PDA

View Full Version : مقدار پیش فرض برای class property

esmartiz_red
پنج شنبه 30 مهر 1388, 14:38 عصر
سلام دوستان
تو visual studio و بقیه محیط های برنامه نویسی هر کنترل تعدادی property داره که کاربر فقط می تونه مقادریری رو برای اونا قرار بده که برای اونا در نظر گرفته شده و وقتی کاربر می خواد با کد نویسی این کارو انجام بده مقادیر اون property به کاربر نشون داده می شه
منم می خوام برای property کلاسی که نوشتم همچین امکانی قرار بدم که کاربر فقط بتونه مقادیری که بهش نمایش داده می شه رو انتخاب کنه ممنون می شم کمک کنید

esmartiz_red
جمعه 01 آبان 1388, 00:12 صبح
دوستان کسی اطلاعاتی در این مورد نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

esmartiz_red
جمعه 01 آبان 1388, 02:30 صبح
دوستان من خودم یه چیزی پیدا کردم اما تست نکردم می زارم اینجا شما هم تست کنید ببینید نتیجه می گیرید
http://www.homeandlearn.co.uk/csharp/csharp_s10p5.html

Unknownlive
جمعه 01 آبان 1388, 09:48 صبح
اگه کمی بهتر توضیح دهید من می تونم راهنمای زیادی کنم شما را اما نمی فهمم چی می گید

moharrami
جمعه 01 آبان 1388, 11:14 صبح
جوابی که میدم خیلی سادس شاید اصلا منظورتون رو متوجه نشدم ولی اون لینکی که گذاشته بودین این طور میگفت که دنبال کار با properties هستین
خیلی راحته شما یک سری فیلد private تعریف میکنین بعد برای دسترسی به اونها property میزارید که در این صورت می تونین به دسترسی به اون فیلد کنترل داشته باشین مثلا اگه property شما set{} نداشته باشه کاربر نمی تونه به اون مقدار بده و فقط باید ازش بخونه برای سوال اصلی تون میتونین property رو از نوع enum هایی که درست کردین تعریف کنین
فصل

esmartiz_red
جمعه 01 آبان 1388, 23:35 عصر
دوستان سوال من اینه مثلا شما می خوای برای BORDERSTYLE فرم مقدار قرار بدی visualstudio مقادیر پیش فرض رو برای شما نمایش می ده و خارج از اون مقادیر نمی تونی مقداری قرار بدی من هم می خوام برای کلاسی که ساختم property به این صورت داشته باشم

ahmad_Z
چهارشنبه 27 آبان 1388, 13:49 عصر
:متفکر:
خوب آقای moharrami که گفتن از نوع Enum تعریف میکنی

enum دلخواه //

public enum TYPE { Type1, Type2,Type3 }
// default value
TYPE d =TYPE. Type2;

public Format IFormat
{
get
{