PDA

View Full Version : مقایسه یه برنامه در دلفی و دلفی 2009

iamehsan56
پنج شنبه 16 مهر 1388, 08:52 صبح
دوستان لطفا به این دو ویدیو نگاه کنید .
یه pop up menu واسه چند کنترل هست . تو دلفی سرعتش خوبه .
اما درست همین برنامه تو دلفی 2009 سرعتش خیلی بده . به ظاهر و ناپدید شدنش نگاه کنید
وقتی هم یه فرم دیگه روش می آد و برمی گرده ببینید چطور می شه .
اشکال از چی می تونه باشه
در ضمن یه توضیح دیگه هم بدم :
کنترلهای تو این فرم به شکل run time ایجاد شدن . و کنترلها از نوع کامپوننتهای tms و یا از Jv , JVCL هستن .
نمی دونم تاثیری تو این قضیه داره یا نه ؟
لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر

در دلفی 7
http://www.sabakcic.com/sys/d7.swf

در دلفی 2009
http://www.sabakcic.com/sys/d2009.swf (http://www.sabakcic.com/sys/d7.swf)

vcldeveloper
جمعه 17 مهر 1388, 02:21 صبح
بستگی به کدهای اون کامپوننت ها داره. از جدیدترین نسخه های این کامپوننت ها در هر دو نسخه دلفی استفاده کردید؟

iamehsan56
جمعه 17 مهر 1388, 12:46 عصر
بله . آخرین نسخه اس

vcldeveloper
جمعه 17 مهر 1388, 17:38 عصر
این مشکل میتونه به نحوه پیاده سازی اون کامپوننت ها در دلفی 2009 مربوط باشه. چون کامپوننت هایی با حجم TMS یا JVCL نمی تونند عینا همان کدی که برای دلفی 7 استفاده می کردند را برای دلفی 2009 استفاده کنند.
چند روز پیش مشکل مشابهی توسط یکی از کاربران درباره DoubleBuffered مطرح شد، که نهایتا با False کردن خصوصیت ParentBackground مربوط به Panel مشکل Flicker برطرف شد.

iamehsan56
جمعه 17 مهر 1388, 22:03 عصر
آقاي كشاورز پيشنهاد شما چيه ؟ من كل يه برنامه بزرگ رو با كلي دردسر از دلفي 7 به دلفي 2009 تبديل كردم و به اين بلا دچار شدم . لطفا راهنماييم كنيد . چه كار بايد بكنم . چي جوري مي شه فهميد كه مشكل از كجا آب مي خوره

در ضمن اين رو درست نفهميدم

نهایتا با False کردن خصوصیت ParentBackground مربوط به Panel مشکل Flicker برطرف شد. __________________

بازم ممنون

vcldeveloper
شنبه 18 مهر 1388, 00:04 صبح
در ضمن اين رو درست نفهميدم
Panel یه خصوصیت داره با نام ParentBackground. اگر Panelهای شما که توسط این کامپوننت ها ایجاد شدند، همچین خصوصیتی دارند، می تونید آن را False کنید.

لطفا راهنماييم كنيد . چه كار بايد بكنم . چي جوري مي شه فهميد كه مشكل از كجا آب مي خوره
نمی دونم، یکی باید وقت بزاره و کدهای این کامپوننت ها رو در دلفی 7 و دلفی 2009 بررسی کنه، و تغییرات را پیدا کنه، و سعی کنه متوجه بشه که کدوم تغییر در این کامپوننت ها یا در نسخه های دلفی باعث بوجود آمدن این مشکل میشه.

یک راه ساده این هست که در سایت TMS ببینید آیا انجمنی برای پشتیبانی دارند یا نه، اگر دارند، مشکلتان را آنجا مطرح کنید.

iamehsan56
شنبه 18 مهر 1388, 08:56 صبح
ممنون . آقای کشاورز . راستش این کارو کردم اما مشکلم حل نشد .
اما یه چیزی فهمیدم .
وقتی JvTransparentButton رو روی فرم می ذارم مشکل flick نداره . اما وقتی یه
JvTransparentButton رو روی یه advSmootPanel مربوط به TMS قرار می دم flick بیشتر می شه و هر چی panel ها رو ، رو هم قرار بدم و اون button رو تو داخلی ترین panel بذارم flick خیلی بیشتر می شه .
در ضمن این flick واسه همین JvTransparentButton ایجاد می شه و بقیه آنچنان flick ندارن

نظرتون در این مورد چیه ؟
توی advSmootPanel هم اون خصوصیتی که گفتید رو ندیدم
لطفا بازهم کمک
ممنون

iamehsan56
شنبه 18 مهر 1388, 09:38 صبح
خوب من یه چیزی پیدا کردم . وقتی خصوصیت frameStyle مربوط به jvtransparentButton رو none می ذارم flick می شه و وقتی ائن رو روی explorer می ذارم درست می شه.
اما در هر حال وقتی چند تاadvSmoothPanel رو رو هم می ذارم (تو run time ) خیلی سنگین می شه اینور و اونورش کرد . منظورم جابجاییشه
یه مثالشو می ذارم اینجا . ببینید تو design time هم وقتی می خواید این panel هارو جابه جا کنید چقدر بد و با flick جا به جا می شن
نظرتون در این رابطه چیه ؟
ممنون می شم راهنمایی کنید

iamehsan56
شنبه 18 مهر 1388, 13:29 عصر
خوب من به نتیجه به درد بخوری نرسیدم .
برای همین هم به جای اون panel از یه panel دیگه استفاده کردم که خیلی بهتر کار می کنه
advToolPanel
و مشکل flick هم توش نیست و در ضمن مثل اون Panel قبلی سنگین نیست
ممنون