PDA

View Full Version : کسی با ترازو ها دیجیتال جواهری کار کرده؟ نمایش وزن تو یک تکست باکس

mina.net
پنج شنبه 16 مهر 1388, 15:48 عصر
سلام دوستان
من می خوام ترازوی دیجیتال جواهری رو به کامپیوتر وصل کنم و وزن طلا رو تو تکست باکس نشون بدم . از اونجای که ترازو رو هم ندارم که بتونم آزمایش کنم کارم خیلی سخته.
حدسی که می زنم اینه که ترازو وزن رو تو هر کنترلی که فوکوس باشه نمایش می ده و کار سختی نیست حتی اگه ورد هم باز باشه تو ورد نمایش میده. اگه اینطور باشه که خیلی جلو هستم. لطفا کمک کنید.

mina.net
جمعه 17 مهر 1388, 15:02 عصر
سلام دوستان
همچنان منتظر نظرات سازنده تان هستم.

nokhodsiah2001
جمعه 17 مهر 1388, 18:27 عصر
سلام
دوست من میشه بگی چه جوری قراره ترازو رو به کامپیوترت وصل کنی؟

mina.net
جمعه 17 مهر 1388, 18:54 عصر
سلام
دوست من میشه بگی چه جوری قراره ترازو رو به کامپیوترت وصل کنی؟
سلام دوست عزیز
نمی دونم دقیقا ولی ظاهرا کابل usb دارد. به دلیل شرایط خاصی(امنیتی) که تو جواهری ها وجود دارد امکان اینکه برم و اونجا ازمایش خطا انجام بدم به اون صورت وجود ندارد. باید یک حداقل اطلاعاتی داشته باشم و بعد برم و خیلی زود به نتیجه برسم.

یعنی کسی با این ترازوها یا مشابهش کار نکرده؟

nokhodsiah2001
جمعه 17 مهر 1388, 19:43 عصر
خوب باید بوسیله کامپوننتش ارتباط برقرار کنی

mina.net
شنبه 18 مهر 1388, 19:13 عصر
خوب باید بوسیله کامپوننتش ارتباط برقرار کنی
می شه بیشتر توضیح بدید؟

nokhodsiah2001
یک شنبه 19 مهر 1388, 09:07 صبح
سلام
فکر کنم کامل توضیح ندادم. معمولاً سخت افزار های اینچنینی اگر امکان ارتباط با کامپیوتر را داشته باشن نرم افزار همراهشون هست و یا شرکت سازنده ، کامپوننتی که سیستم با این سخت افزار ارتباط برقرار کنه رو ارائه میده پس بهتره یک سری به سایت شرکت سازنده و یا تلفنی به مرکز خدماتش و یا .... بزنین
موفق باشین

pourang_us
یک شنبه 19 مهر 1388, 12:54 عصر
وقت به خیر
دوست عزیز من تقریبا مشابه کاری رو که شما میخوای انجام بدی رو میخواستم انجام بدم اما در سطح بزرگتر.
چیزی که در ترازو باعث نشان دادن و زن میشه لودسل هست. این قطعه معمولا قابلیت خروجی از طریق پورت RD-233 رو داره و در مدلهای جدید هم از درگاه USB استفاده میکنه اما در مورد این که چطوری اعداد رو از لود سل بخونی میتونی بسته به نوع مدل لود سلت از توی اینترنت یا CD همراه ترازو فایل Dll اون رو به دست بیار اما این رو در نظر بگیر که مدل به مدل لود سل ها با هم فرق میکنند
منظورم اینه که اگر برنامه ای مینویسی با اون مدل لود سل کار میکنه

موفق باشی

senatormas
یک شنبه 19 مهر 1388, 13:29 عصر
من این کار رو با ترازوهای دیجیتال دیگه انجام دادم. مدل ترازوتوبفرست. بعدش بگو ترازوت DRIVER یا به عبارتی پروتکل خاص ارتباطی داره یا اینکه فقط یه COM مجازی ایجاد می کنه.

mina.net
سه شنبه 21 مهر 1388, 09:01 صبح
سلام دوستان
من رفتم تا دقیقا ببینم پورتی که به ترازو وصل می شه چی هست ولی هرچی سعی کردیم نتونستیم محل درگاه ترازو را باز کنیم. فکر کنم همون طور که دوست مون جناب nokhodsiah2001 (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=38035) گفتن باید با شرکت سازنده اون تماس بگیرم.

من این کار رو با ترازوهای دیجیتال دیگه انجام دادم. مدل ترازوتوبفرست. بعدش بگو ترازوت DRIVER یا به عبارتی پروتکل خاص ارتباطی داره یا اینکه فقط یه COM مجازی ایجاد می کنه.

چشم به زودی این کار را خواهم کرد. باز هم با من باشید.