PDA

View Full Version : messenger system

terrorhell
جمعه 01 آبان 1388, 14:45 عصر
سلام دوستان

یه راهنمایی میخواستم + توضیحات یا نمونه یا هر چیزی که بتونه منو در نوشتن یک سیستم چت آنلاین برای سایت کمک کنه ( روش کار )

شاید اکثراً حداقل 1 بار هم با سیستم کلوب.کام کار کرده باشید و دیدید که چت آنلاین داره و کاربرا میتونن با هم در سایت گفتگو آنلاین داشته باشن

ممنون میشم در مورد نوشتن این سیستم و احتیاجاتی از قبیل ( نحوه طراحی دیتابیس و ... ) راهنمایی کنن

ممنون دوستان

stealer2007
جمعه 01 آبان 1388, 21:18 عصر
به نام خدا

سلام حاجی مخلصم

من نمی دونم چرا همه از کلوب میرن بالا از نظر من کلوب همچین چیز شاقی هم نیست فکرشو میکنید.

خب بگذریم.

ببین داداش من ای سیستم رو که شما میگی از دیتابیس استفاده می کنه و اگه ای جکس هم اضافه کنی تاپ میشه و میشه از ای جکس هم صرف نظر کرد درواقع به این صورت هست که کاربر وقتی درخواست ورود میده توی دیتابیس ذخیره می شه و باید تیبل هایی داشته باشی واسه ذخیره کاربر و دیگری هم برای متن های ورودی شون و دیگه به درخواست خودت می تونی تیبل اضافه کنه بسته به کاری که می خوای.

در ضمن دفت کن تیبل هات رو باید به صورت کلید استفاده کنی که به مشکل بر نخوری.

شرمنده اگه بد گفتم دارم یه پروژه می نویسم تا الان پدرم دراومده از بس گستردستتتتتتتتتتتتتتتتتت: ریه::گریه:

mahmood3d
شنبه 02 آبان 1388, 00:28 صبح
سلام دوست عزیز
اگه این سیستم رو فقط برای اینکه روی سایتت نصب کنی می خوای من یک نمونه توی تاپیک "گفتگو: محیط چت تحت پی اچ پی ا آجاکس" قرار دادم و فقط مشکلی که داره اینه که به قول دوستمون پیام های رد و بدل شده اول توی دیتابیس ذخیره میشه بعد به کاربر ارسال میشه و این برای کاربرای زیاد مساوی از کار افتادن کل موتور بانک اطلاعاتیه. برای همین توی اون تاپیک از کاربرای با تجربه سایت مشورت خواستم تا بتونم یک سیستم خوبی رو طراحی کنم

امیـرحسین
شنبه 02 آبان 1388, 00:54 صبح
من نمی دونم چرا همه از کلوب میرن بالا از نظر من کلوب همچین چیز شاقی هم نیست فکرشو میکنید.
اینکه کار شاقی نیست رو موافقم ولی اینکه همه کلوب کلوب می کنند، از نظر من، کلوب موفقترین سایت ایرانی هم از نظر محتوا و کاربر هست و هم از نظر طراحی!
اون زمانی که سایت های فارسی در مقابل آژاکس شکل علامت سوال بودند، کلوب کل سایتش رو با اون عظمت آژاکسی کرد که البته نقصهایی داشت ولی کار بزرگی بود.
من شخصا به طراحی کلوب ارادت دارم. ظاهرا با PHP هم نوشته شده چون یکی از مشاورهای فنی اش، آقای شایانفر که PHPنویس حرفه ای هستند بوده....

zoghal
شنبه 02 آبان 1388, 14:10 عصر
با امیر حسین موافقم. و با زند نوشته شده.
اما در مورد سیستم چت . کافیه تو گوگل یک سرچ انجام بدید تا دلتون بخواد نمونه کد پیدا میکنید.