PDA

View Full Version : ارائه گزارش در نرم افزار Word با استفاده از Bookmark

hamidyha
شنبه 25 مهر 1388, 16:22 عصر
سلام

من می خوام گزارشی از بانک اطلاعاتی خودم بگیرم که خروجی آن در نرم افزار Word باز بشه
یعنی اینکه یه فرمی درست کردم در نرم افزار Word و جاهای خالی رو با Bookmark مشخص کردم
حالا روش ارتباط این فایل با برنامه رو درست نفهمیدم چه کار کنم
با Vb.net 2008 کار می کم و دیتابیس SQl Server 2005 هست
منظورم اینکه که یک فایل doc دارم که باید جاهای خالی رو اطلاعاتش رو از بانک اطلاعاتی بخونه
متشکرم

viper2009
شنبه 25 مهر 1388, 21:30 عصر
سلام

من می خوام گزارشی از بانک اطلاعاتی خودم بگیرم که خروجی آن در نرم افزار Word باز بشه
یعنی اینکه یه فرمی درست کردم در نرم افزار Word و جاهای خالی رو با Bookmark مشخص کردم
منظورم اینکه که یک فایل doc دارم که باید جاهای خالی رو اطلاعاتش رو از بانک اطلاعاتی بخونه
متشکرم

خوب می تونی گزارشت رو به کریستال ریپورت بفرستی و بعد اونو به ورد Export کنی
این یک راهشه

viper2009
شنبه 25 مهر 1388, 21:33 عصر
یک راه دیگه اینه که یک فایل ورد با خاصیت Mailing ایجاد کنی و اونو به بانکت وصل کنی
من تو یکی از پست هام یک نم.نه گذاشتم فقط باید چند تا تظیمات انجام بدی

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=90533&highlight=%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9% 87+Word+%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87

hamidyha
یک شنبه 26 مهر 1388, 07:46 صبح
یک راه دیگه اینه که یک فایل ورد با خاصیت Mailing ایجاد کنی و اونو به بانکت وصل کنی
من تو یکی از پست هام یک نم.نه گذاشتم فقط باید چند تا تظیمات انجام بدی

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=90533&highlight=%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9% 87+Word+%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87

با تشکر
من گزارشات برنامه رو با کریستال ریپورت نوشتم و خروجی اون رو هم تست کردم از عملکرد خروجیهاش راضی نیستم منظورم اینه که یک فایل ورد رو برای گزارش نویسی درست کردم
که فرمی رو باید پر کنم مثلاً نام و نام خانوادگی و شماره شناسنامه رو باید از دیتابیس بخونه و در فرم قرار بده بجای اونها از bookmark در ورد استفاده کنم به این ترتیب که اگه یک نام یا نام خانوادگی چند سیلابی بود یا شماره شناسنامه تک رقمی یا ده رقمی فضای خالی نباشه
ممنون

viper2009
یک شنبه 26 مهر 1388, 10:55 صبح
پس به نظر من از راه حل دوم استفاده کن از لینکی که گذاشتم یک فایل ضمیمه کردم اونو دانلود کن و تنظیماتش رو انجام بده به نتیجه می رسی
اگه نتونستی من راهنماییت می کنم

hamidyha
یک شنبه 26 مهر 1388, 11:43 صبح
پس به نظر من از راه حل دوم استفاده کن از لینکی که گذاشتم یک فایل ضمیمه کردم اونو دانلود کن و تنظیماتش رو انجام بده به نتیجه می رسی
اگه نتونستی من راهنماییت می کنم
ممنون دوست عزیز راهنمایی شما خیلی خوب بود البته از برنامه شما چیزی متوجه نشدم ولی روش کارتون رو اجرا کردم و فعلا دارم امتحان می کنم تست اولیه که خوب بود
همیشه موفق و پیروز باشید

viper2009
یک شنبه 26 مهر 1388, 11:48 صبح
ممنون دوست عزیز راهنمایی شما خیلی خوب بود البته از برنامه شما چیزی متوجه نشدم ولی روش کارتون رو اجرا کردم و فعلا دارم امتحان می کنم تست اولیه که خوب بود
همیشه موفق و پیروز باشید

اول تنظیمات برنامم رو انجام بده
بعد واسه خودت رو درست کن

من از خاصیت Mailing استفاده کردم به اینصورت که یک فایل ورد ساختم بعد با گزینه Mailing وصلش کردم به دیتابیسم اگه در Document جستجو کنی باید یک فولدری بنام My Data Sources درست شده باشه که درون اون ارتباط بین ورد و دیتابیس با نام دلخواه ذخیره شده که قبلاً گفتم باید فایلی که من ایجاد کردم رو اونجا کپی کنید

حالا کار کن اگه نتونستی یک راهنمای Interactive واست ضمیمه می کنم

viper2009
یک شنبه 26 مهر 1388, 11:53 صبح
به روش من در این برنامه اصطلاحاً میگن کدگذاری کردن در ورد که با دکمه Preveiw داده ها نشان داده می شوند

hamidyha
یک شنبه 26 مهر 1388, 12:02 عصر
اول تنظیمات برنامم رو انجام بده
بعد واسه خودت رو درست کن

من از خاصیت Mailing استفاده کردم به اینصورت که یک فایل ورد ساختم بعد با گزینه Mailing وصلش کردم به دیتابیسم اگه در Document جستجو کنی باید یک فولدری بنام My Data Sources درست شده باشه که درون اون ارتباط بین ورد و دیتابیس با نام دلخواه ذخیره شده که قبلاً گفتم باید فایلی که من ایجاد کردم رو اونجا کپی کنید

حالا کار کن اگه نتونستی یک راهنمای Interactive واست ضمیمه می کنم

آره من هم از خاصیت Mailings استفاده کردم البته از روی برنامه های که شما لطف کردید و تقریبا متوجه شدم حالا 4 5 تا فرم دارم که باید اونا رو تنظیم کنم دارم روی همون فرم های گزارش کار می کنم. این بخش گزارش برنامم باید یه فایل ورد باز بشه و اطلاعات مربوط به پرسنل در اون فرم قرار داده بشه مثلاً مثل فرم درخواست گواهی اشتغال به کار که فعلا مشکلم حل شده با کریستال ریپورت تنظیمات شکل بود یعنی من نتونستم شاید عملی باشه.
بهر حال از راهنمایی خوبتون ممنون
موفق باشید

Hossein Bazyan
یک شنبه 26 مهر 1388, 12:21 عصر
سلام

متشکرم

سلام
من همیشه از این روش استفاده میکنم خواستی بگو مثال برات بنویسم.
یه شابلن در ورد ایجاد کن که در ان فیلدهایی رو که لازم داری ایحاد کن حال از داخل برنامه انها را پر کرده و داکیومنت ورد را نمایش بده . در ضمن یکبار مثالی برای یکی از دوستان نوشتم که در پستهام موجوده

hamidyha
یک شنبه 26 مهر 1388, 12:27 عصر
سلام
من همیشه از این روش استفاده میکنم خواستی بگو مثال برات بنویسم.
یه شابلن در ورد ایجاد کن که در ان فیلدهایی رو که لازم داری ایحاد کن حال از داخل برنامه انها را پر کرده و داکیومنت ورد را نمایش بده . در ضمن یکبار مثالی برای یکی از دوستان نوشتم که در پستهام موجوده
این قضیه شابلن یعنی چه ؟
بجز روش استفاده از Mailings در ورد است؟

Hossein Bazyan
یک شنبه 26 مهر 1388, 12:34 عصر
این قضیه شابلن یعنی چه ؟
بجز روش استفاده از Mailings در ورد است؟
سلام
من Mailing رو نمیدونم اما در شابلن ما میام گزارشی رو که میخوایم داشته باشیم رو در ورد تایپ میکنیم . جداول کشی و فونت و خلاصه فایل ورد را با همه تنظیماتی که لازم داریم رو نوشته و ایجاد میکنیم حال به ازای مقادیری که از برنامه باید به این فایل پمپ به یک فیلد میسازیم که نام منحصر بفرد خودش رو داره که در برنامه مقداری را که میخواهیم در این فیلد قرار بدیم را توسط نام ان به فیلد اختصاص میدیم سپس فایل را بته و انرا در ورد نمایش میدیم .
در تاپیکهای من مثالی در این زمینه وجود دارد.

hamidyha
یک شنبه 26 مهر 1388, 12:41 عصر
سلام
من Mailing رو نمیدونم اما در شابلن ما میام گزارشی رو که میخوایم داشته باشیم رو در ورد تایپ میکنیم . جداول کشی و فونت و خلاصه فایل ورد را با همه تنظیماتی که لازم داریم رو نوشته و ایجاد میکنیم حال به ازای مقادیری که از برنامه باید به این فایل پمپ به یک فیلد میسازیم که نام منحصر بفرد خودش رو داره که در برنامه مقداری را که میخواهیم در این فیلد قرار بدیم را توسط نام ان به فیلد اختصاص میدیم سپس فایل را بته و انرا در ورد نمایش میدیم .
در تاپیکهای من مثالی در این زمینه وجود دارد.
خب آدرس لینک رو میشه لطف کنید یا توضیحات بیشتری بدین
این خاصیت Mailings که دوستمون توضیح دادن روش خوبی بود خوشحال میشم که این روش رو هم یاد بگیرم اگه ممکنه
با تشکر

Hossein Bazyan
یک شنبه 26 مهر 1388, 12:51 عصر
خب آدرس لینک رو میشه لطف کنید یا توضیحات بیشتری بدین
این خاصیت Mailings که دوستمون توضیح دادن روش خوبی بود خوشحال میشم که این روش رو هم یاد بگیرم اگه ممکنه
با تشکر
سلام

لینکهای زیر رو ببین . پستهای 14 و 3 مربوط به پستهای من

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=110422&page=2

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=41635&highlight=template

hamidyha
یک شنبه 26 مهر 1388, 13:14 عصر
سلام

لینکهای زیر رو ببین . پستهای 14 و 3 مربوط به پستهای من

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=110422&page=2

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=41635&highlight=template

ممنون باید کار کنم تا بهتر بفهمم