PDA

View Full Version : سوال: سوال در مورد کریستال ریپورت

neda_dela
دوشنبه 20 مهر 1388, 21:37 عصر
سلام دوستان
من تو برنامم با دو تا اشکال روبرو شدم:
1. با کریستال ریپورت گزارشی نوشتم که توی اون گزارش یه تعداد از فیلد ها رو نمایش میده حالا وقتی برنامه رو setup می کنم و روی سیستم مشتری نصب میکنم گزارش گیری انجام میشه و مقادیر همه فیلدها نمایش داده میشه به جز نام رکورد مورد نظرم و اون رو خالی نشون میده این گزارش توی سیستم خودم درست عمل می کنه. حالا چی کار کنم؟
2. به محض اجرای برنامه یه آیه قرآن هماهنگ با موضوع برنامه قرار دادم با این دستور:

System.Media.SoundPlayer Player = new System.Media.SoundPlayer("C:\\Documents and Settings\\neda\\My Documents\\Visual Studio 2005\\Projects\\quran\\quran\\obj\\Release\\082.wa v");
Player.Play();

که بعد از setup کردن برنامه هم روی سیستم خودم که نصبش می کنم می خونه اما روی سیستم مشتری پیغام خطا میده پیغامش رو تا جایی که یادمه مربوط به اینه که انگار اون فایل صوتی رو پیدا نمی کنه. اما خوب بعد از زدن دکمه continue که همراه اون پیغام خطا میاد برنامه روال طبیعی خودش رو طی می کنه.

saber4166
دوشنبه 20 مهر 1388, 21:59 عصر
خوب مسیر آهنگتون رو پیدا نمیکنه
به جای این کار آهنگ رو بزار کنار برنامت و از Application.StartUpPath استفاده کن

neda_dela
سه شنبه 21 مهر 1388, 21:35 عصر
خوب مسیر آهنگتون رو پیدا نمیکنه
به جای این کار آهنگ رو بزار کنار برنامت و از Application.StartUpPath استفاده کن
ممنونم اما منظورتون از اینکه کنار برنامم بذارم چیه چون من آهنگ رو گذاشتم تو پوشه obj و بعد ست آپ کردم؟
میشه دستورات رو ریزتر برام بنویسید ممنون میشم دوست جون:قلب:

Reza_Yarahmadi
چهارشنبه 22 مهر 1388, 10:56 صبح
زمانی که دارید Setup درست میکنید فایلهای صوتی مورد نظرتون رو توی پوشه Application Folder بذارید و کد اجرای فایل رو بصورت زیر تغییر بدید.

System.Media.SoundPlayer Player = new System.Media.SoundPlayer(Application.StartupPath + "\\082.wav"); آدرسی که شما توی دستور استفاده کردید آدرس فایل روی سیستم خودتونه ، وقتی برنامه رو روی یه سیستم دیگه نصب میکنید ممکنه چنین مسیری و فایلی توش نباشه (که مسلما نیست!) به همین خاطر برنامه پیغام خطا میده.

neda_dela
پنج شنبه 23 مهر 1388, 21:26 عصر
زمانی که دارید Setup درست میکنید فایلهای صوتی مورد نظرتون رو توی پوشه Application Folder بذارید و کد اجرای فایل رو بصورت زیر تغییر بدید.

System.Media.SoundPlayer Player = new System.Media.SoundPlayer(Application.StartupPath + "\\082.wav"); آدرسی که شما توی دستور استفاده کردید آدرس فایل روی سیستم خودتونه ، وقتی برنامه رو روی یه سیستم دیگه نصب میکنید ممکنه چنین مسیری و فایلی توش نباشه (که مسلما نیست!) به همین خاطر برنامه پیغام خطا میده.
مرسی از لطفتون
فقط منظورتون از اپلیکیشن فولدر اینه که آهنگ رو بذارم کنار فایل اجرایی برنامه؟ آره؟

Reza_Yarahmadi
جمعه 24 مهر 1388, 11:00 صبح
توی دستوری که نوشتم فایلها باید کنار فایل اجرایی باشند.
دستور Application.StartupPath به پوشه ای که فایل اجرایی (در حال اجرا) توی اون قرار داره اشاره میکنه.