PDA

View Full Version : سوالات تکراری...

MIDOSE
جمعه 17 مهر 1388, 18:02 عصر
این که همه ی ما از مسئله ی سوالات تکراری در این فروم رنج می بریم شکی نیست، که عمدتن توسط افراد نا اشنا با این فروم این سوالات پرسیده می شود و صحبت هایی هم در مورد ناظمین و ... صورت گرفت ولی هنوز خبری نیست.(که قطعن دلیلش قانع کننده هست)

بعضی از عوامل و کارها می تونند در جهت بهبود این وضعیت کمک کنند.

برای مثال در اغلب بخش ها شاهد سوالاتی هستیم که در اصل یکی هستند برای مثال در بخش تحصیلات دانشگاهی مرتبط با نرم افزار (http://barnamenevis.org/forum/forumdisplay.php?f=156) سوالاتی پیرامون اینده ی کاری و زبان برنامه نویسی و گرایش ها و... هستیم.

اگر با همکاری مدیران و کاربران تایپیک هایی به عنوان شبه مرجع(با بار علمی بالا) ایجاد شود و جزو تایپیک ها چسبناک قرار گیرد می تونیم شاهد کاهش این گونه سوالات و دلیلی قانع کننده برای حذف و توجیه کاربران شاکی داشته باشیم در غیر این صورت باید هنوز شاهد این باشیم که کاربران تازه وارد با پرسیدن این گونه سوالات باعث کاهش هر چه بیشتر سطح علمی فروم می شوند.(بماند که بخشی از این تایپیک ها پاک سازی شدند وگرنه باید شاهد صحنه ای فجیح تر می بودیم.)

مورد دیگر ایجاد یک اموزش بسیار ساده برای کار با این فروم هست.

زمانی که کاربری ثبت نام می کند شاهد ارسال پستی جهت فعال سازی هستیم، می توان ضمیمه ی این پست اموزشی تصویری برای بیان چگونگی ارسال تایپیک،ویرایش، حذف،گزارش و ... در قالب یک تصویر ساده بود، به علاوه ی معرفی بخش ها و ذکر جستجو و....

بازم متذکر می شوم که این اموزش تصویری تا حد امکان ساده و کم حجم بوده و فقط با علائم و توضیحاتی مختصر به راهنمایی کاربر می پردازد، تا حداقل شاهد کاهش این معضل باشیم.(البته می توان گسترشش داد ولی کاربران دیال اپ نیز در این میان نباید نادید گرفته شوند).

منتظر نظر مدیران و دوستان هستم.

vcldeveloper
شنبه 18 مهر 1388, 00:18 صبح
اگر با همکاری مدیران و کاربران تایپیک هایی به عنوان شبه مرجع(با بار علمی بالا) ایجاد شود و جزو تایپیک ها چسبناک قرار گیرد می تونیم شاهد کاهش این گونه سوالات و دلیلی قانع کننده برای حذف و توجیه کاربران شاکی داشته باشیم در غیر این صورت باید هنوز شاهد این باشیم که کاربران تازه وارد با پرسیدن این گونه سوالات باعث کاهش هر چه بیشتر سطح علمی فروم می شوند.(بماند که بخشی از این تایپیک ها پاک سازی شدند وگرنه باید شاهد صحنه ای فجیح تر می بودیم.)
این به همکاری کاربران مربوط میشه. همین الان هم کاربران می تونند در این زمینه اقدام کنند، تاپیکی برای جمع بندی موضوعی خاص ایجاد کنند، و به مدیر بخش مربوطه اطلاع بدهند تا تاپیک تبدیل به اعلان شود؛ یا تاپیک هایی را برای ادغام شدن، از طریق سیستم گزارش سایت، به مدیران معرفی کنند.

مورد دیگر ایجاد یک اموزش بسیار ساده برای کار با این فروم هست.

زمانی که کاربری ثبت نام می کند شاهد ارسال پستی جهت فعال سازی هستیم، می توان ضمیمه ی این پست اموزشی تصویری برای بیان چگونگی ارسال تایپیک،ویرایش، حذف،گزارش و ... در قالب یک تصویر ساده بود، به علاوه ی معرفی بخش ها و ذکر جستجو و....
تا جایی که خاطرم هست، قبلا یک ترجمه از راهنمای vBulletin از یکی از کاربران سایت دریافت شد. میشه آن ترجمه را جایگزین راهنمای انگلیسی فعلی کرد. البته من از کیفیت ترجمه انجام شده اطلاع ندارم، باید کیفیتش هم بررسی بشه تا اگر جایی مشکلی وجود داشت، برطرف بشه.

با تشکر

MIDOSE
شنبه 18 مهر 1388, 20:39 عصر
تا جایی که خاطرم هست، قبلا یک ترجمه از راهنمای vBulletin از یکی از کاربران سایت دریافت شد. میشه آن ترجمه را جایگزین راهنمای انگلیسی فعلی کرد. البته من از کیفیت ترجمه انجام شده اطلاع ندارم، باید کیفیتش هم بررسی بشه تا اگر جایی مشکلی وجود داشت، برطرف بشه.
می شه بپرسم حجم متن(تعداد خطوط) چقدره؟اونقدر هست که کاربری به خاطر حجمش، مطالعش نکنه؟(منظورم اینه که نیاز به چند عکس ساده بیشتر از یک کتابچه راهنما احساس می شه)

بازم ممنون

vcldeveloper
شنبه 18 مهر 1388, 23:29 عصر
راهنمای vBulletin در سایت موجود هست (روی لینک راهنما در نوار منوی سایت کلیک کنید)، با مطالعه آن حجمش مشخص میشه. تا جایی که من اطلاع دارم، این دوست ما همه راهنما را ترجمه کرده بود، پس متن فارسی آن تقریبا حجمی مشابه حجم متن انگلیسی موجود در سایت دارد.

MIDOSE
یک شنبه 19 مهر 1388, 01:59 صبح
راهنمای vBulletin در سایت موجود هست (روی لینک راهنما در نوار منوی سایت کلیک کنید)، با مطالعه آن حجمش مشخص میشه. تا جایی که من اطلاع دارم، این دوست ما همه راهنما را ترجمه کرده بود، پس متن فارسی آن تقریبا حجمی مشابه حجم متن انگلیسی موجود در سایت دارد.
حدسم درست بود، بیشتر شبیه کتابچه ی راهنما می مونه که حوصله ی کاربر بکلی سر میره.

مطمئنن کسی که تازه عضو شده(یا حتی خودم) حوصله ی خوندن چنین متن های طویلی را نداره، منظور من این است که کارهای اساسی مثل گزارش پیام،طریقه ی استفاده از تگ ها مناسب و... در قالب یک تصویر ساده (با چهار تا پیکان(فلش) ساده و توضیحات خیلی کوتاه)به همراه پستی که در جهت فعال سازی ارسال می شه، ضمیمه بشه و در اصل کارهایی ابتدایی را برای ان شخص بیان کنه(حداقل هنوز شاهد این نباشیم که بعضی از کاربران نمی دونند تگ کد یا نقل قول و... چیست یا چگونه می توان مطلبی را گزارش داد).

البته این مسئله حیاتی نیست و فقط یک نظره و اگه لازم نباشه در حد همون نظر باقی می مونه.