PDA

View Full Version : سوال: ايجاد setup براي پايگاه asp

davoodeydi1388
چهارشنبه 15 مهر 1388, 11:44 صبح
سلام به همه
من يك پايگاه اطلاعاتي با asp طراحي كردم چطور ميتونم يك setup براش درست كنم كه بتونم مثل يك نرم افزار روي هر سيستمي نصبش كنم

لطفا راهنمائي كنين

هواشناس
یک شنبه 19 مهر 1388, 07:58 صبح
بنام خدا
چنين چيزي مستقل نداريم
شما دو راه دارين
1- برنامه Manage وبتون رو به هموان زبان asp يا غيره بنويسيد و روي كامپيوترهاي مورد نظر لوكالهاست رو فعال كنيد و اونجا بذاريد يا مثل من روي يكي از كامپيوترهاي شبكه مثل سرور بذاريد و بقيه خيلي عادي با نوشتن نام كامپيوتر مربوطه در محل آدرس بروزر مثلا Server/ به اون دستيابي داشته باشند
2- مي تونيد يه نرم افزار بنويسيد و در خروجي وقتي اطلاعات كامل شد يه نسخه از اطلاعات رو بعه ديتابيس ساتتون يا هر خروجي كه دارين بفرسته يعني اتصال به اينترنت رو براش معرفي كنيد

فؤاد
شنبه 25 مهر 1388, 17:01 عصر
سلام

فکر میکنم بهترین و مطمئن ترین راه استفاده از برنامه های ویژه این کار هست.

برخی برنامه های ستاپ ساز نرم افزارهای تحت وب رو هم پشتیبانی میکنن - مثلا هنگام نصب / مشخصات سرور نظیر آدرس اف تی پی، یوزر و پسورد اف تی پی و برخی مشخصات مورد نیاز رو میگیرن و طبق وظیفه ای که از قبل براشون تعریف شده عمل میکنن.

البته از این برنامه ها همیشه نمیشه استفاده کرد / اگه دیده باشید خیلی از نرم افزار های معروف بصورت web base اقدام به نصب برنامه میکنن یعنی از کاربر میخوان که فایل رو روی روت سرور آپلود کنه و بعد کانفیگ های لازم رو از کاربر میگیرن و قدم به قدم جلو میرن و در نهایت میخوان که فلان فایلها ( فایلهای مربوط به نصب ) رو پاک کنید

برای روش اول با جستجو در گوگل میتونید به نتیجه خوبی برسید ( با استفاه از کلید واژه های: web base setup maker / web base setup installer و کلید واژه هایی از این نظیر)

برای مورد دوم هم توصیه میکنم چند تا از نرم افزارهای معروف ( مثل: Mitra , joomla vBulletin و ...) رو ببینید تا از اون ها ایده های لازم رو بگیرید

امیدوارم جوابی که دادم کمکتون کنه

موفق باشید