نوشتی یا از جایی برداشتی؟
اصلاً خوب نیست.
نمودار داره اینو میگه که یه واحد درخواست میکنه، یکی تائید میکنه و یکی هم اون درخواست کالا رو انجام میده یعنی تهیه میکنه.

r_khan
دوشنبه 06 مهر 1388, 13:49 عصر
منم باایده BANKER عزیز برای انجام پروژه انبارداری موافقم ولی من خیلی مبتدیم و از دوستان میخوام اگر کسی چیزی میدونه دریغ نکنه تا این تاپیک به یک پروژه خوب ختم بشه

r_khan
دوشنبه 06 مهر 1388, 14:16 عصر
منظورشما را كاملا متوجه نشدم آيا منظور شما حجم پروژه است ؟
وچون خيلي نمونه كار نداشتم متوجه صحبت شما نميشم اگه ميشه كمي بازتر صحبت كنيد آيا سناريويي كه گذاشتم كمكي به من نمي كنه

منظورم اینه که این تاپیک کمک کنه تا شما (و بقیه) بتونید پروژه را به انجام برسونید

BANKER
دوشنبه 06 مهر 1388, 15:31 عصر
منظور من با آقاي JMIMIبود البته صحبت شما به دل من نشست آقاي R_KHANازبقيه هم تقاضا دارم مشاركت خودشان را اعلام كنند

_jmimi
دوشنبه 06 مهر 1388, 17:06 عصر
بازيه سري به جداول ودياگرام هم بزنيد براي درك بهتر تازه وارد ها وكمك حرفه اي ها بد نيست اگه كسي دياگرام PRODUCT را توضيح بده ويا راه بهتري به نظرش ميرسه اونو بذاره

سلام
بنکر بهتره که یه پروژه تعریف کنیم.
اون چیزایی که تا حالا گذاشتی خودت درست کردی؟
اگر نه ، به زبون ساده توضیح بده که چه محصولی میخوایم داشته باشیم.
اون وقت میشینم یه چیز خوب درست میکنیم.
البته دیگه فعلاً حرفی از دیتابیس نزن. چون فکر کنم که میخوایم شئ گرا کار کنیم.
پس به دیتابیس کاری نداریم بلکه با object model کار داریم.
پس از سر نو، پروژه رو تعریف کن تا شروع کنیم.

BANKER
دوشنبه 06 مهر 1388, 19:49 عصر
خوب,ميريم براي توضيح محصول :
اول اينكه ما مي خواهيم برنامه مان اينگونه باشد كه كاربر(مسئول ويامدير ) بتواند نام كاربري و رمز خود را ثبت كند درسيستم ويا حذف كند.
دوم اينكه بتوان اطلاعات پايه , مثل :كالا.مواردمصرف كالا.واحد درخواست كالا.كارپرداز يا همان نوليد كننده جديد . حسابدارجديد.تاييد كننده جديد ودر آخرمسئول واحد انبارداري جديد را وارد وثبت در سيستم كرد.
وهمين كار را براي ويرايش وحذف انجام داد البته رسيد انبار ودرخواست ازانبار وحوالهانبار هم نياز به ثبت دارد .
مشكل اساسي من در قسمت جستجو هست چون دراين قسمت براي كالا مابايد
1.حداقل موجودي
2. نوع كالا
3.نوع كالا
4.تاريخ ثبت وغيره..
وهمچنين براي رسيد انبار
1. شماره سند
2. شماره رسيد
وبراي حواله انبار:
1.شماره سند
2.شماره فاكتور داشته باشيم
كه من هم دركد نويسي مشكل دارم وهم در توجيه كدهايم با جداول مشكل دارم
در گزارش نويسي هم كاملا آماتور هستم
در ضمن اين جداول وشماتيك برنامهاي كه درضميمه هست همان طور كه گفتم يكي ازدوستان به عنوان كمك به من داده ومن كاملا مطمئن نيستم غلط باشد يا درست اگه كسي اطلاع كامل دارد توضيح دهد.

daniel_0247
دوشنبه 06 مهر 1388, 19:54 عصر
سلام دوست عزیز

کار خوبی رو شروع کردی ، ولی اول باید بگی از چه الگوهایی می خواهی استفاده کنی، طرحت برای عملکرد اشیا چیه ؟ از برنامت چه چیزهایی می خواهی ؟و از اینجور سوالات ، خلاصه باید یه توضیح کامل بدی تا بتوانیم به شما کمک کنیم . در هر صورت تاپیک مفیدی هست .

BANKER
دوشنبه 06 مهر 1388, 20:22 عصر
چيزي كه من ميخوا م اينه كه هركس كه به عنوان كاربر وارد سيستم ميشه بتونه با user وpssword مجزا ازامكانات سيستمي كه درآن اطلاعات كاملي از كالاهاي سفارش شده وكالا هاي موجود در انبار ليست بردارد وبه ثبت درخواست ها توسط انبار ورسيدهاي به بدست آمده ازانبار حواله بپردازد ودرعين حال رسيد حوالها و را هم داشته باشه اما براي گزارشات هم ليست كالاهاي استفاده نشده وكارت انبار ونيازهاي بي پاسخ وتامين نشده هم ليست شود آما اگر كسي سناريوي بهتري براي اين كار سراغ دارد يا سناريوي نياز به بازيني والحاق دارد مارا ياري كند
ياعلي

_jmimi
دوشنبه 06 مهر 1388, 20:24 عصر
سلام
خب تا اینجا خوب شد.
یه شمه ای از چیزی که میخوای رو گفتی.
قدم بعدی اینه که به صورت متنی هر کاری که ازسیستم انتظار داری انجام بشه رو توضیح بدی.
این قدم ، مشخص کردن use-case های سیستم است.
میتونی از همونی که دوستت بهت داده استفاده کنی، یعنی کمک بگیری تا این use-case ها معلوم بشن که چی هستن.
الان غصه کدزنی رو نخور.
فعلاً باید تمام همّ و غم خودت رو بذار رو اینکه use-case ها رو کاملاً تفهیم کنی که چی هستن.
فقط توضیح بده و بنویس که چه کاری بکنن.
یعنی توی این نوشته ها "..." و "غیره" و این جور چیزا نباشه. باید شفاف معلوم بشه که چی هستن.
این سناریو نیست بلکه ایده هستش. سناریو یعنی اینکه تمام و کمال بنویسی که چی میخوای.
موفق باشی

ASKaffash
سه شنبه 07 مهر 1388, 09:54 صبح
سلام
خدای نکرده قصد توهین به هیچ کس را ندارم (اگر کسی برداشت کرد پیشاپیش عذر میخواهم) ولی :
اینطوری نرم افزار طراحی نمی کنند ابتدا باید Scope شفاف شود بعد به قابلیتهای مورد نظر پرداخت من تجربه طراحی انبار خیلی دارم (4 بار در حدود 19 سال) حال برای شروع :

اولا همه نوع قبوض انبار از نظر عملکردی کاملا یکسان هستند مثل رسید / حواله / مرجوعی / ضایعات / انتقال بین انبارها /...
ثانیا حداقل جداول به شرح ذیل است :
انواع قبوض انبار
طبقه اصلی کالاها
طبقه فرعی کالاها
کالاها
انبارها
اسناد سالیانه انبار
جژئیات اقلام یک سند
مراکز هزینه
واحدهای سازمانی
واحدهای اندازه گیری
انبارداران
.....

انشالله در یک محیط دوستانه بتوانیم این تاپیک را جلو ببریم

BANKER
سه شنبه 07 مهر 1388, 10:00 صبح
ازراهنمايي شما كمال تشكر رادارم اما ميشه يك قبض پيش فرض ازهرنوعي كه باشه كه شما گفتيد ,براي ما قرار بدهيد:خجالت:

ASKaffash
سه شنبه 07 مهر 1388, 10:07 صبح
سلام
بطور خیلی خلاصه (به Scope ربط دارد):

BANKER
سه شنبه 07 مهر 1388, 10:31 صبح
سلام
خب تا اینجا خوب شد.
یه شمه ای از چیزی که میخوای رو گفتی.
قدم بعدی اینه که به صورت متنی هر کاری که ازسیستم انتظار داری انجام بشه رو توضیح بدی.
این قدم ، مشخص کردن use-case های سیستم است.
میتونی از همونی که دوستت بهت داده استفاده کنی، یعنی کمک بگیری تا این use-case ها معلوم بشن که چی هستن.
الان غصه کدزنی رو نخور.
فعلاً باید تمام همّ و غم خودت رو بذار رو اینکه use-case ها رو کاملاً تفهیم کنی که چی هستن.
فقط توضیح بده و بنویس که چه کاری بکنن.
یعنی توی این نوشته ها "..." و "غیره" و این جور چیزا نباشه. باید شفاف معلوم بشه که چی هستن.
این سناریو نیست بلکه ایده هستش. سناریو یعنی اینکه تمام و کمال بنویسی که چی میخوای.

خيلي ممنون كه راهنمايي كرديد كمي كه فكر كردم ايده اي كه گفتيد را اصلاح كردم ودوباره آن را دراينجا قرار مي دهم وusesCaseرا كه آماده شد در پيام بعدي الحاق مي كنم
شرح كامل پروژه:
سيستم انبارداري دانشگاه
ثبت و ويرايش وحذف:
( كالا.,واحد كارپردازي يا يا توليد كننده .واحد درخواست كالا.حسابداري .تاييد كننده .مسئول واحد انبارداري. )
وهمچنين ثبت( درخواست توسط انبار .حواله انبار)
جستجو:
(خود كالا براي بدست آوردن رشته تحصيلي مربوط به آن . حدقل موجودي در انبار. نوع كالا
توضيحات مربوط به آن.تاريخ ثبت .رنگ كالا .باكد1. باركد 2 )
(رشته مربوط به آن كالا براي بدست آوردن نام رشته ومقطع تحصيلي)
نام ونام خانوادگي محل تولد جنسيت مسئوليت
(واحد درخواست كننده براي بدست آوردن نام ونام خانوادگي محل تولد جنسيت مسئوليت)
( كارپرداز مورد نظر براي بدست آوردن نام ونام خانوادگي. محل تولد. جنسيت .مسئوليت)
(حسابدار موردنظر براي بدست آوردن نام ونام خانوادگي. محل تولد. جنسيت. مسئوليت)
(تاييد كننده مورد نظر براي بدست آوردن نام ونام خانوادگي. محل تولد. جنسيت. مسئوليت)
(مسئول واحد انبارداري موردنظر براي بدست آوردن نام ونام خانوادگي محل تولد. جنسيت .مسئوليت)
جستجوي:
(رسيد انبار براي بدست آوردن شماره سند موردنظروشماره رسيد مورد نظر)
(درخواست كالا ازانبار)
(حواله انبار براي بدست آوردن شماره سند وشماره فاكتور)
گزارشگيري
(كارت انبار{كارتكس}.جوابهاي بي پاسخ ازقبيل نياز هاي تامين نشده ودرخواست هاي بي پاسخ از انبار. كالاهاي استفاده نشده )
كاربران:
(ثبت كاربر. حذف كاربر. تغيير كلمه عبور. تغيير سطح دسترسي)
درنهايت هم راهنماي نرم افزار

BANKER
سه شنبه 07 مهر 1388, 10:48 صبح
ااینطوری نرم اف زار طراحی نمی کنند ابتدا باید Scope شفاف شود بعد به قابلیتهای مورد نظر پرداخت من تجربه طراحی انبار خیلی دارم (4 بار در حدود 19 سال)
راستش را بخواهيد خيلي خوشحالم كه با شخصي به تجربه طولاني دراين موردآاشنا شدم
ومطمئنم دوستان خوبي در اين ضمينه خواهيم شد اما من تازه كارم وبه ياري ودست گيري كساني مثل شما بسيار متمايل, اگر توضيح بيشتري وبازتري در مورد ايده من كي در بالا آوردهام بدهيد ممنون ميشوم دهيد ممنون ميشم :متفکر: :قلب:

ASKaffash
سه شنبه 07 مهر 1388, 11:28 صبح
سلام
هنوز Scope شفاف نیست
آیا تحت شبکه؟
آیا فرآیند محور؟
محیط طراحی (زبان / بانک / سیستم عامل /...)
مخاطبین ؟
طول عمر نرم افزار ؟
حجم تقریبی داده ؟
آیا با سایر نرم افزارها باید تعامل داشته باشد؟
......
نباید مستقیم رفت سراغ بانک اطلاعاتی و UI و از این دست . شما در حال بحث در خصوص فیلدها و بانک و منوهای برنامه هستید

BANKER
سه شنبه 07 مهر 1388, 11:44 صبح
تحت شبكه نيست.
محيط طراحي (سي شارپ2008. sqlserver2005.سيستم عامل ويندوزxp. بقيه آن را نمي دانم اگر توضيح دهيد ممنون ميشم).
مخاطبين مسئول انبار ورئيس دانشگاه.
ازاين قسمت چيزي متوجه نشدم خوبه چقدر باشه؟
اين هم همين طور بايد تقريبا چقدر باشه؟
فكر نمي كنم . اما اگر منظور شما پايگاه داده است كه بايد ارتباط داشته باشه اگر باز منظور شما را متوجه نشدم لطف كنيد يه توضيح مختصر بدهيد.

BANKER
سه شنبه 07 مهر 1388, 11:56 صبح
راستش را بخواهيد دوست دارم به شخصه برنامه ام تحت شبگه باشه اگر بشه در اين زمينه مرا راهنمايي كنيد متشكرم

ASKaffash
سه شنبه 07 مهر 1388, 14:13 عصر
تحت شبكه نيست.
محيط طراحي (سي شارپ2008. sqlserver2005.سيستم عامل ويندوزxp. بقيه آن را نمي دانم اگر توضيح دهيد ممنون ميشم).
مخاطبين مسئول انبار ورئيس دانشگاه.
ازاين قسمت چيزي متوجه نشدم خوبه چقدر باشه؟
اين هم همين طور بايد تقريبا چقدر باشه؟
فكر نمي كنم . اما اگر منظور شما پايگاه داده است كه بايد ارتباط داشته باشه اگر باز منظور شما را متوجه نشدم لطف كنيد يه توضيح مختصر بدهيد.

سلام
با این توضیحات باید یک برنامه تحت شبکه ساده با تعداد کم کاربر ولی نیمه فرآیند محور است چون بصورت کارتابلی قرار است عملیات انجام شود
اگر کارتابلی مورد تائید نیست بگوئید چون روی طراحی بانک اثر دارد
درخصوص شبکه ای در طول تاپیک توضیح میدهم

BANKER
سه شنبه 07 مهر 1388, 19:26 عصر
با این توضیحات باید یک برنامه تحت شبکه ساده با تعداد کم کاربر ولی نیمه فرآیند محور است چون بصورت کارتابلی قرار است عملیات انجام شود
اگر کارتابلی مورد تائید نیست بگوئید چون روی طراحی بانک اثر دارد
باسلام
فكر مي كنم همين طور باشد كه مي گوييد ومن هم با نظر شما موافقم

corona
چهارشنبه 08 مهر 1388, 08:45 صبح
دوستان من تو فرایند طراحی در حال حاضر نمیتونیم کمک زیادی بکنم ، چون درگیره کنکورم و تحلیل و طراحی مهم ترین بخش هر نرم افزار هستش و می ترسم تو این شرایطم راهنمایی اشتباه انجام بدم . ولی توی کدینگ نرم افزار حاضرم تجربه کاریم رو در اختیارت قرار بدم .موفق باشی .

ASKaffash
چهارشنبه 08 مهر 1388, 08:48 صبح
سلام
- من فایل Use Case Text.docx را مطالعه کردم (یک کم عملیاتی تر)
- فرض کنیم مرحله شناخت و نیازسنجی را انجام داده ایم و دقیقا میدانیم چه میخواهیم
- فرض کنیم SQLServer و #C نیز انتخاب اجباری است(در بسیاری موارد کارفرما تحمیل میکند)
- انتخاب ابزارهای اولیه تولید: انتخاب چه باشد؟
- کنترلهای فرم : کنترلهای استاندارد دات نت / کنترلهای شرکت Janus / ....
- ابزارهای گزارشگیری : کریستال ریپورت / اکتیو ریپورت / ...
تا بعد برویم مرحله بعد

BANKER
چهارشنبه 08 مهر 1388, 15:15 عصر
انتخاب ابزارهای اولیه تولید: انتخاب چه باشد؟

باسلام وتشكر از همكاري صميمانه شما دوستان
انتخاب ابزار هاي اوليه توليد چي هست ؟ منظورتان را خوب متوجه نشدم.
واما كنترل فرم ازنوع استاندارد دات نت است .
وابزار گزارشگيري نيز كريستال ريپورت است.

BANKER
چهارشنبه 08 مهر 1388, 15:19 عصر
راستي من useCase را هنوز تحويل تايپيكمان ندادم كمي صبر كنيد آن را در تايپيك بعدي مي گذارم.
ازهمه شما دوستان مي خواهم آن را بادقت خوانده ونظرويا اصلاحات خود را متنقل كنيد:چشمک::لبخندساده:

BANKER
چهارشنبه 08 مهر 1388, 20:15 عصر
باسلام
كسي جوابم نداده هنوز:کف:

نقل قول:
انتخاب ابزارهای اولیه تولید: انتخاب چه باشد؟
باسلام وتشكر از همكاري صميمانه شما دوستان
انتخاب ابزار هاي اوليه توليد چي هست ؟ منظورتان را خوب متوجه نشدم.
واما كنترل فرم ازنوع استاندارد دات نت است .
وابزار گزارشگيري نيز كريستال ريپورت است.

BANKER
چهارشنبه 08 مهر 1388, 20:47 عصر
باسلام به شما دوستان من

4- انتخاب ابزارهای اولیه تولید: انتخاب چه باشد؟
5- کنترلهای فرم : کنترلهای استاندارد دات نت / کنترلهای شرکت Janus / ....
6- ابزارهای گزارشگیری : کریستال ریپورت / اکتیو ریپورت / ...
تا بعد برویم مرحله بعد
در چهارمين موضوع دقيقا منظور چيست؟
راستي اينم UseCase Text.doctxt

BANKER
چهارشنبه 08 مهر 1388, 22:41 عصر
خوب ديگه فكر كنم ديگه تعلل بسه يكي ازشما حرفه اي ها بيان و يه گوشه از كار را بگيريد تا كار را با كمك هم جلو ببريم .
فكر كنم بقيه هم موافق باشن البته سوال بالا را اول بايد يكي جواب بده وusecaseرا هم بخونه تا درست بشه جلو رفت.

BANKER
چهارشنبه 08 مهر 1388, 23:21 عصر
سلام به شما يار ودوست خوبم آقاي jmimi
هنوز كه مارا يادتان هست انشالله
حرفي ياداشتي نصيحتي نداريد براي ما؟:چشمک:

BANKER
پنج شنبه 09 مهر 1388, 00:56 صبح
سلام كسي الان توي تايپك نيست هل من ناصرينصروني

_jmimi
پنج شنبه 09 مهر 1388, 10:44 صبح
سلام
Ok هستیم هنوز.
یه خورده فقط صبر کن که این یکی دو رزوه خیلی سرم شلوغه.
حتماً میریم جلو.

BANKER
پنج شنبه 09 مهر 1388, 14:29 عصر
بازم سلام به دوستان online
مشتاقانه دستان گرمتان را مي فشاريم:لبخند::تشویق::چشمک:

saeeedft
جمعه 10 مهر 1388, 01:39 صبح
سلام دوست عزیز، یک دایکومنت در قالب ورد از کارایی که میخوای بکنی برام بذار منم تا جایی که بتونم هستم

BANKER
جمعه 10 مهر 1388, 16:00 عصر
با تشكر ازتوجه شما دوست گرامي

اگه شرح پروژه است كه در صفحات قبلي گفته شده
شرح كامل پروژه:
سيستم انبارداري دانشگاه
ثبت و ويرايش وحذف:
( كالا.,واحد كارپردازي يا يا توليد كننده .واحد درخواست كالا.حسابداري .تاييد كننده .مسئول واحد انبارداري. )
وهمچنين ثبت( درخواست توسط انبار .حواله انبار)
جستجو:
(خود كالا براي بدست آوردن رشته تحصيلي مربوط به آن . حدقل موجودي در انبار. نوع كالا
توضيحات مربوط به آن.تاريخ ثبت .رنگ كالا .باكد1. باركد 2 )
(رشته مربوط به آن كالا براي بدست آوردن نام رشته ومقطع تحصيلي)
نام ونام خانوادگي محل تولد جنسيت مسئوليت
(واحد درخواست كننده براي بدست آوردن نام ونام خانوادگي محل تولد جنسيت مسئوليت)
( كارپرداز مورد نظر براي بدست آوردن نام ونام خانوادگي. محل تولد. جنسيت .مسئوليت)
(حسابدار موردنظر براي بدست آوردن نام ونام خانوادگي. محل تولد. جنسيت. مسئوليت)
(تاييد كننده مورد نظر براي بدست آوردن نام ونام خانوادگي. محل تولد. جنسيت. مسئوليت)
(مسئول واحد انبارداري موردنظر براي بدست آوردن نام ونام خانوادگي محل تولد. جنسيت .مسئوليت)
جستجوي:
(رسيد انبار براي بدست آوردن شماره سند موردنظروشماره رسيد مورد نظر)
(درخواست كالا ازانبار)
(حواله انبار براي بدست آوردن شماره سند وشماره فاكتور)
گزارشگيري
(كارت انبار{كارتكس}.جوابهاي بي پاسخ ازقبيل نياز هاي تامين نشده ودرخواست هاي بي پاسخ از انبار. كالاهاي استفاده نشده )
كاربران:
(ثبت كاربر. حذف كاربر. تغيير كلمه عبور. تغيير سطح دسترسي)
درنهايت هم راهنماي نرم افزار
اگه منظور شما اين داكيومنت است كه من قبلا گذاشتم در صفحات قبل

ASKaffash
شنبه 11 مهر 1388, 12:41 عصر
خوب ديگه فكر كنم ديگه تعلل بسه يكي ازشما حرفه اي ها بيان و يه گوشه از كار را بگيريد تا كار را با كمك هم جلو ببريم .
فكر كنم بقيه هم موافق باشن البته سوال بالا را اول بايد يكي جواب بده وusecaseرا هم بخونه تا درست بشه جلو رفت.

سلام
متاسفانه 3 روز نبودم
ادامه :
اگر قرار است از کنترلهای استاندارد استفاده شود باید بیشتر دست به کد شد
اما طراحی بانک اطلاعاتی :
جدول انبارها:
کد داخلی انبار (کلید)
کد انبار
نام انبار
آدرس انبار
کد انباردار

جدول انبارداران :
کد داخلی انبار دار(کلید)
شماره کارمندی
نام خانوادگی
نام

آیا تا اینجا سئوال است که چرا هر جدول دو کد دارد ؟ اگر نیست ادامه بدهم

ASKaffash
شنبه 18 مهر 1388, 08:36 صبح
سلام
در پاسخ به پیام جناب BANKER :
چرا علاوه بر کد از کد داخلی استفاده میکنیم؟
شاید باور نکنید در بسیاری از شرکتها و سازمانهای بزرگ در مقاطعی از زمان شماره کارمندی / کدینگ کالاهای انبار و از این دست براساس سلیقه مدیران تغییر میکند وحتی در یک سازمان بزرگ دیده ام که 105 نفر از کارکنان شماره کارمندی تکراری دارند (تا آخرش را خودتان حدس بزنید)
حالا در چنین شرایطی آیا این فیلدها کاندید کلید هستند ؟!!!
پس چه باید کرد ؟
بله استفاده از یک ID که مستقل از هر چیز دیگر در جدول ما باشد
مزایا :
- مستقل از هر چیزی و هر درخواست غیر منطقی کارفرما (حتی تکراری بودن کد کالا / شماره کارمندی / ...)
- برنامه نویسی در لایه بانک اطلاعاتی ساده تر میشود
- برای برنامه نویسی تحت شبکه بسیار مناسب است
- همیشه یک کلید عددی داریم و کد کالا میتوان هر فرمتی باشد(حتی آلفا نیومریک)
معایب:
- اعمال یک فیلد اضافی در جدول
حال ID میتواند به دوشکل تولید شود:
- از طریق یک Identity
- از طریق یک سریال پشت سرهم (توسط برنامه نویس)

حال اگر در خصوص قسمت قزمز بحثی است بیشتر تشریح کنم؟

alpina
سه شنبه 12 آبان 1388, 12:10 عصر
چرا اين تاپيك رو ادامه نميدن؟

ایمان اختیاری
سه شنبه 12 آبان 1388, 15:56 عصر
با اجازه دوستان منم حاضرم کمک کنم ...
در رابطه با کلید به نظرم بهتره کار رو به خود پایگاه داده واگذار کنیم که برامون کلید بسازه .. و کار کمتر و کد نویسی کمتری به عهده ی برنامه نویس باشه
اما نکته ی بعدی ..
در رابطه با اینکه می خوایم جداول رو طراحی کنیم دوست عزیزمون فرموده بودن که ممکنه پروژه تحت شبکه هم باشه ... به نظرم بهتره در انتخاب نوع فیلدها دقت بشه که کمترین حجم رو در انتقال اطلاعات داشته باشه ..

AliRezaPro
سه شنبه 12 آبان 1388, 21:38 عصر
منم حاظرم کمک کنم
فقط یه چیزی اگه قرار گروهی روی یک پروژه کار کنیم بهتره بریم روی SVN
دوستانی هم که نمیدونند چیه برن مقاله ی جناب نصیری رو یخونن
اینجوری کار خیلی راحت تر میشه

amir30000
چهارشنبه 13 آبان 1388, 04:08 صبح
سلام
من هم زیاد حرفه ای نیستم ولی تنها راه حرفه ای شدن به نظر من مطالعه وانجام پروزه هست . پس

یاعلی

amir30000
چهارشنبه 13 آبان 1388, 05:37 صبح
من یه سوال دارم
میخواستم بدونم برای یادگرفتن روش طراحی نرم افزار باید از کجا شروع کرد و چه منابعی رو میشه مطالعه کرد لطفا اگه به بحث ربطی نداره منو ببخشید ولی تو قسمت طراحی نرم افزار احساس ضعف شدید میکنم . لطفا اگه کسی Ebook یا سایت فارسی سراغ داره معرفی کنه .
ممنون از راهنمایی هاتون.

HAMRAHSOFT.IR
یک شنبه 24 آبان 1388, 14:15 عصر
دوست خوب برنامه به كجت رسيده ؟

امكان داره ديتابيس و برنامه بزاري من يك برنامه انبار نوشتم

برنامه بزار تا اونجاي كه بتونم برات روش كار مكنم

BANKER
سه شنبه 10 آذر 1388, 23:26 عصر
بچه ها سلام مرا ببخشيد اما يك مشكل بزرگ وعجيب برايم پيش آمد ونتوانستم از 5مهر مطلبي بنويسم واز همه شما برنامه نويسان بزرگوار كه در اين مدت تايپك را راهنمايي ودنبال كرديد بسيار متشكرم:تشویق::قلب:

BANKER
چهارشنبه 11 آذر 1388, 00:28 صبح
دوستان خوب من از حالا ديگه من با شما وشما با من هستيد واين يك معجزه در زندگي من است واز خدا مي خواهم كه اين ارتباط را به نتيجه كامل وصحيح برساند وپروژه را تمام وكمال به اتمام برسانيم وياد بگيريم پس
يا علي

BANKER
چهارشنبه 11 آذر 1388, 00:56 صبح
دوستان درباره svn من نقل قول زير را مي آورم اميد وارم شما هم به مابه پيونديد
از قدیم گفتن یه دست صدا نداره و مصداق این ضرب المثل توی کار برنامه نویسی بیشتره. نمیدونم توی این جمع دوستان حاضر که این وبلاگ رو میخونن چند نفرشون هنوز برنامه نویسی میکنن یا اینکه به طور گروهی برنامه نوشتن. ولی اونهایی که نوشتن میدونن که یکی از دردسر های کار تداخل کدهاست. یعنی مثلا من روی قسمت "الف" برنامه کار کنم و یه نفر دیگه هم روی همون قسمت به طور جداگانه . حالا ما چطور برنامه را متصل کنیم که کدها با هم تداخل نداشته باشن و از طرفی من چطور بفهمم که همکارم کجاهای برنامه را تغییر داده؟ این مشکل بخصوص در بحث برنامه های آزاد پیش میاد که معمولا تعداد خیلی زیادی از برنامه نویسها از طریق اینترنت روی یک پروژه کار میکنند.

BANKER
چهارشنبه 11 آذر 1388, 23:02 عصر
دوستان من آدرس دانلود رايگان نسخه svn را گذاشتم هركس مي خواهد استفاده كند وهمچنين مارا هم در به پايان رساندن پروژه ياري دهد :قلب::قلب:
http://www.visualsvn.com/server/download/

BANKER
چهارشنبه 11 آذر 1388, 23:47 عصر
از برنامه نويسان وفادار ومصمم در تيپيك خبري نيست ما كه امديم شما مارا دلسرد نكنيد:لبخندساده:

AliRezaPro
پنج شنبه 12 آذر 1388, 09:25 صبح
banker جان من دارم روی این پروژه کار میکنم که چه چیزایی احتیاج داره و چه چیزایی احتیاج نداره و همچنین چه نوع تیبل هایی با چه مشخصاتی باید داشته باشه(مستند سازی)
شما اگه میخواید از svn استفاده کنید باید یه یوزربه ثبت برسونید و همچنین باید سابمیت بشه
این رو من به عهده میگیرم
در پست بعد یه آموزش هم میزارم تا دوستانی که میخوان کمک کنند به مشکل بر نخورند/
در ضمن دوستانی هم که روی این پروژه تحلیل کردند و به اتمام رسوندند لطفا بیان مستند سازی یا تحلیل خودشونو بزارن تا کارها سریع تر پیش بره (کمک کنند)

BANKER
یک شنبه 15 آذر 1388, 02:13 صبح
banker جان من دارم روی این پروژه کار میکنم که چه چیزایی احتیاج داره و چه چیزایی احتیاج نداره و همچنین چه نوع تیبل هایی با چه مشخصاتی باید داشته باشه(مستند سازی)
شما اگه میخواید از svn استفاده کنید باید یه یوزربه ثبت برسونید و همچنین باید سابمیت بشه
این رو من به عهده میگیرم
در ضمن دوستانی هم که روی این پروژه تحلیل کردند و به اتمام رسوندند لطفا بیان مستند سازی یا تحلیل خودشونو بزارن تا کارها سریع تر پیش بره (کمک کنند)

باسلام به دوست عزيزمman7tomani
از نوشته هاي شما اين طور بر مي آيد كه مرد راه هستيد من در صفحه هاي ابتداي يك قسمتهايي را گذاشته ام اما بيشتر نياز به توسعه وترميم دارد از شما به عنوان راهنما وپيشرو كمك وتشكر كامل دارم

BANKER
یک شنبه 15 آذر 1388, 02:40 صبح
بچه ها اگه دوست داريد در تايپيك ما مشاركت كنيد وما را در هدف بزرگمان كه يادگيري فراگير وآموزش دست جمعي است كمك وياري رسانيد
علي يارتان حق نگهدارتان

BANKER
دوشنبه 16 آذر 1388, 09:06 صبح
باسلام به دوستان و ضمن تبريك عيد غديروعيد ولايت مولايمان علي
امروز مي خواهيم روي مستند سازي انبارداري با هم تبادل اطلاعات كنيم هركسي كه فن واطلاعاتي دراين زمينه داره ما را ياري كنه :تشویق:
با ذكر يا علي:قلب:

ASKaffash
دوشنبه 16 آذر 1388, 09:36 صبح
سلام
به نظرم مسیر تاپیک کمی منحرف شده و شفاف نیست !
برای طراحی و پیاده سازی یک نرم افزار قبلا باید به تجارت کار مسلط شد بعد بحث فنی کرد شاید خیلی زود است به مستندات پرداخته شود.

BANKER
دوشنبه 16 آذر 1388, 09:43 صبح
خوب دوست عزيز شما مسير را به ما نشان دهيد وسر نخ كار را بدست بگيريد

ASKaffash
دوشنبه 16 آذر 1388, 10:15 صبح
سلام
بهترین شروع بحث روی فاز شناخت است :
- اسکن شده فرمهای قبوض انبار (رسید / حواله / ...)
- نمونه کاردکس انبار
- نمونه فرمهای گردش ارجاعات انبار
- فرمها یا Voice های مصاحبه با کاربران مرتبط
بعداز تکمیل مستندات فاز شناخت بسته شود و فاز طراحی شروع شود(Scope شفاف خواهد شد)

BANKER
دوشنبه 16 آذر 1388, 10:36 صبح
اين هم اسكن
1. رسيد انبار
2.حواله انبار
3.كارتكس انبار

BANKER
دوشنبه 16 آذر 1388, 10:44 صبح
از دوست عزيزم man7tomani
ميخواهم هرچه زودتر باماهمراه شوند
واز شمادوست عزيز هم ميخواهم ASKaffash
مارا ياري كنيد

ASKaffash
دوشنبه 16 آذر 1388, 10:45 صبح
سلام
ولی این شکلها حاکی از وسط فاز پیاده سازی است نه فاز شناخت اینطور نیست ؟

BANKER
دوشنبه 16 آذر 1388, 10:50 صبح
من هم منظور تان را خوب درك نكردم اگه ممكنه با يك مثال توضيح بدهيد ممنون ميشويم

ASKaffash
دوشنبه 16 آذر 1388, 11:00 صبح
سلام
اینهم نمونه های دیگر :
ولی این روش غلط است و مرحله شناخت نیست !

BANKER
دوشنبه 16 آذر 1388, 11:04 صبح
پس مرحله شناخت چگونه حاصل ميشود كمي توضيحتان را بازتر بيان كنيد ومثالي درذيل آن بياوريد

ASKaffash
دوشنبه 16 آذر 1388, 11:08 صبح
من هم منظور تان را خوب درك نكردم اگه ممكنه با يك مثال توضيح بدهيد ممنون ميشويم

سلام
وقتی قرار است یک نرم افزار برای یک سازمان یا شرکت پیاده سازی شود نباید اول کار رفت سراغ ساخت منوهای برنامه و فرمها و ... باید یک تیم (معمولا رشته صنایع ) برای شناخت فرآیندهای دستی تشکیل گردد و خوراک فاز طراحی را آماده کند و پس از تائید فاز طراحی فاز پیاده سازی شروع میگردد منوهای شما فاز پیاده سازی است.

BANKER
دوشنبه 16 آذر 1388, 11:18 صبح
خب دوست عزيز شمابگيد اين تيم بر اي شناخت فرايند چگونه تهيه بشه وبا چه وسيله اي

BANKER
دوشنبه 16 آذر 1388, 11:32 صبح
دوستان مارفتيم براي نماز از همه التماس دعا داريم :قلب:
ازبقيه دوستان هم مي خواهم تايپيك را ياري كنيد:بوس::بوس:

ASKaffash
دوشنبه 16 آذر 1388, 11:35 صبح
پس مرحله شناخت چگونه حاصل ميشود كمي توضيحتان را بازتر بيان كنيد ومثالي درذيل آن بياوريد

سلام
تیتروار:
- اول یک تیم فرمهای دستی را جمع آوری میکند
- یک تیم مطلع برای مصاحبه با کاربران مربوطه اعزام میشوند
- درون مجموعه فرمهای دستی و مستندات مصاحبه جمع بندی میشوند
- درصورتیکه مستندات تشخیص داده شود کم یا ناقص است مراحل یک و دو تکمیل میشود
حال فاز طراحی شروع میشود و نتیجه برای تائید به کارفرما ارسال میشود
(در حالت طراحی Package نیاز است تیم درون مجموعه کافی بودن مستندات را تائید نمایند)
البته در کشور ما از روی منوی برنامه دیگران شناخت و تحلیل و طراحی را انجام میدهند چه شود!(نمی خواهم اسم نرم افزارها را نام ببرم که 80% از روی هم کپ زده اند)

BANKER
دوشنبه 16 آذر 1388, 11:41 صبح
حالا كه كار گروهي شده تقسيم كار كنيد
انبارداري درزمينه كالاهاي توليدي باشه مثل لوازم برقي وغيربرقي
وتيم تشكيل بدهيم

ASKaffash
دوشنبه 16 آذر 1388, 11:45 صبح
سلام
نظر شخصی من این است که انبارداری تولیدی / فروشگاهی / اداری / ... با هم فرقی ندارند شاید منظور شما از انبارداری خرید / فروش / ... را نیز شامل میگردد ؟
اگر این باشد نباید اسم آن را انبار گذاشت باید گفت خرید / فروش / انبار / ....
که این موضوع Scope مسئله را تغییر میدهد

BANKER
دوشنبه 16 آذر 1388, 14:16 عصر
بله منظور من فقط انبارداري است ونه انبار خريد وفروش

BANKER
دوشنبه 16 آذر 1388, 14:21 عصر
بچه ها ازشما مي خواهم هرچه درمورد اين پروژه ميدانيد ويا سوالي در اين زمينه:تشویق::تشویق::چشمک: داريد حتما با ما در ميان بگذاريد

BANKER
دوشنبه 16 آذر 1388, 15:41 عصر
بين شما برنامه نويسان حرفه اي كسي را براي كمك وادامه تايپيك به غير از دوستاني كه شركت كرده وفعلا online نيستند,حاظر به مشاركت هست ما خوشحال ميشويم با خواندن قسمتهاي قبل وادامه تايپيك مارا ياري كنيد:لبخندساده::لبخندساده:

ASKaffash
سه شنبه 17 آذر 1388, 07:51 صبح
سلام
بدون فاز شناخت کپی برداری از ایده های دیگران بدون تحلیل است لذا برای شروع هرکس نمونه های اسکن شده از فرمهای رسید و حواله و کاردکس و ... لطفا قرار دهد تا بحث قابل ادامه دادن باشد من متاسفانه نمونه های کامپیوتری میتوانم تهیه کنم که بنظرم بی ارزش است

BANKER
سه شنبه 17 آذر 1388, 08:31 صبح
سلام به دوست خوبم آقايASKaffash
تاآنجا كه به ياد دارم اين گفته نقل قول از خود شما بوده كه فرموده بوديد

ااینطوری نرم اف زار طراحی نمی کنند ابتدا باید Scope شفاف شود بعد به قابلیتهای مورد نظر پرداخت من تجربه طراحی انبار خیلی دارم (4 بار در حدود 19 سال)
پس چرا شكسته نفسي ميفرماييد ما نبوديم ومشكل داشتيم شما كه همسفر پروپاقرس هستيد .خواهشا اين حرفهارا نزيد :لبخندساده:
ودوستان ديگري چون آقايman7tomani
ايشان هم كه برادريشان را مي خواستند ابراز كنند ولي فعلا اازايشان خبري نيست
این رو من به عهده میگیرم

ASKaffash
سه شنبه 17 آذر 1388, 09:01 صبح
سلام
سعی میکنم در اداره تعدادی فرم دستی تهیه و اسکن کنم تا بتوانیم بحث و بررسی کنیم (شاید کمی طول بکشد)

ASKaffash
سه شنبه 17 آذر 1388, 09:03 صبح
سلام
قرار شد فردا برایم تهیه کنند

BANKER
سه شنبه 17 آذر 1388, 09:13 صبح
ممنون دوست من بازم اگه بشه بحث را هرچه بهتر پي گيري كنيم بهتر ميشه به نتيجه رسيد:قلب::قلب:

AliRezaPro
سه شنبه 17 آذر 1388, 10:45 صبح
BANKER جان شما خیلی عجله داری
من خیلی سرم شلوغه ولی کمک میکنم
درس دان + دارس کنکور + کلاس های مختلف +کامپیوتر + و ......
ولی من هستم و کمک میکنم

BANKER
سه شنبه 17 آذر 1388, 14:01 عصر
دوستان ما بايد باهم كار كنيم فقط بايد به نتيجه فكركنيم پس يا علي بگيد يك نفر بزرگتري كنه ,تاآخر وعاقبت اين تايپيك به خير بشه وهمه سودش راببرن ,وهمه استفاده ببرن

BANKER
سه شنبه 17 آذر 1388, 16:01 عصر
دوستان كسي تجربه يك نرم افزار انبارداري را ندارد كه براي ما مختصر توضيح بدهد:متعجب::کف:

shahab_ss
چهارشنبه 18 آذر 1388, 09:47 صبح
دوستان كسي تجربه يك نرم افزار انبارداري را ندارد كه براي ما مختصر توضيح بدهد

توضیح مختصر میشه این :

مدیریت انبار (ها) :تعریف انبار از کلی ترین شکل آن (آدرس و متراژ زمین انبار) تا جزئی ترین قسمت آن (قفسه ها و کمد ها و...)

مدیریت کالا (ها) : تعریف، دسته بندی ،واحد شمارش،انواع بسته بندی،ابعاد بسته بندی ،....تا جزئی ترین خصوصیات هر نوع کالاو....

مدیریت ورود و خروج : که از طریق انواع رسید های دریافت و پرداخت انجام میشود.

گزارش : که یکی از مهمترین بخش های هر نرم افزار انبار میباشد.

در نهایت شما باید دیتا مدل رو به شکلی طراحی کنید که امکان Integrate شدن با حداقل ماژول حسابداری را داشته باشه،چون صرفاً انبار داری بدون مدیریت مالی کاربردی نداره!

توضیح مختصر میشه این :

اما چیزی که مشخصه اینه که جزئیات حرف آخر رو میزنه !
که اون هم وقت نیاز داره و حمت.

موفق باشید.:چشمک:

BANKER
چهارشنبه 18 آذر 1388, 10:45 صبح
اما چیزی که مشخصه اینه که جزئیات حرف آخر رو میزنه !
که اون هم وقت نیاز داره و حمت.
باسلام به دوست خوبم آقايshahab_ss
براي شروع بايد چه كار كرد وچگونه وارد سيستم اينگونه شركت ها ويا منابع شد:متفکر::متفکر:

BANKER
چهارشنبه 18 آذر 1388, 10:56 صبح
من يك جزوه در باره انبارداري دارم وآ» را دراختيار شما دوستان مي گذارم البته يك شماي كلي از كار را مي داهد واصلا كامل نيست ولي براي شروع خوبه شايد تحولي باشه براي كار گروهي ما

shahab_ss
چهارشنبه 18 آذر 1388, 10:57 صبح
براي شروع بايد چه كار كرد وچگونه وارد سيستم اينگونه شركت ها ويا منابع شد

یا باید مطالعه کنید و یا تحقیق.

در مورد دوم داشتن یک فروند پارتی (مثلاً در یک کارخانه) میتونه کمک خوبی باشه !!!

BANKER
چهارشنبه 18 آذر 1388, 11:03 صبح
خب به نظر شما كسي هست كه جزو اكملي داشته باشه ويا دوست داشته باشه كمكي به ما بكنه:چشمک::قلب:

ASKaffash
چهارشنبه 18 آذر 1388, 11:12 صبح
سلام
نمونه ای از فرمهای دستی یک انبار را برای یک سازمان دولتی بزرگ پیوست کردم ولی بنظرم باید مستندات بیشتری تهیه شود :

BANKER
چهارشنبه 18 آذر 1388, 11:24 صبح
دوست من سلام
نميدانم چه مشكلي است ولي من در صفحه چيزي :گیج: نمي بينم

ASKaffash
چهارشنبه 18 آذر 1388, 11:41 صبح
سلام
خودم هم نمی دونم چی شده مجدد فایل rar قرار میدهم :

mohammadnkh
چهارشنبه 18 آذر 1388, 11:55 صبح
سلام:خجالت:

BANKER
چهارشنبه 18 آذر 1388, 11:59 صبح
منم سلام :لبخند:

mohammadnkh
چهارشنبه 18 آذر 1388, 12:06 عصر
سلام!
این هم چند فایل

BANKER
چهارشنبه 18 آذر 1388, 12:15 عصر
خيلي خوشحال هستيم كه شما دوستان هم وارد تايپيك شديد وراهنمايي ميكنيد به ما وضمنا از آقاي ASKaffash
عرض ارادت داريم ومنتظر ياري بيشترشان هستيم:لبخندساده::لبخندساده:
راستي از آقاي man7tomany كسي خبر داره لطفا به ايشان خبر دهيد كه منتظر ايشان هستيم :چشمک:

BANKER
چهارشنبه 18 آذر 1388, 12:27 عصر
آقاي mohammadnkh
اين چيزايي كه گذاشتيد را ميشه بگيد چي هست آيا مطمئن هستيد در رابطه با انبارداري است؟

shahab_ss
چهارشنبه 18 آذر 1388, 13:17 عصر
اندازه گيري مقاومت دروني ولت متر

mohammadnkh

پروژه انبارداري ومشاركت دراتمام آن

!!!!!!!!!!!!!!!!! ???!!!????:متعجب:

Sirwan Afifi
چهارشنبه 18 آذر 1388, 14:35 عصر
سلام دوست عزیز
منم در خدمتم

BANKER
چهارشنبه 18 آذر 1388, 17:32 عصر
دوستان من چه خوبه هر كس درباره انبارداري كوچكترين اطلاعي داره در تايپيك بذاره منم دارم يك كتاب دراين زمينه مي خونم پس بقيه هم دست به كار بشن:قلب::لبخند:
راستي سوال ما بي جواب موند فكر كنم :متفکر::متفکر:

آقاي mohammadnkh
اين چيزايي كه گذاشتيد را ميشه بگيد چي هست آيا مطمئن هستيد در رابطه با انبارداري است؟

BANKER
چهارشنبه 18 آذر 1388, 18:44 عصر
سلام به يار وفادار ماآقاي man7tomani
از ديدار شما خوشحال شديم راستي يه داكيومنت ناقص گذاشتم در صفحه قبلي اگه ميشه به ما كمك كنيد

AliRezaPro
چهارشنبه 18 آذر 1388, 21:33 عصر
اقای BANKEr شما چند وقته کار میکنین؟یعنی چند وقته برنامه نویسی کار میکنین؟

BANKER
چهارشنبه 18 آذر 1388, 21:41 عصر
چه طور ,منظور شما را نفهميدم :متفکر::متفکر:

BANKER
چهارشنبه 18 آذر 1388, 22:58 عصر
از شما دوست عزيز درخواست همراهي راداريم اگه امكان داره به موضوع اصلي تر بپردازيم تا چيز ديگر :لبخندساده::تشویق:

AliRezaPro
چهارشنبه 18 آذر 1388, 23:13 عصر
یعنی شمایی که میخوای روی همچین پروژه ایی کار کنی چه پیشینه ایی داری؟مثل من مبتدی مبتد که نیستی؟کارهایی که کردی چی بود؟چند ساله داری کار میکنی؟و بطور کل تواناییتون در چه هده؟با توضیحاتی که در صفحه های پیشین هست چرا کار رو شروع نمیکنید؟
خیلی ها هستن که وقتی ببینن شما کار رو به جایی رسوندی بیان کمک کنند !
پس اول شما دست به کار بشید تا ببینید خدا چی میخواد
الان شما از بچه ها چه انتظاری داری؟شما فقط دنبال توضیح گرفت از بقیه هستی ! چرا خودت دنبالش نمیری؟برو پیش یکی که همچین چیزی میخواد و ازش سئوال کن
برو برنامه های اوپن سورس رو ببین (کارهایی که من میکنم)
و ..... شما فکر کنم تمام امیدت به بچه هاست !

BANKER
چهارشنبه 18 آذر 1388, 23:22 عصر
خب مثلا اگه ما بخواهيم شكسته نفسي كنيم وچيزي نگوييم براي بقيه مشكلي به وجود مي آيد
منم مثل شما چه فرقي مي كنه فكر كنيد من يه چيز هاي بيشتر ميدونم كه اگه شما باشيد ميگوييد نه من كار بلد ترم وبلعكس مهم پيشبرد پروژه است :خجالت::خجالت:

BANKER
پنج شنبه 19 آذر 1388, 00:08 صبح
من كه در صفحات قبل چيزي نديدم كه بشه با آن يك پروژه گروهي راه انداخت وفقط در حد حرف بود اما با اين حال ما حرف شمارا گوش ميكنيم وخودمان ميريم دنبال كارمان وابايي هم نداريم كه اگه چيزي دستگيرمان شد براي بقيه هم خرج كنيم انشاالله كه خدا توفيق بده وفقط در حد حرف نباشه البته خودم راميگوييم:متفکر:

tesonumi2006
پنج شنبه 19 آذر 1388, 00:18 صبح
سلام من سوالم باید کجا بپرسم

ahrimaneahurai
پنج شنبه 19 آذر 1388, 09:08 صبح
سلام دوستان.من قبلا تو یه شرکت کار می کردم که انیارداریشونو نوشتم.اگه کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم بگید
یا علی

BANKER
پنج شنبه 19 آذر 1388, 14:39 عصر
باسلام به شما دوست عزيز
ما مي خواهيم كار گروهي انجام بدهيم و برنامه انبار ي كه بقيه تجربه نوشتن آن را داشتن ويا حتي ديدن آن را به اشتراك بگذاريم واز يك ايده شروع كنيم وبراساس يك برنامه صحيح آن را توسعه بدهيم پس اين تايپيك جاي بدي براي آموزش نيست فقط بايد به هم اطمينان داشته باشيم وهمراهي كنيم مثلا همين شما مي توانيد مسائلي كه كارفرما شما خواسته به طور مشخص بيان كنيد تا بقيه براي ادامه بحث آن را به اشتراك گذاشته در باره آن گفتگو كنيم:متفکر::چشمک:
البته در صفحات قبل صحبتهاي نيمه كاره اي شد ولي ادامه پيدا نكرد

behroz1387
پنج شنبه 19 آذر 1388, 14:54 عصر
دوست عزيز با سلام
من چند صفحه از اين موضوعي را كه مطرح كرده بوديد را خوندم اما واقعا چيزي را نفهميدم
براي تهيه يك سيستم انبار بايد اول مشخص كنيد كه كنترل ريالي مي خواهي يا فيزيكي و يا هر دو

ahrimaneahurai
پنج شنبه 19 آذر 1388, 21:30 عصر
سلام
دوست عزیزاول باید بدونیم می خوایم در چه سزحی باشه انبار داریمون
اولین کار اینه که بدونیم چی می خوایم از این برنامه و برای چه هدفی هست تا بتونیم طراحیمونو انجام بدیم
از نظر من 1 قسمت واسه اطلاعات پایه باید داشته باشیم مثل واحد انیار انباردار و کالا و ...
1 قسمت برای رسید و حواله انبار گردانی و کارتابل و ...
1 قسمت برای قیمت گذاری که 3تا روش FIFO , LIFO , میانگین که چیز خاصی نیست
1 قسمت هم برای موجودی( که در اصل توی قسمت رسید و حواله کم و زیاد میشه )
1 قسمتم برای گردش کالا
اینا واسه این هست که مالی رو قاطیه سیستم نکنی

یا علی

BANKER
جمعه 20 آذر 1388, 11:09 صبح
باسلام به همه دوستان وضمن تشكر ازشما دوست عزيز

دوست عزيز با سلام
من چند صفحه از اين موضوعي را كه مطرح كرده بوديد را خوندم اما واقعا چيزي را نفهميدم
براي تهيه يك سيستم انبار بايد اول مشخص كنيد كه كنترل ريالي مي خواهي يا فيزيكي و يا هر دو

دقيقا نظورتان را از كنترل ريالي يا فيزيكي بيان كنيد لطفا

behroz1387
جمعه 20 آذر 1388, 17:28 عصر
دوست عزيز با سلام
اگه مي خواهي فقط ورود و خروج فيزيكي جنس مانده فيزيكي و ميزان مصرف طي يك دوره زماني بدست بياري كه بايد اولا براي هر كالا يك كد منحصر بفرد بزاري و از آن كد جهت ورود و خروج كالاهاي مشابه استفاده كني
اگه كنترل ريالي هم مد نظر شماست بايد علاوه بر اطلاعات فوق بهاي تمام شده هر كالا را داشته باشي و بر اساس قيمت گذاري حسابداري كالاهاي خروجي را قيمت گذاري كني
موفق باشيد

ASKaffash
شنبه 21 آذر 1388, 10:00 صبح
سلام
در یک پروژه از زاویه مهندسین صنایع این مراحل بصورت پشت سرهم انجام می شود :
(برای پروژه های نرم افزار هم مورد استفاده قرار می گیرد)
انشالله شروع بحث فنی باشد

BANKER
جمعه 18 تیر 1389, 17:56 عصر
دوستان من برگشتم من داکیومنت این پروژه را به حالت خلاصه براتون گذاشتم واز شما دوستان می خواهم مرا یاری فرمایید

BANKER
یک شنبه 20 تیر 1389, 08:00 صبح
دوستان من برگشتم من داکیومنت این پروژه را به حالت خلاصه براتون گذاشتم واز شما دوستان می خواهم مرا یاری فرمایید

Mahdad999
دوشنبه 07 آذر 1390, 13:35 عصر
بابا شما خیلی با حالید بعد از 12 صفحه هنوزم دارید میگید یاعلی!
بسم ا... فقط واسه اول صفحه اس من تا حالا هیچ جا ندیدم یه خط در میون بنویسن بسم ا...
(صرفاً جهت اطلاع) :چشمک::لبخند:

علي فتحي
شنبه 04 آبان 1392, 11:59 صبح
علي هم شخصي است مثل ما دوست عزيز به خدا توكل كن و شروع كن

FastCode
شنبه 04 آبان 1392, 12:15 عصر
در جریان هستید که تاپیک برای سال ۸۸ ه؟