PDA

View Full Version : سوال: انتقال اطلاعات از یک گرید به گرید دیگر ؟

ali2006sr
پنج شنبه 16 مهر 1388, 22:38 عصر
سلام دوستان عزیز ، کسی می تونه راهنمایی کنه که چجوری می تونم اطلاعات داخل دیتا گرید رو به یک دیتا گرید دیگر در فرم دیگر کپی کنم .

مثلاً در Form1 یه دیتا گرید به نام dgv1 دارم و می خوام اطلاعات داخل اونو به دیتا گرید دیگر به نام dgv2 که در Form2 قرار دارد کپی کنم ، باید چیکار کنم ؟

اَرژنگ
جمعه 17 مهر 1388, 01:37 صبح
سلام دوستان عزیز ، کسی می تونه راهنمایی کنه که چجوری می تونم اطلاعات داخل دیتا گرید رو به یک دیتا گرید دیگر در فرم دیگر کپی کنم .

مثلاً در Form1 یه دیتا گرید به نام dgv1 دارم و می خوام اطلاعات داخل اونو به دیتا گرید دیگر به نام dgv2 که در Form2 قرار دارد کپی کنم ، باید چیکار کنم ؟

لطفا توضیح بیشتر بدید، اگر اصولی کار کنیم، از یک گرید به یک گرید دیگر کپی کردن بی‌معنی است. کپی کردن از یک گرید به یک گرید دیگر یک روش ابتدائی است که یک جوری سروته یک مسئله را سرهم میاره ولی از لحاظ حرفه‌ای در برنامه‌نویسی جایی ندارد.

kh1387
شنبه 18 مهر 1388, 00:21 صبح
با استفاده از یک DataTable استاتیک میشه، اما اگه واسه پروژه تجاری بزرگ میخواهید، این روش مناسب نیست.

اَرژنگ
شنبه 18 مهر 1388, 05:04 صبح
با استفاده از یک DataTable استاتیک میشه، اما اگه واسه پروژه تجاری بزرگ میخواهید، این روش مناسب نیست.
۱.حتماً احتیاجی نیست که DataTable باشد.
۲.اصلاً و اصولاً نباید از هر چیزی که استاتیک باشد برایه اینکار استفاده کرد، چه یک پروژه کوچک و یا بزرگ، این روش کلا اشتباه است و به سایز پروژ وابسته نیست.
۳.لطفاً منبع استفاده از استاتیک برایه اینکار را نشان بدید. یا هم اینکه اگر میتوانید منبع استفاده از روشهایه اشتباه استاتیک را بفرستید.

من منتظر هستم که ایشان دلیل انتقال را یکمی بهتر توضیح بدن و اینکه چرا فکر میکنند باید از یک گرید به یک گرید دیگر انتقال داده بشه، معمولاً اصل اینکار دلیل دیگری دارد و بدانه داشتن دلیل نمیخواستم که یک روش که در ظاهر کامل این مشکل را حل میکند ولی منطقاَ کامل مخالف با اصول برنامه‌نویسی حرفه‌ای است بدم.

دلیل اینکه چرا بدانه درک مسئله اصلی هرکی میخواهد بین فرمها داده انتقال بده را هم اگر کسی میدانه بگه، اینکه بین فرمها بدانه ارضا کردن منطق برنامه اشیا و یا داده‌ها رد و بدل بشند را در کدام آموزشگاه درپیتی به مردم یاد میدند؟ اشکلات آموزشی که در این نوع مسائل میبینم باور نکردنی است.

هنوز هم میگم اگر دلیل را بفرمایند، روش درست را تحویل میگیرند.

ali2006sr
شنبه 18 مهر 1388, 18:19 عصر
با سلام ، من یک فرم فاکتور دارم که برای واردکردن چک کاربر باید روی چک کلیک کند و فرم دریافت چک باز شود تا اطلاعات چک ثبت شود و من مجبورم اطلاعات چکها را که در دیتا گرید فرم دیگر قرار دارد را در فرم پدر یعنی تا زمان ثبت فاکتور نگهداری کنم تا اطلاعات آن زمان بسته شدن فرم دریافت چک از بین نرود ، لطفاً کمک کنید

اَرژنگ
یک شنبه 19 مهر 1388, 12:40 عصر
با سلام ، من یک فرم فاکتور دارم که برای واردکردن چک کاربر باید روی چک کلیک کند و فرم دریافت چک باز شود تا اطلاعات چک ثبت شود و من مجبورم اطلاعات چکها را که در دیتا گرید فرم دیگر قرار دارد را در فرم پدر یعنی تا زمان ثبت فاکتور نگهداری کنم تا اطلاعات آن زمان بسته شدن فرم دریافت چک از بین نرود ، لطفاً کمک کنید

روش اصولی، بعد از ثبط چک در فرم کمکی که باز شد، ثبط چک در داتابیس است، زمان بسته شدن فرم اگر اطلاعات ثبط شد، در فرم پدر یک فیلد به شماره ثبط چک در داتا بیس تغییر پیدا میکند، و این از لحاظ اصولی بسیار مهم است که با ترانکشها استفاده کنید ، اگر اشکالی بوجود بیاد اطلاعات به شکل نیمه کاره خواهند بود.

۲. روش اشتباه ماسمالی که در یک برنامه تجاری و اداری که هیچ سیستم معتبر ندیدم استفاده کند در این لینک http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=821121&postcount=3 یک مثال هست، ولی این مثال برایه برآورد کردن انتخواب مقادیر از یک فرم کمکی بود نه وارد کردن مقادیری که اول باید وجود داشته باشند.

در کوتاه مدت شماره ۲ ، مشکلاتان را در ظاهر حل میکند ولی از لحاظ فلسفه برنامه‌نویسی حرفه‌ای حسابداری باید اول اطلاعات چک در داتابیس ثبط بشه، بعدش اطلاعات فاکتور که به چک ربط دارد در یک ترانکش به یکجا ثبط بشند، به اندازه کافی نمیتوانم اهمیت این موضوع را بازگو کنم.