PDA

View Full Version : سوال : حمل بانك SQL با برنامه

MAHDIhp_devsq
یک شنبه 12 مهر 1388, 18:09 عصر
با سلام من يك مشكل دارم آن هم اين است كه ننمي توانم بانك SQl برنامه را همراه برنامه در جاي ديگر اجرا كنم.من از بانك كپي و ان را Detech مي كنم ولي باز نمي توانم در جاي ديگر اجرا كنم.با تشكر.مهدي.:عصبانی++::عصبانی++: :عصبانی++::عصبانی++:

saed2006
یک شنبه 12 مهر 1388, 19:17 عصر
connaction string رو تست کنید

viper2009
یک شنبه 12 مهر 1388, 21:58 عصر
با سلام من يك مشكل دارم آن هم اين است كه ننمي توانم بانك SQl برنامه را همراه برنامه در جاي ديگر اجرا كنم.من از بانك كپي و ان را Detech مي كنم ولي باز نمي توانم در جاي ديگر اجرا كنم.با تشكر.مهدي.:عصبانی++::عصبانی++: :عصبانی++::عصبانی++:

سرویس Sql رو Stop کردی ؟

yasa_sabnet68
دوشنبه 13 مهر 1388, 16:18 عصر
عزیزم بانک رو تو فولدر برنامت ذخیره کن بعد تو formload بنویس:
connectionstring="آدرس بانک";

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 13 مهر 1388, 16:36 عصر
Detech نکنید ، Attach کنید دوست من!!!!!!

saied_genius
دوشنبه 13 مهر 1388, 17:29 عصر
يک راه حل ديگر:

از ديتابيس script بسازيد و بر روي سيستم مقصد script را اجرا کنيد.

با sqlpubwiz که خود مايکروسافت ارائه کرده مي توانيد از کل ديتابيس ، به همراه کل اطلاعات script تهيه کنيد.

corona
دوشنبه 13 مهر 1388, 18:02 عصر
دوست من دیتابیس رو کنار فایل اجرایی برنامت توی فولدر bin یا release بسته به نوعی که پروژت رو build می کنی ذخیره کن و کانکشن استرینگ رو یه این صورت مقدار دهی کن :

SqlConnection sc = new SqlConnection();
sc.ConnectionString =" data source = datasource\instancename;database=databasename"

datasource اسم کامپیوتری که روش برنامت داره اجرا میشه و Sql در اون نصبه که توی برنامه هایی که تحت شبکه نیستند معمولا localhost هستش یا . میزاری به جاش . Instancename نام نوع sql که داری استفاده میکنی که اگه express استفاده میکنی بزار SQLEXPRESS و databasename هم که نام دیتابیست هستش .بعد پروژت رو ، رو هر سیستمی خواستی برو بدون هیچ مشکلی اجرا کن و حالشو ببر . موفق باشی

MAHDIhp_devsq
دوشنبه 13 مهر 1388, 18:26 عصر
شما مطمئني كه اين رشته اتصال كار مي كنه ؟:متفکر::متفکر:

misoft.ir
دوشنبه 13 مهر 1388, 19:24 عصر
سلام
بررسی کن که SQLEXPRESS رو سیستمت درست نصب شده یا نه
برای ConnectionString از عبارت زیر استفاده کن
در زمان اجرا محل دیتابیس رو به برنامه بده

openFileDialog1.Filter = "Database File[*.Mdf]|*.Mdf|All File|*.*";
if (openFileDialog1.ShowDialog() == DialogResult.OK)
{
ConnectionString = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=" +
openFileDialog1.FileName + ";Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";

}

viper2009
دوشنبه 13 مهر 1388, 19:32 عصر

میشه بگی منظور از کپی کردن چیه ؟
بطور دستی یا با کد؟

با توجه به پاسخ های دوستان من گیج شدم.

corona
دوشنبه 13 مهر 1388, 21:55 عصر
شما مطمئني كه اين رشته اتصال كار مي كنه ؟:متفکر::متفکر:

100 درصد دوست من . رو هوا که نمیام یه چی بگم . بارها ازش نتیجه گرفتم . چیش به نظرت غیر معموله که شک داری بهش ؟

s_mokhtari
دوشنبه 18 آبان 1388, 13:35 عصر
سلام خسته نباشيد من يك سؤال در محيط سي‌شارپ دارم . چگونه از ديتا بيس يك نسخه پشتيبان تهيه كرد.
چگونه سبك فرم حالت ويندوز شود و فرم را اصلا نتوانيم جابجا كنيم
با تشكر

ya ali
سه شنبه 19 آبان 1388, 15:57 عصر
سلام من به مشکل برخوردم ، اگه بخواهیم آدرس بانکی رو که در کنار پزوژمون است رو بدیم به صورت مستقیم کد connection string به چه صورت است ممنون

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 20 آبان 1388, 10:05 صبح
اگه يك نمونه كوچيك بزاريد فكنم دوستان بهتر متوجه بشن

slashslash2009
چهارشنبه 20 آبان 1388, 11:50 صبح
سلام من به مشکل برخوردم ، اگه بخواهیم آدرس بانکی رو که در کنار پزوژمون است رو بدیم به صورت مستقیم کد connection string به چه صورت است ممنون
اگه بانکتون اکسس باشه میشه این کارو کرد :

con.ConnectionString="provider=microsoft.jet.oledb.4.0;data source=database.mdb;";

ولی اگه sqlserver باشه باید attach کنید

alireza1384
چهارشنبه 20 آبان 1388, 14:06 عصر
بستگی دارد از چه ورژنی استفاده می کنی :
1 . در sql server 2000 بایستی نام instance ایجاد شده را در connectionstring قراردهی.
2. اگر از sqlexpress2005 استفاده می کنی , بانک مورد نظررادر مسیر نصب برنامه کپی کن و از دستور زیر در connectionstring استفاده کن :

data source=.\SQLEXPRESS;Integrated Security=true;
AttachDBFilename= " + Application.StartupPath + "\\FileName.MDF;User Instance=true";
static string StrConnection =" Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename = " +
System.Windows.Forms.Application.StartupPath + "\\FileName.MDF;"