PDA

View Full Version : قرار دادن ماسک تاریخ روی یک dbedit

moji2007
شنبه 11 مهر 1388, 17:53 عصر
قرار دادن ماسک تاریخ روی یک dbedit امکان پذیره ؟
اگه ممکنه چطوره . من می خوام که اون 2 تا اسلش هم جز تاریخ به صورت string ذخیره بشه . برنامه خیلی جلو پیش رفته و اگه بخوام حالا از maskedit استفاده کنم خیلی خیلی کار مشکل میشه .
مرررسی

Ahmad Chehreghani
یک شنبه 12 مهر 1388, 12:36 عصر
شما بايد خصوصيت MaskEdit مربوط به فيلدتون رو تنظيم کنيد.
اگه از ADOTable يا ADOQuery استفاده مي کنيد روشون دوبار کليک کنيد، از ليست فيلدتون رو انتخاب و خصوصيت MaskEdit رو تنظيم کنيد.

behzad_dr
دوشنبه 20 مهر 1388, 22:46 عصر
سلام دوست خوب

این سوال رو قبلا دیگر دوستی عنوان کرده بود .. و من نظر شخصی مو نوشتم .. یه نگاهی بکنید !

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=180936

Ahmad Chehreghani
سه شنبه 21 مهر 1388, 00:05 صبح
این سوال رو قبلا دیگر دوستی عنوان کرده بود .. و من نظر شخصی مو نوشتم .. یه نگاهی بکنید !

مخالفم! .

behzad_dr
سه شنبه 21 مهر 1388, 12:25 عصر
مخالفم! .

دوست عزیز ; آقای احمد
اصلا کسی نظر شما رو نپرسید که اظهار نظر میکنید .. تویه یه پست دیگه هم اظهار نظر بی خود کردید . اینجا بحث علمی انجام میشه نه جنگولک بازی .
قبلا دیدید که مشکل دوستمون خانم farzane_fn (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=91023) با این پست رفع شد . ما اومدیم اینجا که مشکلاتمون رفع بشه و رفع بکنیم نه اظهار نظر بی خود ...

Ahmad Chehreghani
سه شنبه 21 مهر 1388, 19:22 عصر
دوست عزیز ; آقای احمد
اصلا کسی نظر شما رو نپرسید که اظهار نظر میکنید .. تویه یه پست دیگه هم اظهار نظر بی خود کردید . اینجا بحث علمی انجام میشه نه جنگولک بازی .
قبلا دیدید که مشکل دوستمون خانم farzane_fn با این پست رفع شد . ما اومدیم اینجا که مشکلاتمون رفع بشه و رفع بکنیم نه اظهار نظر بی خود ...

همونجور که خودتون هم گفتيد اينجا محل بحث و گفتگو درباره کد هاست، قرارم نيست شما کدتون رو بزاريد و کسي دربارش نظر نده. من موندم ناراحتي شما از چيه؟ از اين ناراحتيد که پرسيدم اگه از ماسک استفاده کنيد با چه مشکلاتي برخورد ميکنيد؟
کاربران تازه وارد زيادي به اين سايت سر ميزنن و يک توصيه اشتباه ميتونه اونها رو به بيراهه ببره. کاربران از گفته هاي ما نتيجه گيري ميکنن، پس بايد تو تاپيک زدن توي اين انجمن دقت کنيم.
شما توي اين تاپيک (http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=183887) اينو گفتيد :

دوست خوب شما اگر این کار رو برای عدم (ثبت نام یک نفر به صورت تکراری) استفاد ه میکنید ، حتما اون نام رو پیدا نمیکنه و میاد دوباره insert میکنه !

اين جمله کاملا اشتباهه. در تاپيک ذکر شده وقتي ديتابيس در حالت Insert يا Edit هستش ايشون ميخوان مکان کرسر رو تغيير بدن و در اينجا هستش که اول هرچي توي DBEdit نوشتن در ديتابيس ذخيره ميشه و بعد جاي کرسر تغيير ميکنه. براي تست کردن گفته من شما يک DBGrid روي فرم بندازيد و به يک Table وصلش کنيد. در زمان اجرا روي يکي از رديف ها کليک کنيد و شروع به تايپ کنيد بعد از اينکه تايپ تموم شد کليد جهتي بالا يا پايين در صفحه کليد رو بزنيد، اطلاعات ذخيره خواهند شد بدونه اينکه شما دستور Post را داده باشيد.
--------------------------------------

به جاي اينکه از اين تاپيک هاي بيخودي بديد، جواب بديد و بحث (برنامه نويسي) کنيد . در اينصورت هم من استقبال مي کنم هم بچه ها. اگه شما درست بگيد ما هم به حرف شما گوش ميديم و از تجربيات شما استفاده ميکنيم.

من در تاپيکي که گفتيد از ماسک استفاده نشه منتظر دليل استفاده نکردنتون از ماسک و مشکلات درپيش رو وقتي که از ماسک استفاده ميکنيم هستم.

در ضمن طرز حرف زدنتون هم اصلاح کنيد! با به کار بردن عباراتي مثل "اظهار نظر بی خود کردید" و "جنگولک بازی" خودتون رو زير سوال ميبريد.