PDA

View Full Version : خبر: ذخیره فایل های pdf در sql با استفاده از vb.net

saleh82
پنج شنبه 16 مهر 1388, 17:53 عصر
باسلام
من میخوام یه سری پرونده رو که مربوط به اشخاص میشه با استفاده از اسکنر در قالب فایلPDF داخل یه بانک اطلاعاتی اسکن کنم وبر اساس شماره پرسنلی قابل دستیابی باشن چه جوری میشه این کاروانجام داد اگر برای این کار از فرمت دیگری هم میشه استفاده کرد که حجم کمتری داشته باشه و از قابلیت های pdfبرخوردار باشه بخصوص bookmark لطفا راهنماییم کنید

alimanam
پنج شنبه 16 مهر 1388, 19:44 عصر
با سلام

از این نمونه کد (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=160659) میتونی استفاده کنی. یا علی

viper2009
پنج شنبه 16 مهر 1388, 21:40 عصر
باسلام
من میخوام یه سری پرونده رو که مربوط به اشخاص میشه با استفاده از اسکنر در قالب فایلPDF داخل یه بانک اطلاعاتی اسکن کنم وبر اساس شماره پرسنلی قابل دستیابی باشن چه جوری میشه این کاروانجام داد اگر برای این کار از فرمت دیگری هم میشه استفاده کرد که حجم کمتری داشته باشه و از قابلیت های pdfبرخوردار باشه بخصوص bookmark لطفا راهنماییم کنید

دوست من یک نظر دارم
من فایل های PDF رو در یک پوشه ذخیره می کنم و فقط مسیرشون رو در دیتا بیس ذخیره می کنم و بعد از دستور Process برای باز کردن این فایل استفاده می کنم
این طوری دیگه حجم دیتابیس هم بالا نمی ره ولی هنوز نمی دونم مشکلات بعدی داره یا نه

آقای Alimanam ممنون می شم نظرتون رو بدونم.

alimanam
پنج شنبه 16 مهر 1388, 21:56 عصر
با سلام

حرف شما کامل صحیح و منطقیه چون اگه حجم پایگاه داده خیلی بالا رفت مشکلات خاص خودش رو داره . این روش ( ذخیره مستقیم اطلاعات ( حالا با هر فرمتی که میخواد باشه) در دیتابیس ) بیشتر برای کارهایی صورت میگیره که برنامه نویس یا به ناچار یابه درخواست قطعی کاربر اون نرم افزار مجبور به ذخیره اطلاعات در پایگاه داده بشه ( حالا هر پایگاه داده ایی باشه )

شرایط استفاده از این متد به سخت افزار اجرا کننده برنامه - نوع سرویس دادن برنامه از لحاظ Client یا تحت شبکه بودن و هارد دیسک و خیلی مسائل دیگه بستگی داره .

یا علی

saleh82
شنبه 18 مهر 1388, 15:33 عصر
با سلام
درسته حجم داده بالا نمی ره ولی امنیت داده ها خیلی پایین میاد

saleh82
شنبه 18 مهر 1388, 15:35 عصر
باسلام
به غیر از pdf دیگه از چه فرمت هایی میشه استفاده کرد که همین کاررو انجام بده و حجم کمتری هم داشته باشه

alimanam
شنبه 18 مهر 1388, 16:07 عصر
با سلام

دوست عزیز شما اگه واسه بانک اطلاعاتی خودت password بزاری و در برنامه خودت واسه login شدن تمهیدات لازم رو درنظر گرفته باشی امنیت داده هات تا 90 درصد حفظ میشه که درصد خیلی خوبیه . و در مورد سوال شما :
شما اول میای از پرونده اشخاص خودت اسکن میکنی ( که خروجی یا عکسه یا فایل pdf یا چیزی تو همین مایه ها ) حالا چه جوری واسه شون bookmark گذاشتی ؟! مگه اینکه در محیط word اطلاعات رو import کرده باشی و اونجا بهشون mark داده باشی و به pdf تبدیلشون کرده باشی و بتونی از این خاصیت در فایلهای pdf استفاده بکنی که به نظر من یکم حوصله میخواد !

saleh82
شنبه 18 مهر 1388, 16:31 عصر
ایجاد bookmark از طریق خود acrobat reader انجم میشه من فقط میخوام داده ها در یک بانک باشن هم مشخصاتی مانند نام و.. و هم پرونده اسکن شده کارمندان وقتی پرونده رو بر اساس یکی از مشخصات کارمندان مثلا شماره پرسنلی جستجو میکنیم و باز می کنی محیط adobe reader باز میشه و پرونده ها از اون طریق دیده میشن

alimanam
شنبه 18 مهر 1388, 16:43 عصر
با سلام

خوب حالا مشکلتون کجاست من که در پست 2 راهنمایی کردم نمونه کد هم که در مورد ذخیره اطلاعات غیر متنی مثل عکس و عیره هم که چه در این سایت و چه در سایتهای مرجع دیگه زیاد یافت میشه . نمونه کدی که در امضام هست رو ببین اگه مشکلی داشتی بگو اگه تونستم در خدمتم .

یا علی