PDA

View Full Version : بدست آورد نام فیلدهای (field) یک جدول(table)

user2535
دوشنبه 27 مهر 1388, 17:30 عصر
باسلام
به چه صورت مي توان نام فيلدهاي يک جدول و نام caption آن را ( در بانک اکسس ) بدست آورد
باتشکر

ali.hojjati
دوشنبه 27 مهر 1388, 17:45 عصر
من برای این کار از یک ترفند استفاده کردم. ابتدا اون رو تو یک دیتا گرید ویو نمایش می دم بعد صرفصل ستون ها رو می خونم. حالا روش دیگه ای وجود داره یا نه رو نمی دونم. این برای من که جواب داد.

user2535
دوشنبه 27 مهر 1388, 21:17 عصر
ممنون دوست عزيز
ايده خوبي است ولي براي بدست آوردن caption يك فيلد چه كار بايد كرد ؟

armanikurd
چهارشنبه 29 مهر 1388, 00:18 صبح
دورود

ای بابا این چه کاریه دیگه ! :عصبانی++:

راه حل: یه متغیر از نوع اون جدولت درست کن و بعد از طریق خاصیت Columns میتونی به تک تک فیلدها دسترسی پیدا کنی و البته به تمام خصوصات هر فیلد مثل: نام، نوع، مقدار پیش فرض و ...

موفق باشید

Hossein Bazyan
چهارشنبه 29 مهر 1388, 11:17 صبح
باسلام
به چه صورت مي توان نام فيلدهاي يک جدول و نام caption آن را ( در بانک اکسس ) بدست آورد
باتشکر

سلام
من یه برنامه نوشتم که میتواند نام کلیه دیتابیسهای موجود را نمایش و با انتخاب یک دیتابیس کلیه تیبلهای انرا نمایش و با انتخاب یک تیبل کلیه فیلدها و اطلاعات انرا نمایش دهد.
فکر کنم یکبار هم اپلودش کردم . بگرد پیدا میکنی
در ضمن من برای mysql نوشتم که فکر نکنم با اکسس فرق چندانی داشته باشد.

user2535
چهارشنبه 29 مهر 1388, 18:51 عصر
راه حل: یه متغیر از نوع اون جدولت درست کن و بعد از طریق خاصیت Columns میتونی به تک تک فیلدها دسترسی پیدا کنی و البته به تمام خصوصات هر فیلد مثل: نام، نوع، مقدار پیش فرض و ...

درود
من الان caption نتونستم در بيارم مي تونيد كد آن يا يك نمونه بگذاريد

من یه برنامه نوشتم که میتواند نام کلیه دیتابیسهای موجود را نمایش و با انتخاب یک دیتابیس کلیه تیبلهای انرا نمایش و با انتخاب یک تیبل کلیه فیلدها و اطلاعات انرا نمایش دهد.
فکر کنم یکبار هم اپلودش کردم . بگرد پیدا میکنی
در ضمن من برای mysql نوشتم که فکر نکنم با اکسس فرق چندانی داشته باشد.

من براي بدست آوردن نام بانكها در اكسس مشكلي ندارم در هر بانك اكسس تيبل هايي وجود دارد كه با پيشوند Msys شروع مي شود در اين تيبلها مشخصات كليه بانكها كويريها و ساير اشيا اكسس وجود دارد كافيه يك ديتا تيبل از اين جدول پر بشه و نام جداول موجود و بقيه چيزها بدست مياد
نام اين بانك MSysObjects است

Hossein Bazyan
چهارشنبه 29 مهر 1388, 19:06 عصر
سلام
مسئله اکسس با Mysql خیلی فرق میکند.
من برنامه ای را برای شما آپلود کردم که چهار گرید ویو داره در اولی نام کلیه دیتابیسها نمایش داده میشود که با دابل کلیک روی هر فایل تمایم جداول آن در گرید ویو دومی نمایش داده میشود و با دابل کلیک روی هر جدول فیلدهای آن در گرید سوم نمایش داده میشود و با دابل کلیلک روی سومی در گرید چهارمی اطلاعات همان جدول نمایش داده میشود.
این برنامه را از یکی از پروژه هایم جدا کردم ولی قسمت Export اطلاعات به XML را از ان حذف کردم ( جهت سادگی برنامه ) میتوانید روش استخراج جداول را از بانک خوب مطالعه کنید. ( در قسمت دابل کلیک گرید اول بررسی کنید- تابع GetTables )