PDA

View Full Version : مشکل دسترسی از راه دور به سرور آپاچی

javad2000
چهارشنبه 08 مهر 1388, 22:38 عصر
سلام
برنامه WAMP Server را که شامل APACHE, PHP, MYSQL است نصب کرده ام. تمام تنظیمات Port Forwardingو Dynamic DNS را هم با راهنمایی شرکت اینترنتی انجام دادم که کاربران با نوشتن یک عبارت، به سرور من دسترسی پیدا کنند ولی هر چه می کنم، این کار جواب نمی دهد و مثل این است که مودم، جلوی برقراری ارتباط از بیرون را می گیرد. هر کس از بیرون، آدرس IP یا عبارت مربوط به ddns مرا می نویسد، با صفحه لاگین تنظیمات مودم مواجه می شود و اگر یوزرنیم و پسورد وارد کند، وارد تنظیمات مودم شده، اگر وارد نکند پیغام خطا می گیرد؟
چکار کنم؟ بهترین راه برای ساخت سروری که از بیرون دسترسی به آن وجود داشته باشد چیست؟

امیـرحسین
پنج شنبه 09 مهر 1388, 02:37 صبح
اگر فراموش نکردید:

WAMP Server وقتی توی شبکه ظاهر میشه که آنلاین باشه یعنی وقتی روی دکمه Put Online اش کلیک کنید.

اینم الان پیدا کردم: Install & Setup LAN & Worldwide Access Guide for WAMP (http://guides.jlbn.net/setaccess/setaccess1.html)

s_salavati2002
پنج شنبه 09 مهر 1388, 20:53 عصر
سلام
برنامه WAMP Server را که شامل APACHE, PHP, MYSQL است نصب کرده ام. تمام تنظیمات Port Forwardingو Dynamic DNS را هم با راهنمایی شرکت اینترنتی انجام دادم که کاربران با نوشتن یک عبارت، به سرور من دسترسی پیدا کنند ولی هر چه می کنم، این کار جواب نمی دهد و مثل این است که مودم، جلوی برقراری ارتباط از بیرون را می گیرد. هر کس از بیرون، آدرس IP یا عبارت مربوط به ddns مرا می نویسد، با صفحه لاگین تنظیمات مودم مواجه می شود و اگر یوزرنیم و پسورد وارد کند، وارد تنظیمات مودم شده، اگر وارد نکند پیغام خطا می گیرد؟
چکار کنم؟ بهترین راه برای ساخت سروری که از بیرون دسترسی به آن وجود داشته باشد چیست؟
مشکلت مربوط به شبکه است
پورت 80 رو انداختی رو ip کامپیوترت؟

javad2000
جمعه 10 مهر 1388, 13:29 عصر
اگر فراموش نکردید:

اینم الان پیدا کردم: Install & Setup LAN & Worldwide Access Guide for WAMP (http://guides.jlbn.net/setaccess/setaccess1.html)
عجب حرفی زدی! من نمی دانستم باید دکمنه Put Online را بزنیم. ولی با این حال، باز هم نشد. مقاله ای هم که دادی خیلی جالب بود، ولی گیچ شدم. در قسمت تنظیمات پیشرفته سرور، گفته بود باید آدرس دامین را داخل فایل httpd-vhost.conf وارد کنیم. آیا باید حتماً دامین بخرم تا این کار امکان پذیر شود؟

javad2000
جمعه 10 مهر 1388, 13:32 عصر
مشکلت مربوط به شبکه است
پورت 80 رو انداختی رو ip کامپیوترت؟
بله این کارو کرده ام. از بس راه های مختلف را امتحان کرده ام دارم کلافه می شوم. یک چیز را به من بگویید:
آیا خود شما هم WampServer نصب کرده اید؟ و آیا به راحتی می توانید از بیرون (کامپیوترهای راه دور) به سایتی که روی سرور نصب شده دسترسی پیدا کنید؟

s_salavati2002
جمعه 10 مهر 1388, 13:55 عصر
بله این کارو کرده ام. از بس راه های مختلف را امتحان کرده ام دارم کلافه می شوم. یک چیز را به من بگویید:
آیا خود شما هم WampServer نصب کرده اید؟ و آیا به راحتی می توانید از بیرون (کامپیوترهای راه دور) به سایتی که روی سرور نصب شده دسترسی پیدا کنید؟
من خیلی از کارامو با همین wamp server توی شبکه انجام می دم و ازون لحاظ مشکلی نیست
ولی مشکل تو فوروارده
یه کاری کن توشبکه داخلیت از یک کامپیوتر دیگه ip کامپیوترتو بزن ببین wamp میاد یا نه اگر اومد مطمئنی که wamp server داره کار میکنه(مطمئن شی فقط یک مشکل داری!)
سوالتو تو بخش شبکه مطرح کن این دیگه به برنامه نویسی و php مربوط نمیشه
یه بارم با port triggering امتحان کن

majid_alamdary
جمعه 10 مهر 1388, 21:41 عصر
تو پوشه C:\WINDOWS\system32\drivers\etc تو فایل hosts به جای 127.0.0.1 آی پی خودتو بنویس احتمالا مشکل حل میشه

javad2000
سه شنبه 14 مهر 1388, 10:39 صبح
تو پوشه C:\WINDOWS\system32\drivers\etc تو فایل hosts به جای 127.0.0.1 آی پی خودتو بنویس احتمالا مشکل حل میشه
این کارو هم کردم ولی جواب نداد.
اینطور که به نظر میرسه، ممکنه اشکال سرور من مربوط به بیش از یک موضوع باشه. مشکل را اینجا مطرح کردم چون بخش شبکه، بسته است. ضمن این که شاید اهالی بخش PHP بیش از اهالی بخش شبکه با Wamp آشنایی داشته باشند. از هر کس راه حل را می پرسم، یک جور جواب می دهد و هیچ کدام از راه حل ها هم کار نمی کند.
این موضوع، برایم مهم است. اگر کسی بتواند وقت بگذارد تا از طریق Chat یا تلفنی یا حضوری، مشکل را حل کنیم، هزینه زحمت او را خواهم پرداخت. لطفاً کمک کنید.

متشکرم

majid_alamdary
سه شنبه 14 مهر 1388, 11:18 صبح
هرچی فایروال تو سیستمت هست رو خاموش کن بعضی ویروس کش ها فایروال دارند اونارو هم ببند

امیـرحسین
سه شنبه 14 مهر 1388, 20:52 عصر
خود WAMP فروم داره. اونجا شاید بشه آدم با تجربه تو این زمینه پیدا کرد.....

javad2000
دوشنبه 17 خرداد 1389, 23:51 عصر
سلام
بخش شبکه اینجا که تعطیل هست!
فایروال را هم غیرفعال کردم اما جواب نداد. با ISP خودم (شاتل) هم تماس گرفتم و خیلی سعی کرد تلفنی راهنمایی کند اما نتوانست. گفتم یک نفر را بفرستید مشکل را حل کند، گفت نداریم! :(

rapidpich
سه شنبه 18 خرداد 1389, 22:34 عصر
آیا خود شما هم WampServer نصب کرده اید؟ و آیا به راحتی می توانید از بیرون (کامپیوترهای راه دور) به سایتی که روی سرور نصب شده دسترسی پیدا کنید؟آره
ببین به همین راحتی نیست! ولی راحته!

اول باید خونسردی خودتو حفظ کنی! این خیلی مهمه. باید بری تو مودمت. اینجاست که بایدIQ تو بکار بندازی چون هر مودمی یک نرم افزار خودشو داره و ستینگش واسه خودشه. پس بگرد دنبالش ببین کجاست.

1. برو پرت مودمتو عوض کن( اولا تو نمیخای هر ننه قمری بیاد تو مودمتو انگول کنه) ثانیا پرت 80 رو لازم داریم ;)
2. حالا که پرت مودمت 80 نیست برو تو مودم از پرت جدید و
3. دنبال یک قسمت بگرد که میتونی پرت فروارد کنی
مال مودم من اسمش هست -- Virtual Servers Setup و تو قسمت NAT قرار داره
تو این قسمت باید بتونی یک چیزی رو Add کنی. Add رو بزن که فرم تنظییمات بیاد.
تو این صفحه4-5 تا چیز ازت میپرسه

آیپی کامپیوترت(آیپی داخلی کامپیوتری که wamp روش نصبه 192.168.1.2 مثلا)
پرت اولیه خارجی 80
پرت ثانویه خارجی 80
پرت اولیه داخلی 80
ممکنه پرت ثانویه داخلی رو هم بپرسه 80 (مال من خودش داره)
اسم سرور (هرچی خاستیwamp server)

مال مودم من یک لیست داره که توش اسم یه عالمه سرور هست(از HTTP و SSH بگیر تا انواع بازی ها) اگه مال تو هم داره برو HTTP Server رو پیدا کن و نیازی نیست ستینگهای بالا رو ست کنی بجز IP داخلی کامپیوترت.

OK کن( یا Add یا هرچی)
حالا این چه ربطی به php داره؟

javad2000
جمعه 28 خرداد 1389, 14:53 عصر
سلام
نمی فهمم چه گیری تو این کار هست که شماها میتونید ولی من نمیتونم انجام بدم. حتماً یه فوت کوزه گری داره. توی فروم PHP مطرح کردم چون جایی رو بهتر از اینجا سراغ نداشتم. بخش شبکه هم که میگه شما حق دسترسی به این بخش را ندارید! من مراحل زیر را طی کردم:
1- ابتدا رفتم به کامند پرامپت:
Start> Run> cmd> OK
2- آنجا نوشتم
ipconfig
و اینتر کردم. پیغام داد:
ip address: 192.168.1.3

3- ورود به تنظیمات مودم
42- طی کردن مراحل زیر:
Advanced> NAT> Virtual SErver Settings> Add> Custom Settings: Wamp Server, Start Port: 80, End Port: 80> IP Address: 192.168.1.3> Save & Apply
مودم پیغام داد:
چون پورت 80 مشغول هست دسترسی از راه دور به پورت 8080 انتقال داده می شود.

بعد برای این که ببینم کار می کنه یا نه به سایت
www.myipaddress.com
رفتم و همون آدرس IP رو که داده بود توی مرورگر نوشتم ولی هیچی نیاورد. بعد همون آدرس Ip رو به این صورت نوشتم:
95.82.47.35:8080
باز هم چواب نداد. عجب گیری افتادم از دست این مودم ها!
ضمناً آنتی ویروس و فایروال هم خاموش هست.