PDA

View Full Version : سوال: filter کردن ستونها در گزارش

soniarose
جمعه 10 مهر 1388, 14:17 عصر
سلام من میخوام برای گزارش گرفتن فقط رکوردهایی رو که بین دو تاریخ خاص هستند رو نشون بده ممنون

behnood307
جمعه 10 مهر 1388, 22:50 عصر
سلام
از پنجره crystal reports gallery ، در قسمت choose an expert ، نوع استاندارد را انتخاب می کنیم.

به تصاویر ضمیمه دقت کنید.

تصویر اول: یک جدولی رو برای نمایش انتخاب می کنیم.
تصویر دوم : برخی فیلدها رو برای نمایش انتخاب می کنیم.
(از گروه بندی رد می شویم)
تصویرسوم: در این مرحله فیلد تاریخ رو انتخاب و از کمبو باکس پایین آن is between
و از کمبوهایی که ایجاد می شوند تاریخ ها رو انتخاب می کنیم.

ضمناً اگه بعداً خواستید تاریخ رو عوض کنید می تونید در صفحه main report راست کلیک کرده و از
Select Expert ،Reportرو انتخاب و از آنجا تاریخ رو عوض کنید و یا از قسمت Report -->Selection formula و records رو انتخاب کنید.

------------------------------
امیدوارم این جواب بتونه کمک کنه

soniarose
شنبه 11 مهر 1388, 10:01 صبح
دو تاریخی که من برای انتخاب در نظر میگیرم ثابت نیستند و من میخوام کاربر هر وقت که گزارش میگیره اون در تاریخ رو در دو تا textbox وارد کنه و چاپ کنه من از این کد استفاده کردم ولی جواب نمیده

rpt.RecordSelectionFormula = "{table1.tarikh}>='" & TextBox1.Text & "'" & " AND {table1.tarikh} <= '" & TextBox2.Text & "'"

sara.f
جمعه 17 مهر 1388, 21:51 عصر
دو تاریخی که من برای انتخاب در نظر میگیرم ثابت نیستند و من میخوام کاربر هر وقت که گزارش میگیره اون در تاریخ رو در دو تا textbox وارد کنه و چاپ کنه من از این کد استفاده کردم ولی جواب نمیده

rpt.RecordSelectionFormula = "{table1.tarikh}>='" & TextBox1.Text & "'" & " AND {table1.tarikh} <= '" & TextBox2.Text & "'"
سلام
شما می تونی کوئری مورد نظرت را بنویسی و جواب این کوئری را در یک data set بریزی و آن data set را به گزارش پاس بدی.