PDA

View Full Version : گفتگو: نام برای زبان برنامه نویسی فارسی

ye_irouni
یک شنبه 12 مهر 1388, 13:25 عصر
با سلام
من یک زبان برنامه نویسی فارسی طراحی کردم ولی تو انتخاب اسم براش موندم
اگه بهم کمک کنید ممنون میشم
با تشکر

Hossein Bazyan
یک شنبه 12 مهر 1388, 14:09 عصر
با سلام
با تشکر
سلام

اسمشو بذار bazyan اسم خوبیه !
دوست عزیز مطلبت یه خورده نه خیلی گنگه :گیج:. انتخاب اسم به همین سادگی نیست خیلی پارامتر برای نامگذاری باید رعایت بشه . من یه مثال در مورد نام گذاری برای یه کودک میزنم
نامی را که میخوایم برای کودکمان انتخاب کنیم باید دارای شرایط زیر باشد:

قابل فهم و معنی دار باشد
همه اشخاص با هر لهجه و زبانی بتوانند انرا تلفظ کنند
نشانه ملیت کودک باشد
نشانه نژاد کودک باشد
نشانه جنسیت کودک باشد
البته این نظر منه . مثلا در مورد نام مهین :

مشخصه که اسم یه ایرانیه پس ایشون ایرانی هستن
مشخصه که دختره
مشخصه که مسلمونه ( البته مسیحیان ایران هم دارند این اسم رو )
پس فقط با دانستن اسم شخص به سه مولفه در مورد شخص پی بردیم حال برای نامگذاری ربان برنامه نویسی حتما باید پارامترهای بیشتری را در نامگذاری مد نظر داشت
امیدوارم مفهموم رو رسونده باشم

اَرژنگ
یک شنبه 12 مهر 1388, 14:45 عصر
با سلام
با تشکر
اسمش را بزار منوچهر (مثل همان فیله شهره قصه).
شما کلاهتان را قاضی کنید، این سوال چه ربطی به این تالار دارد؟

لاقل یک توضیحی در مورد این زبان بدید، از جه زبانی سی، پاسکال، لوگو، لیسپ، پرل... شبیه سازی شده؟

icegirl_f2r
سه شنبه 14 مهر 1388, 22:59 عصر
آره به قول آرژنگ در مورد این زبان جدید توضیحی بدید تا ببینیم چه اسمی بهش میاد!

mortezamsp
چهارشنبه 15 مهر 1388, 12:01 عصر
با سلام.

چيش فارسيه؟ املاهاش فارسيه يا ايدش و فلسفش هم فارسيه؟اصلا مگه ايراني هام ايده دارن تو برنامه نويسي؟

DLL_DLL
چهارشنبه 15 مهر 1388, 13:50 عصر
اسمشو بزار PersianGulf Language

icegirl_f2r
چهارشنبه 15 مهر 1388, 21:48 عصر
اصلا مگه ايراني هام ايده دارن تو برنامه نويسي؟

ایرانیا را دست کم نگیرین! بیشتر علم جهان توسط ایرانیا کشف شد.
شاید شما به خودتون ایمان ندارید اما دلیل بر این نیست که همه مثل شما باشن!؟

ye_irouni
پنج شنبه 16 مهر 1388, 08:03 صبح
سلام
این زبان برای کسانی طراحی کردم که میخوان تازه شروع به یادگیری برنامه نویسی کنند .
کاربران میتونن الگوریتم های خود را بنویسند وآن را اجراکنند.البته این زبان کدهای نوشته شده توسط برنامه نویس را به کد c++تبدیل میکند که برنامه نویس میتواند این کدها را ببیند یعنی یه جورایی آموزش
c++م هست. با زبان c# هم نوشتم .البته هنوز کامل نشده

mortezamsp
پنج شنبه 16 مهر 1388, 20:48 عصر
چون شبیه ساز سی پلاس هست اسمشو بذار:
فارسی پلاس
سی فارسی
کدفا
سی پلاس فا
...
خسته شدم

ایرانیا را دست کم نگیرین!
البته دست کم نگرفتم،خوارزمی اصلا پدر کامپیوتره،ولی میخواستم بگم فعلا این علوم مال ما نیست و ما حالا حالا ها باید بدویم تا اونارو ازشون یاد بگیریم.حالا کو تا بتونیم یه ایده جدید یا یه فلسفه جدید برای تحلیل وقایع،یه رهیافت جدید برای حل مسائل بدیم که بشه تو کامپیوتر ازش استفاده کرد.

MIDOSE
جمعه 17 مهر 1388, 00:21 صبح
خوارزمی اصلا پدر کامپیوتره
ببینم، نکنه مخترع لامپ هم ایرانی بود؟

این علوم مال ما نیست و ما حالا حالا ها باید بدویم تا اونارو ازشون یاد بگیریم
زیاد به خودت فشار نیار، ما هنوز تو همون علومی هم که تبحر داریم نمی تونیم به خوبی مانور بدیم(در اصل شایدم نمی خواییم).

حالا کو تا بتونیم یه ایده جدید یا یه فلسفه جدید برای تحلیل وقایع،یه رهیافت جدید برای حل مسائل بدیم که بشه تو کامپیوتر ازش استفاده کرد.
با ارزش قائل شدن برای کارت + تلاش فراوان می تونی همونی بشی که می خوایی.(تا زمانی که به کارمون به چشم منبع در امد نگاه می کنیم ...).

نمی دونم چرا مدیران هنوز این تایپیک را قفل نکردند.

ایا این کار عملی شده؟ ایا به صورت عمومی و رایگان در اختیار عموم قرار می گیره؟طرز کارش چگونه هست؟برتری هاش؟(چاه مورد نظر کنده شد یا منار را...)

هر چی که هست، انتخاب اسم را نمی شه گفت بحثی علمی .
اگر قرار باشه هر کسی برای شرکت تازه تاسیسش، محصول جدید نرم افزاریش و... مثل شما تایپیک بزنه، اون موقع ...

به جای این صحبت ها به ویژگی های خاصش بپرداز و اگر مشکلی داره با دوستان در جهت رفعش مشورت کن.

این قسمت را دوستانه بخونید:
سعی کنید کسی که به تایپیک سر می زنه شاهد بحث علمی باشه تا این که سه صفحه مطلب در مورد رهیافت های انتخاب اسم ببینه،ضمنن تا چیزی واقعن به نمایش در نیاد(نمونه ای) مثل همون تایپیک سیستم عامل ایرانی یا چیزی جز تاکید بر خالی بندی نداره، یا شاهد تئوریات و فرضیاتی هستیم که هنوز در عالم تئوریات ملق می زنه.

موفق باشید.

icegirl_f2r
جمعه 17 مهر 1388, 13:09 عصر
سعی کنید کسی که به تایپیک سر می زنه شاهد بحث علمی باشه تا این که سه صفحه مطلب در مورد رهیافت های انتخاب اسم ببینه،ضمنن تا چیزی واقعن به نمایش در نیاد(نمونه ای) مثل همون تایپیک سیستم عامل ایرانی یا چیزی جز تاکید بر خالی بندی نداره، یا شاهد تئوریات و فرضیاتی هستیم که هنوز در عالم تئوریات ملق می زنه.

موفق باشید.

دلیل نمی شه !
شاید یکی بخواد اول اسم واسش بزاره بعد به نمایش دربیاره!

ye_irouni
شنبه 18 مهر 1388, 08:05 صبح
ببینم، نکنه مخترع لامپ هم ایرانی بود؟

زیاد به خودت فشار نیار، ما هنوز تو همون علومی هم که تبحر داریم نمی تونیم به خوبی مانور بدیم(در اصل شایدم نمی خواییم).

با ارزش قائل شدن برای کارت + تلاش فراوان می تونی همونی بشی که می خوایی.(تا زمانی که به کارمون به چشم منبع در امد نگاه می کنیم ...).

نمی دونم چرا مدیران هنوز این تایپیک را قفل نکردند.

ایا این کار عملی شده؟ ایا به صورت عمومی و رایگان در اختیار عموم قرار می گیره؟طرز کارش چگونه هست؟برتری هاش؟(چاه مورد نظر کنده شد یا منار را...)

هر چی که هست، انتخاب اسم را نمی شه گفت بحثی علمی .
اگر قرار باشه هر کسی برای شرکت تازه تاسیسش، محصول جدید نرم افزاریش و... مثل شما تایپیک بزنه، اون موقع ...

به جای این صحبت ها به ویژگی های خاصش بپرداز و اگر مشکلی داره با دوستان در جهت رفعش مشورت کن.

موفق باشید.

سلام
من هم میدونم که این بحث علمی نیست ولی واقعا تو انتخاب اسم مونده بودم . اگه شما فکر میکنید که کار من خالی بندی هست از کوته نظری یا خود برتر بینی تون هست که به نظر من باید این اخلاقتون رو عوض کنید .تا چندی دیگه این زبان رو ثبت میکنم تا شما هم ببینید وبقیه رو دست کم نگیرید.(شما هم اگه نمیتونید به کسی کمک کنید لطفا تاپیک نزنید)

Hossein Bazyan
شنبه 18 مهر 1388, 11:58 صبح
سلام
من هم میدونم که این بحث علمی نیست ولی واقعا تو انتخاب اسم مونده بودم . اگه شما فکر میکنید که کار من خالی بندی هست از کوته نظری یا خود برتر بینی تون هست که به نظر من باید این اخلاقتون رو عوض کنید .تا چندی دیگه این زبان رو ثبت میکنم تا شما هم ببینید وبقیه رو دست کم نگیرید.(شما هم اگه نمیتونید به کسی کمک کنید لطفا تاپیک نزنید)
سلام
دوست عزیز عصبانیت نمیخواد آدم بخواد کار سنگین بکنه باید انتظار همه نوع برخورد رو داشته باشه . اما ادعایی که شما مطرح کردید هم خیلی کوچک نیست نوشتن یه زبان تازه کار تیمی و دانش علمی بالایی میخواد ( من نمیگم خدای ناکرده شما درست نمیگید و این زبان رو ننوشتد ) امابه ما هم حق بده تا زمانی که هیچی از نرم افزار شما ندیدیم نه screesn shoot نه عکسی نه فایل اجرایی !
شما هم جای این دوستمون بودید شاید برخورد تند تری هم میکردید هر جند بنظر من برخورد یشون تند نبود. به هر حال شما ادعای خیلی بزرگی میکنید بدون هیچ مدرک و سندی ادعایی که از عهده کشوری مانند ایران هم برنمیاد اما هیچ مدرکی نمیدید به هر حال امیدوارم که اینچنین بوده و بتوانیم بعد از این بجای دات نت از زبان شما استفاده کنیم که طبعا باید بومی هم باشد.

اَرژنگ
یک شنبه 19 مهر 1388, 17:15 عصر
ادعایی که از عهده کشوری مانند ایران هم برنمیاد

بنیان گزاران زبان پاسکال برایه بورلند ۲ نفر بودند که از گاراژ خونه‌اشان کار میکردند.
برنامه‌نویسی تنها جایی هست که هنوز نبوغ یک نفر میتونه به اینکه یک کشور در چه حالی قرار دارد یا ندارد کاری نداشته باشد.
در حقیقت مخترع‌ها نه کشور و نه دین داشتند، بلکه این کشورها و دینها بودند که سعی کردند خودشان را بهشان بچسبانند.
هیچ نابغه‌ای براش مهم نیست کجاست، همینکه کارش را با راحتی انجام بده براش کافیه.

اَرژنگ
یک شنبه 19 مهر 1388, 17:31 عصر
ایرانیا را دست کم نگیرین! بیشتر علم جهان توسط ایرانیا کشف شد.

از چه لحاظ ایرانی حسابشان میکنید؟ اینکه یک عده‌ای داخل یک محدوده جغرافیایی بودند ( محدوده جغرافیایی چه زمانی ؟) یا اینکه کسانی‌که وسط کویر از کیلومترها با غنات وسط کویر شهر میساختند؟
یونانی‌هایه امروزی نصبتی به افلاطون و فیساقورس ندارند، همانطوری که هر کی که در محیط جغرافیایه کوروش کبیر یا ابوعلی سینا ، خوارزمی نصبتی باهاشان ندارند.
کسانی که با خوارزمی نصبت دارند، کسانی هستند که در ریاضی ، الگریتم ، ... پژوهش میکنند، هر جایه دنیا باشند ، و از هر مملکتی به دنیا اومده باشند. مگر هر کی که از خوارزم بیاد به جز نصبت اسمی رابطه‌ای با خوارزمی دارد؟، حالا هر کی که بخواهد از شکوه خوارزمی به خودش یکمی مالیده شه ، خوارزمی را ایرانی میدونه ، عین خودش :)
افتخار خالی که معنی ندارد.

icegirl_f2r
یک شنبه 19 مهر 1388, 21:33 عصر
به نظر من اسمش را بذارین:
++ACTC یا ACTC
خلاصه شده ی:(++ Algorithm Conversion To C )

mortezamsp
چهارشنبه 22 مهر 1388, 23:35 عصر
دوست عزیز هنوز متوجه نشدی؟دلیل اینکه بچه ها هنوز نتونستن برای این زبان جدید شما نام انتخاب کنن اینه که هنوز اونو ندیدن تا مثل شما به وجد بیان.پس خواهشا یه نمونه عکس حداقل یا اصلا خود برنامه رو برای دانلود بذارین تا بچه ها بفهمن شما چی نوشتین!

راستی اسمایی که من انتخاب کردم خوب بودن؟

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 23 مهر 1388, 13:27 عصر
اینقدری که شما به فکر اسم هستید، خالق ++C نبود. طوری که یک مدت زبان بدون نام باشه و در آخر مجبورش کنند تا یه نامی برای زبان انتخاب کنه.
مهم نیست چه نامی داشته باشه و دیگران چی صداش کنند. مهم اینه که گره ای را باز کنه و مشکلی رو رفع.

sara.f
پنج شنبه 07 آبان 1388, 17:30 عصر
با سلام.

چيش فارسيه؟ املاهاش فارسيه يا ايدش و فلسفش هم فارسيه؟اصلا مگه ايراني هام ايده دارن تو برنامه نويسي؟
دستت درد نکنه!!!!!!!!!!!!!!!
ببینم مگه خودت ایرانی نیستی؟!!

اصلا مگه ايراني هام ايده دارن تو برنامه نويسي؟
این دیگه چه جمله بیخودی بود که نوشتی!
کاش قبل از اینکه چیزی می گفتی اول فکر می کردی که کجا هستی؟! و مخاطبانت چه کسانی هستند؟

حامد مصافی
پنج شنبه 07 آبان 1388, 18:46 عصر
دستت درد نکنه!!!!!!!!!!!!!!!
ببینم مگه خودت ایرانی نیستی؟!!
اینکه ایشون یا بنده ایرانی هستیم دلیلی بر پیشرفته بودن سطح علمی کشور نیست!

با سلام
با تشکر
علاوه بر صحبتی که دوستان فرمودند...
کو زبان شما؟ یا حتی توضیحات فنی...
همیشه از این قبیل ادعاهای (به دیده توهین نخوانید) در این سایت بوده و هست ...
کسی می تونه مدعی ساختن زبان باشه که کامپایلر طراحی کرده باشه؛ البته کامپایلری برای زبان جدیدی که طراحی کرده. شما که خدای نکرده چنین کاری انجام نداده اید..!

MIDOSE
پنج شنبه 07 آبان 1388, 21:03 عصر
از اونجایی که بحث از همان اول فاقد محتوای علمی بود و تاکنون دلیل یا مدرکی برای اثبات این موضوع ارائه نشده، تایپیک قفل شد./