PDA

View Full Version : حرفه ای: ايجاد چند كانال صوتي در يك كامپيوتر

omid_safari
شنبه 02 آبان 1388, 23:42 عصر
سلام دوستان
چطور ميشه بطور همزمان چند خروجي صوتي مثلا 20 تا از كامپيوتر بگيريم؟
مالتي پلكس خروجي كارت صوت يا طراحي يك مدار جانبي ويا ؟؟؟
با تشكر

Mehran.GH
یک شنبه 03 آبان 1388, 03:12 صبح
اگر بیست کانال مجزا مورد سوال بوده می توان از چنین سیستمی استفاده کرد

http://privateimage.com/images/xvlqvu6djgu8gd9ewhry_thumb.jpg (http://privateimage.com/viewer.php?file=xvlqvu6djgu8gd9ewhry.jpg)

در سمت راست Mainboard است و در Slot های خالی تا 14 کارت صوتی

omid_safari
یک شنبه 03 آبان 1388, 20:01 عصر
ممنون.
راستش اولويت من در فكر طراحي يك برد و نوشتن برنامه اي براش هستم.
ضمنا اگه بشه صدا رو روي پورت usb بفرستم با طراحي چند تا ديوايس براش ميشه اين كارو انجام داد.

omid_safari
یک شنبه 03 آبان 1388, 20:03 عصر
من سخت افزاري براي دسترسي به پورت usb ساختم.
حالا از نظر نرم افزاري بايد چند تا كانال صوتي رو به صورت ديتا روي پورت بفرستم.

Mehran.GH
دوشنبه 04 آبان 1388, 01:22 صبح
اول اینکه USB پورت نیست بلکه همانطور که از عنوان آن Universal Serial Bus مشخص است باس است که به این باس می تواند وسایل مختلفی متصل باشد و ارسال دیتا به USB در حقیقت مفهوم دقیق آن می شود : ارسال دیتا به یک وسیله متصل به این باس

اما مطلب اصلی :
شما مطرح کردین که "چطور ميشه بطور همزمان چند خروجي صوتي از كامپيوتر گرفت " و در ادامه نوشتین که " سخت افزاري براي دسترسي به پورت usb ساختم و حالا از نظر نرم افزاري بايد چند تا كانال صوتي رو به صورت ديتا روي پورت بفرستم ... "

شما دیتای دیجیتال را به USB می فرستید و نه صدا را و در نتیجه یکجایی این دیتا باید تبدیل به خروجی آنالوگ یا همان صدای مورد نظر شود و در نتیجه برای داشتن همزمان چند خروجی صوتی اگر قرار است هر کانال مستقل باشد و مثلا موزیکهای مختلف از کانالهای مختلف همزمان قابل پخش باشد نیاز به چند خروجی صوتی به صورت فیزیکی مجزا دارید.

به هر حال کامپیوتری که تصویر آن را در کامنت قبلی فرستادم برای همین منظور تهیه شده ولی اگر می خواهید سخت افزار و نرم افزاری برای این منظور شخصا طرحی و تولید کنید
پیشنهاد بنده :
اگر هدف این پروژه را به درستی متوجه شده باشم یک راه حل استفاده از یک تراشه FPGA است.

شما می توانید دیتا را از كامپيوتر به تراشه FPGA بفرستید , در تراشه مثلا 20 پورت SPI تعریف کنید و بعد یک الگوریتم Sound Decoder ممکن است لازم باشد و نهایتا منتهی شدن هر کانال صوتی به یک DAC .