PDA

View Full Version : مشکل در Entity Framework

corona
چهارشنبه 22 مهر 1388, 14:49 عصر
سلام دوستان . من به تازگی دارم با Entity Framework کار می کنم.یک پروژه ایجاد کردم و یک Ado .net entity Datamodel بهش اضافه کردم و از توی ویزاردها مراحلش رو طی کردم و یک دیتابیس رو بهش دادم و چند تا از جدولهام رو تیک زدم که باشه داخلش . حالا تو کد برنامم یگ همچین کدی نوشتم

private void btnSIns_Click(object sender, EventArgs e)
{
EF_Samples.conStrtestEntities constr = new conStrtestEntities();
EF_Samples.member m = new member();
m.sid =int.Parse(txtSid.Text.ToString());
m.sname = txtsname.Text;
m.ssurname = txtSurname.Text;
constr.AddTomember(m);
constr.SaveChanges();
MessageBox.Show("Successfully Addes");

}
دیتا بیسم دو تا جدول به نام memberو teacherداره که توی entity datamodel اومده . حالا با کد بالا من میخوام یک رکورد به جدول member اضافه کنم ولی وقتی کامپایل می کنم خطای زیر رو میده

The specified names connection is either not found in the configuration,not intended to be used with the entityclient provider, or not valid.

و به خط زیر کد برنامم اشاره می کنه ( محل خطا)

public conStrtestEntities() :
base("name=conStrtestEntities", "conStrtestEntities")
{
this.OnContextCreated();
}
conStrEntities نامی که برای کانکشن استرینگ موقع اضافه کردن Entity Data Model گذاشتم.

دوستان اگه کسی علت خطا رو میدونه لطف کنه کمک کنه . ممنون

afsharjowkar
سه شنبه 20 مهر 1389, 17:36 عصر
مشکل شما در Connection string است
فایل appconfig را چک کنید تا مطمئن شوید نام Entity container شما که در قسمت خصوصیات فایل edmx است مطابق با کانکشن استرینگ باشد و همچنین نام سرور و دیتابیس درست باشد چون مطمئن هستم بدون شک این خطا خطای کانکشن استرینگ است .اگر باز مشکل پیدا کردید ممکن است دو کانکشن استرینگ شبیه به هم را در App.config قرار داده باشید

اینم یه نمونه کانکشن استرینگ:
<connectionStrings><add name="DentalContainer" connectionString="metadata=res://*/Dental.csdl|res://*/Dental.ssdl|res://*/Dental.msl;provider=System.Data.SqlClient;provider connection string=&quot;Data Source=..;Initial Catalog=DentistDB;Integrated Security=True;MultipleActiveResultSets=True&quot;" providerName="System.Data.EntityClient"/></connectionStrings>

bormohsen
پنج شنبه 21 بهمن 1389, 00:46 صبح
فکر می کنم تنها کتاب فارسی درباره ی entity framework تنها در یک کتاب به نام Vb2010 به همراه یک پروژه کامل از انتشارات مهرگان قلم است.
البته توی سایت ناقوس نگفته اما یک فصل کامل داره که به طور کامل entity framework رو توضیح داده
برای مطالعه ی بخشی از کتاب و پیدا کردن لینک خرید به سایت www.howprg.com (http://www.howprg.com) مراجعه نمائید.