PDA

View Full Version : سوال: تغییر زبان

negar_s80
یک شنبه 12 مهر 1388, 13:23 عصر
سلام
من می خواهم از طریق کدهای VB.net در RegionalSetting/RegionalOption زبان را عوض کنم از فارسی به انگلیسی یا بر عکس ، کسی می تونه کمکم کنه مثل اینکه باید از Registeri استفاده کنم .
ممنون

shadi khanum
یک شنبه 12 مهر 1388, 13:27 عصر
ba in dastur mituni farsi koni:
System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentCultu re = New System.Globalization.CultureInfo("FA-IR")
va ba in dastur English:
System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentCultu re = New System.Globalization.CultureInfo("en-US")

negar_s80
یک شنبه 12 مهر 1388, 13:35 عصر
نه این کد منظور من نیست این فقط صفحه کلید رو عوض می کنه تغییری در RegionalOption نمی ده

anooshiran
یک شنبه 12 مهر 1388, 18:05 عصر
سلام دوست عزيز

اين كار امكانپذير هست ولي بعد از انجام آن system حتما بايد Restrat بشه تا تغييرات لحاظ گردد. حال ببين اگر restart كردن برات مهم نيست سعي كنم كدش را برات بنويسم.

در ضمن اگر مطرح كني كه چه نيازي به اين كار داري شايد راه حل هاي بهتري بشه براش پيدا كرد.

negar_s80
دوشنبه 13 مهر 1388, 09:25 صبح
سلام
من برای Export کردن گرید به اکسل به این کد احتیاج دارم چون اگه زبان فارسی باشه Error می ده
با تشکر

anooshiran
دوشنبه 13 مهر 1388, 10:21 صبح
سلام دوست عزيز

ابتداي فرمي كه ميخواهي اطلاعات را به excel انتقال دهي كد زير را بگذار

Imports System.Threading

قبل از شروع كار با excel كدهاي زير را بگذار

Dim CurrentCI As System.Globalization.CultureInfo = System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentCultu re
System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentCultu re = New System.Globalization.CultureInfo("en-US")

و پس از اتمام كار با excel كد زير را بگذار

System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentCultu re=CurrentCI

negar_s80
دوشنبه 13 مهر 1388, 12:13 عصر
نه متاسفانه این کد درست کار نمی کنه چون فقط زمانی خروجی به اکسل درست کار می کنه که RegionalOption انگلیسی باشه با این کد فقط صفحه کلید فارسی می شه ،تغییری در ControlPanel ایجاد نمی شه .

anooshiran
دوشنبه 13 مهر 1388, 12:49 عصر
سلام دوست عزيز

من آخر نفهمبدم شما دنبال چه مي گرديد. اگر مشكل شما در excel است كه اين راه حلي كه به شما دادم مشكلتان را حل مي كند . براي excel شما هيچ نيازي نداريد كه از control panl سيستم را English كنيد.

اين كد مشكل شما را براي ريخنتن اطلاعات در ecxel حل مي كند. سالهاست كه از اين روش استفاده مي شود. و

حال اگر مي خواهيد از طريق كنترل پانل زبان را عوض كنيد آن هم راه دارد ولي نياز به restart كردن سيستم است. چوت بدون restart شدن سيستم تغيير زبان تاثيرش را نمي گذارد.

اگر هم نتوانسته ايد از اين كد استفاده كنيد بگوييد تا برايتان يك نمونه كد كامل آماده كنم.

alimanam
دوشنبه 13 مهر 1388, 17:09 عصر
با عرض سلام

استاد عزیز برای تبدیل زبان به قارسی یا انگلیسی در کنترل پانل که نیاز به ریستارت سیستم هست باید به آدرس زیر رفت ؟

http://img225.imageshack.us/img225/7555/72952195.png

واگه جواب مثبت هستش آیا کلید در شاخه فوق وجود داره ؟ ( چون من چیزی در این مورد ندیدم ) و اگه باید ایجادش کرد از چه نوع باشه ( String , Binary , DWORD یا ... ) ؟

ممنون