PDA

View Full Version : راهنمایی برای شروع php

yekta99
یک شنبه 19 مهر 1388, 10:40 صبح
با سلام خدمت دوستان
من یه کم طراحی سایت به asp.net کار کردم حالا می خوام شروع کنم php رو یاد بگیرم می خوام بدونم با چه نرم افزاری باید کار کنم و از کجا شروع کنم اگه کسی هم سایت فارسی که آموزش داده باشه سراغ داره کمک کنه . می خوام با ویندوز کار کنم .
با تشکر

payamsp
یک شنبه 19 مهر 1388, 11:21 صبح
براي شروع كار شما براي اينكه درگير نصب پي اچ پي و آپاچي نشيد مي تونيد از نرم افزارهايي مثل wamp يا xampp استفاده كنيد كه زمينه كار با پي اچ پي رو فراهم مي كنند
براي نوشتن كدها هم مي تونيد از دريم ويور استفاده كني .
در رابطه با آموزش هم توي همين سايت مقاله هاي زيادي وجود داره .
اگر كتاب فارسي بخواي كتاب " مرجع كامل php5 " از انتشارات ناقوس كتاب خوبيه .

موفق باشيد

yekta99
یک شنبه 19 مهر 1388, 11:28 صبح
این نرم افزار رو دانلود کردم - من با دیرم ویور فقط در حد طراحی ظاهری کار کردم کد نویسی نکردم - زبان برنامه نویسیش رو نمیدونم - اگه میشه بیشتر راهنمایی کنید
با تشکر

s_salavati2002
یک شنبه 19 مهر 1388, 11:40 صبح
با سلام خدمت دوستان
من یه کم طراحی سایت به ASP.NET کار کردم حالا می خوام شروع کنم php رو یاد بگیرم می خوام بدونم با چه نرم افزاری باید کار کنم و از کجا شروع کنم اگه کسی هم سایت فارسی که آموزش داده باشه سراغ داره کمک کنه . می خوام با ویندوز کار کنم .
با تشکر
اول با همین ابزارهایی که دوستمون معرفی کرد یک برنامه hello world بنویس بعد بیا اینجا هدفتو کامل مشخص کن که دقیقا می خوای چی کار کنی؟
برای تفریح می خوای یا می خوای حرفت باشه
و...

s_salavati2002
یک شنبه 19 مهر 1388, 11:46 صبح
این نرم افزار رو دانلود کردم - من با دیرم ویور فقط در حد طراحی ظاهری کار کردم کد نویسی نکردم - زبان برنامه نویسیش رو نمیدونم - اگه میشه بیشتر راهنمایی کنید
با تشکر
از دریم ویور به عنوان ادیتور استفاده می کنیم می تونی همین کارو با notepad ویندوز انجام بدی
یه فایل با notepad به نام index.php تو پوشه (مثال)

c:\wamp\www\yekta99

درست کن
و تو فایل بنویس :

<?php
echo "hello world!";
?>

در آدرس

127.0.0.1/yekta99/index.php

کارتو ببین

yekta99
سه شنبه 21 مهر 1388, 17:35 عصر
اگه منظورتون این باشه که آدرس رو داخل browser اینترنت بنویسی و اجرا کنی این کار رو انجام دادم ولی نمی تونه صفحه رو باز کنه یعنی به عبارتی error میده - لطفا راهنمایی کنید

yekta99
سه شنبه 21 مهر 1388, 18:42 عصر
لطفا برای استفاده از xampp و کار کردن با اون راهنمایی کنید
با تشکر از شما دوستان

yekta99
سه شنبه 21 مهر 1388, 19:06 عصر
فایلی که دانلود کردم فقط یه فایل اجراییه که باید نصب بشه بعد از نصب هم یکی از گزینه هاش control panel که وقتی apache و mysql رو run می کنی هیچ چیزی تغییر نمی کنه

amirhosein
چهارشنبه 22 مهر 1388, 12:35 عصر
برای آموزش php کتاب آقای جعفرنژاد یکی از بهترین منابع فارسی موجود هست البته تا سطح متوسط

aserfg
چهارشنبه 22 مهر 1388, 13:05 عصر
دوست گرامی شما اگه قبلا با asp.net کار کردین نه asp بهتره فکر برنامه نویسی با php رو فراموش کنید چون دو تا دنیای متفاوته .

s_salavati2002
چهارشنبه 22 مهر 1388, 15:24 عصر
دوست گرامی شما اگه قبلا با ASP.NET کار کردین نه asp بهتره فکر برنامه نویسی با php رو فراموش کنید چون دو تا دنیای متفاوته .
چرا این حرفو میزنی؟
session,cookie,client/server/,caching,database,html
اینا چیزایی نیستن که مربوط به یک زبان خاص باشن و درک اونا خیلی مهمتر از سینتکس و سبکه
برای همین مشکلی وجود نداره که کسی بخواد از asp.net به php مهاجرت کنه
این که فلان کار شدنی نیست ، فراموشش کن ، بی خیال شو و ... گفتنش خیلی راحته ولی با همین حرف ممکنه فرصتی از کسی گرفته شه
من خودم چند سال پیش از asp.net به php مهاجرت کردم و الانم راضیم!

aserfg
پنج شنبه 23 مهر 1388, 13:51 عصر
چرا این حرفو میزنی؟
منظور من چیز دیگه ای بود چون افرادی که عادت به کار با کنترلهای ویژوال و کدهای کپسوله شده دارن به سختی می تونن خودشون رو به کد نویسی خام عادت بدن ولی اگه واقعا نیت کسی راسخ باشه هر کاری شدنیه . موفق باشید .