PDA

View Full Version : مشكل در شناخت سرور و لوكال هاست

satar_niakan
سه شنبه 07 مهر 1388, 17:26 عصر
سلام
دوستان من يه مشكل دارم و اونم اينه كه وقتي تو ويژوال add connection‌ميزنم سرور كامپيوترم رو نميشناسه يعني
http://satar.persiangig.com/untitled.JPG
چكار بايد بكنم؟؟؟
ممنون ميشم اگه كمك كنيد

satar_niakan
سه شنبه 07 مهر 1388, 17:28 عصر
البته اگه سوالم خيلي ابتداييه ببخشيد
من تازه كارم ديگه!
اساتيد به بزرگي خودشون ببخشن

meitti
سه شنبه 07 مهر 1388, 18:31 عصر
سلام
دوست عزیز برای اولین بار باید نام کامپیوتر یا ip سیستم رو همون جایی که مشخص کردی بنویسی و اگر connection ساخته شد برای دفعات بعد نام سرور نمایش داده میشه

satar_niakan
سه شنبه 07 مهر 1388, 23:00 عصر
سلام
دوست عزیز برای اولین بار باید نام کامپیوتر یا ip سیستم رو همون جایی که مشخص کردی بنویسی و اگر connection ساخته شد برای دفعات بعد نام سرور نمایش داده میشه
نام كامپيوتر؟؟؟
ميشه توضيح بديد؟

mn_zandy63
سه شنبه 07 مهر 1388, 23:01 عصر
اونجا رو خودش نباید بنویسه، شما باید بنویسیش و بگی به چه کامپیوتری میخوای وصل شی.
اگه SQL Server Express نصب هست روی سیستمت احتمالا با
.\SQLEXPRESS و اگه SQL رو خودت جدا نصب کردی، احتمالا با
. یا
(local) میتونی به سیستم خودت وصل شی.

satar_niakan
سه شنبه 07 مهر 1388, 23:05 عصر
اونجا رو خودش نباید بنویسه، شما باید بنویسیش و بگی به چه کامپیوتری میخوای وصل شی.
اگه SQL Server Express نصب هست روی سیستمت احتمالا با
.\SQLEXPRESS و اگه SQL رو خودت جدا نصب کردی، احتمالا با
. یا
(local) میتونی به سیستم خودت وصل شی.
سلام دوست عزيز
دقيقا مشكل همينه كه من وقتي از اسم لوكال استفاده ميكنم خطا ميده الان از خطا عكس ميگيرم ميذارم
ممنون از پاسخت

mn_zandy63
سه شنبه 07 مهر 1388, 23:09 عصر
خوب SQL Server رو با Visual Studio نصب کردی؟
اگه اینطوره با
.\SQLEXPRESS احتمالا باید بهش وصل شی.

راستی ورژن SQL و Visual Studio ت چی هست؟

satar_niakan
سه شنبه 07 مهر 1388, 23:09 عصر
اينم خطايي كه موقع استفاده از نام localhost ميده
http://satar.persiangig.com/2.JPG

satar_niakan
سه شنبه 07 مهر 1388, 23:11 عصر
خوب SQL Server رو با Visual Studio نصب کردی؟
اگه اینطوره با
.\SQLEXPRESS احتمالا باید بهش وصل شی.

راستی ورژن SQL و Visual Studio ت چی هست؟
ممنون از پاسخت
اول vs2008 با sql خودش
ديدم كار نميكنه جدا هم نصب كردم sqlserver 2005

satar_niakan
سه شنبه 07 مهر 1388, 23:14 عصر
يه سوال
ممكنه از iis باشه
آخه بعضيا ميگن مال اينه كه iis‌بعد از vs نصب بشه مشكل داره.درسته؟

mn_zandy63
سه شنبه 07 مهر 1388, 23:38 عصر
من تا حالا با localhost وصل نشدم، البته با . یا (local) نباید تفاوتی داشته باشه.
اگه با ویژوال استودیو 2008 نصب کرده باشی SQL رو، باید SQL Server 2008 Express نصب باشه روی سیستمت. با یک Instance name که به آدرس
.\SQLEXPRESS قاعدتا باید بتونی بهش وصل شی
وقتی هم که جدا SQL Server رو نصب کردی اگه به Instance ی که نصب کردی، نام داده باشی که با
.\InstanceName و اگه نامی نداده باشی با
. میتونی بهش وصل شی.
راستی روی حالت Windows Authentication گذاشتی، با کاربر sa هم تست کن.

mn_zandy63
سه شنبه 07 مهر 1388, 23:43 عصر
يه سوال
ممكنه از iis باشه
آخه بعضيا ميگن مال اينه كه iis‌بعد از vs نصب بشه مشكل داره.درسته؟

در این مورد اطلاع خاصی ندارم.

satar_niakan
سه شنبه 07 مهر 1388, 23:49 عصر
در این مورد اطلاع خاصی ندارم.
ممنون فكر كنم همه رو بايد از اول نصب كنم!!

satar_niakan
چهارشنبه 08 مهر 1388, 14:12 عصر
لطفا راهنمايي كنيد دوستان

satar_niakan
جمعه 10 مهر 1388, 11:01 صبح
66 بار بازديد!!من هنوز جواب نگرفتم
اگه كسي بلده لطفا كمك كنه
فكر نميكنم براي استيد زياد سخت باشه

ali.hojjati
جمعه 10 مهر 1388, 11:45 صبح
ایم مشکل برا من هم به وجود اومده بود. من ویندوزم رو عوض کردم و ویژوال استودیو را کامل به همره اس کیو ال نصب کردم. مشکل بر طرف شد.

satar_niakan
جمعه 10 مهر 1388, 23:14 عصر
ایم مشکل برا من هم به وجود اومده بود. من ویندوزم رو عوض کردم و ویژوال استودیو را کامل به همره اس کیو ال نصب کردم. مشکل بر طرف شد.
ممنون از پاسختون
اول iis نصب كرديد بعد vs‌كه مشكل حل شد؟
چون من ويندوز عوض كردم باز درست نشد
ممكنه مشكل از vs من باشه؟

ali.hojjati
شنبه 11 مهر 1388, 17:07 عصر
فکر نمی کنم. شما ویژوال استودیو را Full نصب کن نباید مشکلی پیش بیاد.

sara.f
یک شنبه 19 مهر 1388, 08:11 صبح
66 بار بازديد!!من هنوز جواب نگرفتم
اگه كسي بلده لطفا كمك كنه
فكر نميكنم براي استيد زياد سخت باشه
سلام دوست عزیز
جواب هایی که دوستمون mn_zandy دادن کاملا درست هستند.
شما نیازی نیست همه را از اول نصب کنید.
آیا نقطه
. را امتحان کردید؟

satar_niakan
چهارشنبه 22 مهر 1388, 10:30 صبح
سلام دوست عزیز
جواب هایی که دوستمون mn_zandy دادن کاملا درست هستند.
شما نیازی نیست همه را از اول نصب کنید.
آیا نقطه
. را امتحان کردید؟
سلام
بله نقطه را هم امتحان كردم ولي نشد:اشتباه:
يه با همه رو دوباره نصب كردم نشد
من vs2008 نصب ميكنم بدون يه ذره كم و زياد هرچي خودش نصب ميكنه
آيا بايد sqlserver هم جدا نصب كنم؟
:گریه::عصبانی++:

sara.f
چهارشنبه 22 مهر 1388, 14:03 عصر
سلام
بله نقطه را هم امتحان كردم ولي نشد:اشتباه:
يه با همه رو دوباره نصب كردم نشد
من vs2008 نصب ميكنم بدون يه ذره كم و زياد هرچي خودش نصب ميكنه
آيا بايد sqlserver هم جدا نصب كنم؟
:گریه::عصبانی++:
سلام
یعنی منظورتون نرم افزار sqlserver2008 هست؟
اگر اینو نصب نکردید، پس چطوری با data base کار می کنید؟

satar_niakan
پنج شنبه 23 مهر 1388, 00:58 صبح
سلام
یعنی منظورتون نرم افزار sqlserver2008 هست؟
اگر اینو نصب نکردید، پس چطوری با data base کار می کنید؟
خود vs يه sqlserver2005 نصب ميكنه.مگه نه؟
بعدشم وقتي من خواستم sqlserver 2005 enterprise edition نصب كنم هيچ فرقي رو سيستم تشخيص نمي داد و نميذاشت ادامه بدم
كامپيوتر همه ملت تا وارد server explorer ميشي جلو سرور يه اسمي چيزي نوشته ولي مال من نه
امروز رفتم يه cd ويژوال ديگه گرفتم
نصب كردم
باز نشد:متعجب::متعجب:
ديوونه شدم:قهقهه::گیج::قهقهه::عصبان ++::قهقهه:

satar_niakan
پنج شنبه 23 مهر 1388, 01:00 صبح
اينو نگفتم همه اين درد سر هارو ميكشم تا يه db‌و يك connection string بسازم كه dotnetnuke رو نصب كنم

sara.f
پنج شنبه 23 مهر 1388, 11:50 صبح
خود vs يه sqlserver2005 نصب ميكنه.مگه نه؟
بعدشم وقتي من خواستم sqlserver 2005 enterprise edition نصب كنم هيچ فرقي رو سيستم تشخيص نمي داد و نميذاشت ادامه بدم
كامپيوتر همه ملت تا وارد server explorer ميشي جلو سرور يه اسمي چيزي نوشته ولي مال من نه
امروز رفتم يه cd ويژوال ديگه گرفتم
نصب كردم
باز نشد:متعجب::متعجب:
ديوونه شدم:قهقهه::گیج::قهقهه::عصبان ++::قهقهه:
سلام :لبخندساده::قهقهه:
حدس میزدم همچین کاری کردی، ولی آخه اگر می شد، که الان اینجا نبودی، وقتی میخوای از data base استفاده کنی، باید نرم افزارش را نصب کنی، اگر می شد از همون sql مال vs استفاده کنی که دیگه نرم افزار sql server به این عظمت را واسه چی درست کردن.
شما باید sql را نصب کنی و ربطی هم به vs نداره که رفتی یه ویژوال دیگه گرفتی دوستم.
به هر حال، حالا هم اگه بخوای sql نصب کنی، بایدservice pack1 را هم نصب کنی و یا vs را remove کنی و اول sql را نصب کنی و بعد visual.
پیروز باشی. :لبخندساده:

sara.f
پنج شنبه 23 مهر 1388, 11:54 صبح
اينو نگفتم همه اين درد سر هارو ميكشم تا يه db‌و يك connection string بسازم كه dotnetnuke رو نصب كنم
من نمی دونم این dotnetuke که می گی چیه! واسه همینم نمی تونم نظری بدم ولی شاید یکی که بلد باشه بهت بگه اصلا حتی نصب sqlserver و ایجاد connection هم لازم نیست، واقعا نمی دونم، به هر حال اگر می خوای با sqlserver کار کنی همونطور که بالا گفتم باید نرم افزارشو نصب کنی.

satar_niakan
پنج شنبه 23 مهر 1388, 12:24 عصر
سلام :لبخندساده::قهقهه:
حدس میزدم همچین کاری کردی، ولی آخه اگر می شد، که الان اینجا نبودی، وقتی میخوای از data base استفاده کنی، باید نرم افزارش را نصب کنی، اگر می شد از همون sql مال vs استفاده کنی که دیگه نرم افزار sql server به این عظمت را واسه چی درست کردن.
شما باید sql را نصب کنی و ربطی هم به vs نداره که رفتی یه ویژوال دیگه گرفتی دوستم.
به هر حال، حالا هم اگه بخوای sql نصب کنی، بایدservice pack1 را هم نصب کنی و یا vs را remove کنی و اول sql را نصب کنی و بعد visual.
پیروز باشی. :لبخندساده:
سلام
ممنونم بالاخره مشكلم حل شد!!!!!!!
آخيش دنيا چه قشنگه!
COMPUTER1\SQLEXPRESS
SQL نصب كردم خودش اسم سرور بالا رو بهم داد حالا مثل هلو وصل ميشم قطع ميشم ...
اين طالب علم بودنم مثل يه .... كه هي آدمو اذيت ميكنه !!!هي قلقلكت ميده!تا آخرش پيدا كني
ممنونم ازت دوست خوبم روم به ديوار به چشم خواهري:بوس:
DOTNETNUKE يه نرم افزار كه نميشه گفت يه سيستم مديريت محتوي وب سايت كه توسط مايكروسافت هم تاييد شده
نصبش پدرممو دراورد
حالا بايد برم دنبال قالباش قالباي جالبي داره
براي استفاده از اين CMS ابتدا بايد يه DB بسازي بد نصبش كني
به همين سادگي به همين خوشمزگي صاحب يه وب سايت ASP.NET‌قوي با تمام امكانات ميشي با قابليت به روز رساني
همه اينارو گفتم آما ...
آما چي؟
كه ساخت قالبش خيلي سخته اگه يه سري به مرجع فارسيش بزني بخواي محصولاتشونو بخري يه 4-5 مليوني پياده ميشي!!!!!! در صورتي كه اين نرم افزار متن بازه و بايد رايگان باشه ولي اين بي معرفتا علمشونو خيلي گرون با بقيه تقسيم ميكنن!!!

mn_zandy63
پنج شنبه 23 مهر 1388, 20:40 عصر
سلام دوست من،
خیلی خوبه، موفق باشی، فقط یک نکته رو باید بهت یادآوری کنم، شاید بعدا باعث مشکلت بشه.
در مورد SQL Server، اگه ویژوال استودیو رو نصب کرده باشی، نیاز به نصب SQL مجددا نداشتی، همون SQL که با ویژوال استودیو نصب میشد کافی بود و شما در واقع داری احتمالا به همون SQL که با Visual Studio نصب شده وصل میشی، چون ویژوال استودیو SQL Express رو خودش نصب میکنه و شما هم الان داری به همون وصل میشی.
اما اگه ویژوال استودیو رو نیاز نداری، فقط کافی بود SQL رو نصب کنی.
و اما در مورد نسخه ای که نصب کردی، احتمال داره SQL Server Express کم بیاره. میتونی مقایسه بین نسخه های SQL Server رو جستجو کنی و خودت مقایسه کنی.

و نکته دیگه، همونطور که میدونی اون COMPUTER1 که نوشتی، اسم کامپیوترته. اگه کامپیوترت عوض شه اینم باید عوض شه، اسم کامپیوتر رو حتما خودت میدونی که از کجا میشه به دست آورد. اما به جای اسم کامپیوترت از نقطه یا (local) اگه استفاده کنی همیشه همینه و نباید عوضش کنی. در صورتی هم که SQL قراره روی کامپیوتر دیگه ای به جز کامپیوتری که DNN نصب شده نصب شه، میتونی به جای نام کامپیوترت از IP ش استفاده کنی.

موفق باشی

satar_niakan
جمعه 24 مهر 1388, 11:36 صبح
سلام دوست من،
خیلی خوبه، موفق باشی، فقط یک نکته رو باید بهت یادآوری کنم، شاید بعدا باعث مشکلت بشه.
در مورد SQL Server، اگه ویژوال استودیو رو نصب کرده باشی، نیاز به نصب SQL مجددا نداشتی، همون SQL که با ویژوال استودیو نصب میشد کافی بود و شما در واقع داری احتمالا به همون SQL که با Visual Studio نصب شده وصل میشی، چون ویژوال استودیو SQL Express رو خودش نصب میکنه و شما هم الان داری به همون وصل میشی.
و اما در مورد نسخه ای که نصب کردی، احتمال داره SQL Server Express کم بیاره. میتونی مقایسه بین نسخه های SQL Server رو جستجو کنی و خودت مقایسه کنی.

و نکته دیگه، همونطور که میدونی اون COMPUTER1 که نوشتی، اسم کامپیوترته. اگه کامپیوترت عوض شه اینم باید عوض شه، اسم کامپیوتر رو حتما خودت میدونی که از کجا میشه به دست آورد. اما به جای اسم کامپیوترت از نقطه یا (local) اگه استفاده کنی همیشه همینه و نباید عوضش کنی. در صورتی هم که SQL قراره روی کامپیوتر دیگه ای به جز کامپیوتری که DNN نصب شده نصب شه، میتونی به جای نام کامپیوترت از IP ش استفاده کنی.

موفق باشی
سلام بسيار ممنون و سپاسگزارم
الان دقيقا متوجه شدم كه منظور شما از نقطه تو پست هاي قبلي چي بوده!
در مورد DNN اطلاعاتي دارين؟
نسخه فارسي اش رو كه مي خوام نصب كنم موقع نصب ديتا بيس خيلي طولش ميده حتي يه ساعت مجبور ميشم قطعش كنم ولي انگليسيش مشكل نداره

mn_zandy63
یک شنبه 26 مهر 1388, 00:43 صبح
سلام بسيار ممنون و سپاسگزارم
الان دقيقا متوجه شدم كه منظور شما از نقطه تو پست هاي قبلي چي بوده!
در مورد DNN اطلاعاتي دارين؟
نسخه فارسي اش رو كه مي خوام نصب كنم موقع نصب ديتا بيس خيلي طولش ميده حتي يه ساعت مجبور ميشم قطعش كنم ولي انگليسيش مشكل نداره

سلام دوست من
نه متاسفانه اطلاعات زیادی در مورد Dot Net Nuke ندارم، اما قاعدتا باید فروم های فارسی داشته باشه. احتمالا اگه اونجا سوال کنی به جواب برسی.

اینجا (http://lmgtfy.com/?q=%D9%86%D8%B5%D8%A8+DNN+%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3 %DB%8C)رو هم یک نیگاه بنداز
http://lmgtfy.com/?q=%D9%86%D8%B5%D8%A8+DNN+%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3 %DB%8C

موفق باشی.

sara.f
یک شنبه 26 مهر 1388, 00:57 صبح
سلام دوست من،

موفق باشی
سلام
من واسم دو سوال پیش اومده :
1.اگر همون sql که همراه visual نصب میشه کافیه پس نرم افزار SQL SERVER را واسه چی نصب می کنیم ؟!
2.اگر نیازی نبود که نرم افزار sql server 2008 نصب بشه،پس چرا این دوستمون تا زمانیکه اون را نصب نکرده بود، مشکلش حل نشد.
با احترام و تشکر :لبخندساده:

satar_niakan
یک شنبه 26 مهر 1388, 10:20 صبح
سلام
1.اگر همون sql که همراه visual نصب میشه کافیه پس نرم افزار SQL SERVER را واسه چی نصب می کنیم ؟!
2.اگر نیازی نبود که نرم افزار sql server 2008 نصب بشه،پس چرا این دوستمون تا زمانیکه اون را نصب نکرده بود، مشکلش حل نشد.
با سلام و تشكر مجدد
فكر كنم نصب مجدد sql فقط باعث اضافه شدن سيستم مديريتي در vs بشه يعني sql server managment studio چون من بعد از نصب vs براي نصب sql enterprise اقدام كردم همه گزينه هاي نصب، غير از گزينه آخر غير فعال شده بود كه گزينه آخر هم يه چيزي به نام work station يا همچين چيزي بود
حالا چه سريه الله و اعلم!:متفکر:
تشكر مجدد از دوستان خوبم sara.f و mz

mn_zandy63
دوشنبه 27 مهر 1388, 03:06 صبح
سلام

سلام دوست من
خب من خیلی ساده بخوام توضیح بدم، دلایلی که الان در این لحظه به ذهنم میرسه اینه که،
1. شاید برای این که، SQL Server Management Studio همراه Visual Studio نصب نمیشه.
2. یا شاید ورژنی که با Visual Studio نصب میشه اونی نباشه که میخوایم. (با VS 2008، اگه اشتباه نکنم، SQL Server ورژن 2005 نصب میشه)
و ...
حتما میدونی نسخه ای از SQL Server که همراه VS نصب میشه SQL Server Express هست.
این نسخه هیچ مشکلی نداره و به طور کامل قابل استفاده است. فقط اگه با VS نصب بشه همراش Management Studio نیست که میشه از سایت مایکروسافت دانلودش کرد.
البته میدونی که بدون اون هم با استفاده از Server Explorer در Visual Studio میتونی به SQL Server وصل شی و در واقع خود SQL Server کار میکنه.
و در اغلب مواقع همین نسخه کار همه مارو راه میندازه، اما یک دلیل دیگه هم میتونه این باشه که این نسخه رایگانه و افت کلاسه برای ما ایرانیا که نسخه Enterprise رو که از نظر قیمت هیچ فرقی با Express نداره برامون (هزینه رایت DVD) استفاده نکنیم.
http://www.microsoft.com/sqlserver/2008/en/us/editions-compare.aspx

در مورد اینکه چرا مشکل دوستمون با نصب Visual Studio حل نشده رو نمیدونم، دلایل متفاوتی میتونه داشته باشه، اما به هر حال SQL Server Express وقتی که نصب میشه دقیقا با همون نام اینستنس EXPRESS نصب میشه و بنابراین در آدرس
.\SQLEXPRESS باید قابل دسترس میبوده.
و الان هم که تونسته بهش وصل شه، به همون نسخه Express وصل شده، حالا این یا همونه که با VS نصب شده، یا اینکه دوستمون خودش اصلا دفعه دوم که SQL رو نصب کرده همون نسخه Express رو نصب کرده.

http://www.microsoft.com/express/sql/default.aspx

البته به هر حال من expert نیستم در این زمینه و ممکنه اشتباه کنم
موفق باشی

satar_niakan
جمعه 08 آبان 1388, 22:26 عصر
سلام
فكر كنم كامل راهشو پيدا كردم
ابتدا بايد sql managment رو رو پايگاه داده ات نصب كني
البته اگه به قول دوستمون سارا اول پايگاه داده بعد vs نصب كني خيلي بهتره چون اين خاصيت هم به صورت اتوماتيك نصب ميشه
بعدش وارد اين قابليت از ديتا بيست وارد ميشي و در قسمت سرور كومبو كنارشو ميزني سپس browse ‌وبعدش سيستم نام سرور هاي مورد دسترس رو نمايش ميده
به همين راحتي عكساشم آپلود دارم ميكنم