PDA

View Full Version : اجرای متدهای تعریف شده در سرور روی کلاینت

سه شنبه 12 فروردین 1382, 12:36 عصر
سلام به همه
من روی برنامه سرور یه متد تعریف کردم و میخوام کلاینتها از این متد استفاده کنن
همه کلاینتها با tsocketconnection به سرور وصل میشن
برنامه روی این کد :
socketconnection1.AppServer.setcallback(ftest1 as idispatch);
این خطای runtime رو میده:
method setcallback not supported by automation object
البته اینو هم بگم که برنامه سرور هیچ مشکلی نداره توروخدا نگین روی سرور متد رو اشتباه نوشتی یا یه چیزایی تو این مایه ها :wink:
اگه کسی میدونه بگه این برای چیه و چیکار باید کرد
یه سوال دیگه اینکه توی شاخه <delphi>\demo\midas\Intrcpt یه شئ داره برای کد و دی -کد کردن داده ها قبل و بعد از فرستادن و گرفتن پکت ها از سرور یا کلاینت
یه دونه dll داشت که رجیستر کردم و ازش استفاده کردم ولی خود کد رو هر چی خوندم متوجه نشدم اگه یه ادم از خود گذشته پیدا بشه فقط یکی از اون متد ها رو برام توضیح بده (آخه هردوتاش شبیه همه) یه عمر دعا میکنمش
فکر کنم این یکی دیگه دست آقای اینپرایز رو میبوسه (البته اگه برای تعطیلات نرفته باشن شمال ) :wink: :lol:

Inprise
سه شنبه 12 فروردین 1382, 13:21 عصر
دوست عزیز

الف) به سوال اولت دقیقا همون جوابی رو میدم که گفتی لطفا ندید ! :roll: شرمنده !

ب) برنامه مذکور نمونه ای از یک Intercepor است که ثبت اون در سوکت سرور باعث میشه داده ها قبل از انتقال از سکوت سرور به آبجکت از اون برنامه عبور کنند و همچنین طرف کلاینت قبل از ارسال داده ها به لایه انتقال شبکه داده ها رو از اون عبور میده . این تکنولوژی برای ارائه متدهای رمزنگاری یا فشرده سازی بکار میره یعنی میتونی از طریق این برنامه های داده ها رو سمت کلاینت فشرده یا رمز کنی ( با هر روشی که خودت پیاده سازی میکنی ) و سمت سرور اون ها رو به حالت عادی برگردونی و همچنین بالعکس . این مثال موجود در دلفی از یک Intercepor به عنوان کمپرسور استفاده میکنه با روش فشرده سازی Zlib . شما باید Dll مذکور رو هم سمت کلاینت هم سمت سرور رجیستر کنی و گاید اون رو هم توی سوکت سرور وارد کنی و همچنین تنظیمات لازم رو روی سوکت کلاینت انجام بدی . اگر به متن برنامه ها نگاه کنی میبینی که داده ها به یک TMemoryStream ریخته میشن و فشرده میشن و مجددا توسط متدهای TDecompressionStream ( که توی یونیت Zlib ) تعریف شده دیکمپرس میشن .

موفق باشی

( ضمنا مطمئن باش کنایه های شما و خیلی دوستان دیگه من رو به هیچ وجه ناراحت نمیکنه . اگر اینطور میبود مثل خیلی های دیگه صرفا جهت شکار کامپوننت مفتی این اطراف پیدام میشد و وقتم رو صرف کمک کردن به برنامه نویسها تلف نمیکردم . چون عموما ما ایرانی ها اگر خودمون چیزی رو نداشته باشیم ضمن اینکه برای دست پیدا کردن بهش دست به هر کاری میزنیم همزمان سعی میکنیم یه حال اساسی از اونهائی که اون رو دارن بگیریم . بنده عادت دارم ... راحت باش :roll: )

اینپرایز افسرده . :roll:

سه شنبه 12 فروردین 1382, 16:39 عصر
آقای اینپرایز سلام
اول ممنون از راهنمایی که کردین
دوم اینکه آقا من یه معذرت خواهی به شما بدهکارم چون اصلا قصد کنایه زدن نداشتم صرفا خواستم شوخی کنم
این کاری هم که شما میکنین قابل ستایش چون اگه شما به من کمک نمیکردین من باید 1 هفته اقلا میدویدم دنبال جواب خیلی از تاپیک های منو هم شما خودتون جواب دادین پس من به شما بی احترامی نمیکنم و اگه سوتفاهم شده معذرت میخوام
بازم میگم که اصلا قصد کنایه زدن نداشتم اون حرف زدم چون صرفا فکر کردم تعطیلات و شاید شما هم خواستید یه استراحتی بکنین

میلاد شرمنده :cry:

شنبه 16 فروردین 1382, 01:17 صبح
سلام
آقای اینپرایز من هر چی توی برنامه سرور گشتم چیزه خواصی پیدا نکردم
میشه بگین مشکل چیه؟؟؟
مرسی