PDA

View Full Version : سوال: بهترین زبان برای image processing

alisgilas2020
یک شنبه 03 آبان 1388, 17:09 عصر
با سلام خدمت اساتید گرام ::لبخندساده:
کدام زنان برای image processing بهتره :خجالت::عصبانی++:
java
c#
python
c
c++
,...
با عرض تشکر:تشویق::تشویق:

mahdi68
یک شنبه 03 آبان 1388, 19:42 عصر
اون زبانی که شما توش تبحر دارین

alisgilas2020
دوشنبه 04 آبان 1388, 07:11 صبح
البته
اما میخواستم بدونم زبانی هست که کتابخانه های خوبی در این مورد داشه باشه
لطفا معرفی کنید !!

مصطفی ساتکی
سه شنبه 05 آبان 1388, 14:48 عصر
البته Delphi مهم ترين زبان برنامه نويسي كه حداقل مادر #‍C رو فراموش كردي.
اما شما. شما بايستي ببيني به درد پردازش تصوير مي خوري يا نه.
اوايل اين library هايي كه مي گه كارتو را مي ندازه بعداٌ كه سفارش كار بگيري اون روزه كه واي به حالت مي شه.
شما اگه رياضتون خوب باشه و اون قدر قدرت داشته باشي كه كد سيستمي بزني بقيش حله.
فقط بهت بگم مثل برنامه نويسي نيست كه ياد بگيري بگي تموم شد حال كار مي كنم .براي هر پرو‍ژه جوندار بايستي حداقلش چند تا كتاب و دنبال مقاله باشه. خلاصه بگم دايم بايستي مقاله ديگران بخوني و خودتم ايده بده تا عقب نموني.

alisgilas2020
جمعه 08 آبان 1388, 19:09 عصر
البته Delphi مهم ترين زبان برنامه نويسي كه حداقل مادر #‍C رو فراموش كردي.

منظورتون چیه؟؟ یعنی deL phi کتابخانه هایی برای این کار داره؟؟
البته برای c یکی پیدا کردم open CV
اما من تازه کارم می خوام قبل از شروع بدونم کدام بهتره که وقتم طلف نشه
همچنین .net هم کتابخانه های زیادی ارایه کرده اما نمی دونم کدوم برای این کاره ؟
من خودم جاوا کار کردم اما چیزی در مورد این کار توش پیدا نکردم

MIDOSE
جمعه 08 آبان 1388, 19:53 عصر
برو سر MATLAB،
به اضافه کتاب گونزالس، تازه MATLAB توانایی ارتباط با سایر زبان ها(مثل سی...) را هم داره و تقریبن می تونم بگم مخصوص همین گونه کارهاست و کمتر باهاش به مشکل بر می خوری و سرعت کاریت رو خیلی افزایش می ده...

همیشه شاد باشید

Exception
جمعه 08 آبان 1388, 20:50 عصر
منظورتون چیه؟؟ یعنی deL phi کتابخانه هایی برای این کار داره؟؟
البته برای c یکی پیدا کردم open CV
اما من تازه کارم می خوام قبل از شروع بدونم کدام بهتره که وقتم طلف نشه
همچنین .net هم کتابخانه های زیادی ارایه کرده اما نمی دونم کدوم برای این کاره ؟
من خودم جاوا کار کردم اما چیزی در مورد این کار توش پیدا نکردم
اگر واقعا میخوای حرفه ای کار کنی، بهترین کتابخانه همون OpenCV هست و دنبال هیچ چیز دیگه نگرد! هم استفاده ازش ساده است، هم سرعتش عالی هست و به درد پروژه های realtime میخوره و هم پشتیبانی خیلی خوبی ازش میشه. ضمنا آموزشش هم فراوون موجوده!

shask00l
جمعه 08 آبان 1388, 22:34 عصر
من نظر midose رو کاملا قبول دارم . تا بحال چیزی کامل تر از matlab image toolbox در مورد DIP ندیدم .
ضمنا باید عرض کنم که بعضی از ابزارهای این نرمافزار بصورت کلاس برای دات نت وجود داره . ولی باز هم انعطاف matlab رو نباید فراموش کرد . چیزی که توی دات نت با 50 خط انجام میدی .. توی matlab با 5 خط انجام میشه .

amir_saniyan
شنبه 09 آبان 1388, 23:00 عصر
سلام
این هم یک کتابخانه کامل به زبان C# برای پردازش تصویر:
http://www.aforgenet.com
موفق باشی

Mohammad.amin
یک شنبه 17 آبان 1388, 20:54 عصر
با سلام
من هم میخوام یه برنامه بنویسم برای یه دستگاهی در مورد همین image processing که یه شکل بهش بدی و اون برات منحی رسم کنه ولی نمیدونم چه زبانی رو باید یاد بگیرم
یه عده میگن دلفی یه عده میگن C# کاملا گیج شدم اصلا نمیدنم از کجا شروع کنم باید چی یاد بگیرم،
اینو هم بگم که هیچ زبانه برنامه نویسی هم بلد نیستم میخوام اون زبانی که لازم دارم رو یاد بگیرم
اگه کسی میتونه کمک کنه ممنوم میشم
لطفا راهنمایی کنید چون باید زودی شروع به یاد گرفتنش بکنم

saeid5977
یک شنبه 17 آبان 1388, 21:44 عصر
سلام
اگه هدفت یاد گیری و یا تست الگوریتمهای پردازش تصویره بهترین گزینه matlab هستش.
اما اگه میخوای الگوریتمتو پیاده سازی کنی بهترین گزینه c هستش چون هم سرعت خوبی داره و هم قدرت بالایی برای کار با آرایه ها داره البته همونطوریکه دوستان گفتن از کتابخونه openCV هم استفاده کنی سرعتت بیشتر میشه.
خلاصه برای کار دانشگاهی و تحقیقاتی یا تست الگوریتم:matlab چون خیلی رادسته
برای کار حرفه ای و محصول: C+openCV

مصطفی ساتکی
جمعه 06 آذر 1388, 20:03 عصر
این کسایی که دیگران سوال می پرسن هی می گن حتماً باید کتابخونه داشته باشی من از دسته که همش سطحی جواب می دن فقط یه سوال دارم.
یه برنامه نویس پردازش تصویر می خواد ocr بنویسه .
یکی از مراحل اصلی threshold کردن تصویر ورودی برای فاز تشخیص layout حالا با این کتابخونه هایی که شما در دست دارین میشه این کارو انجام داد. نه
علت چون طرف همش از کتابخونه های این و اون استفاده کرده و این جسارتو پیدا نکرده تا بتونه این کارو انجام بده.
تو اینجا بایستی بتونه یه threshold دینامیک بنویسه که بایستی به شخصه تجربه و دانش داشته باشه.البته اینو رد نمی کنم که دیدن source دیگران به شخص کمک نمی کنه.
به هر حال کار تکراری رو خیلی ها می تون انجام بدن ولی مهم کار جدید و ایده جدید که با base ی قوی این امکان پذیره

mehdishahabi
یک شنبه 08 آذر 1388, 16:25 عصر
برو سر MATLAB،
به اضافه کتاب گونزالس، تازه MATLAB توانایی ارتباط با سایر زبان ها(مثل سی...) را هم داره و تقریبن می تونم بگم مخصوص همین گونه کارهاست و کمتر باهاش به مشکل بر می خوری و سرعت کاریت رو خیلی افزایش می ده...

همیشه شاد باشید

منم matlab رو پیشنهاد میدم

Exception
یک شنبه 08 آذر 1388, 19:45 عصر
این کسایی که دیگران سوال می پرسن هی می گن حتماً باید کتابخونه داشته باشی من از دسته که همش سطحی جواب می دن فقط یه سوال دارم.
یکی از مراحل اصلی threshold کردن تصویر ورودی برای فاز تشخیص layout حالا با این کتابخونه هایی که شما در دست دارین میشه این کارو انجام داد. نه
علت چون طرف همش از کتابخونه های این و اون استفاده کرده و این جسارتو پیدا نکرده تا بتونه این کارو انجام بده.
تو اینجا بایستی بتونه یه threshold دینامیک بنویسه که بایستی به شخصه تجربه و دانش داشته باشه.البته اینو رد نمی کنم که دیدن source دیگران به شخص کمک نمی کنه.
به هر حال کار تکراری رو خیلی ها می تون انجام بدن ولی مهم کار جدید و ایده جدید که با base ی قوی این امکان پذیره
اتفاقا به نظر من جواب شما سطحی هست! شما تا حالا چند تا پروژه پردازش تصویر به صورت تجاری (منظور اینکه پروژه رو به کسی فروخته باشین) انجام دادین؟
و یه سوال دیگه: شما تا حالا با OpenCV کار کردین؟
ببخشید که اینقدر رک گفتم، ولی حرف شما رو معمولا کسی میزنه که تازه واحد پردازش تصویر پاس کرده و نمیدونه مساله های دنیای واقعی چی هستند!

مصطفی ساتکی
دوشنبه 09 آذر 1388, 08:14 صبح
من OCR فارسی و پلاک خوان نوشتم.
ocr رو به ایرانسل و پلاک خوان رو به سفارش سازمان پژوهش ها(الکترونیک کامپیوتر) نوشتم.
تلفن :77875871
خواستید این 2 نرم افزار رو ببیند:
شرکت :بینا ماشین آریا آدرس : تهرانپارس فلکه دوم جنب فروشگاه رفاه کوچه رضایی پلاک 3 واحد 7
البته نرم افزار OMR هم داریم که از کارهای بزرگ شرکته

مصطفی ساتکی
دوشنبه 09 آذر 1388, 08:19 صبح
یه سوال دیگه تصویر ورودی یه صفحه رو که پلاک ماشین توشه می خوام فیلتر کنم آیا با این کتابخونه آمادتون میشه اونه فیلتر کرد به شرطی اینکه پلاکو بشه پردازش کرد.
عزیز دل دقت نمی کنی بعد با اطلاعات محدود شروع می کنی به صحبت .بهتون گفتم از Source ها کمک بگیرید. شما برو image en با سورسشم هست وقتی کارجدی مشی کامپوننت به این بزرگی فقط به درد ورودی خروجی می خوری .امیدوارم جوابتونو گرفته باشید

MIDOSE
دوشنبه 09 آذر 1388, 15:46 عصر
دوستان رعایت ادب و احترام و کَل کَل نکردن از لزومات شرکت در بحث هاست؛ لطفا رعایت کنید.

Exception
دوشنبه 09 آذر 1388, 19:30 عصر

یه سوال دیگه تصویر ورودی یه صفحه رو که پلاک ماشین توشه می خوام فیلتر کنم آیا با این کتابخونه آمادتون میشه اونه فیلتر کرد به شرطی اینکه پلاکو بشه پردازش کرد.
عزیز دل دقت نمی کنی بعد با اطلاعات محدود شروع می کنی به صحبت .بهتون گفتم از Source ها کمک بگیرید. شما برو image en با سورسشم هست وقتی کارجدی مشی کامپوننت به این بزرگی فقط به درد ورودی خروجی می خوری .امیدوارم جوابتونو گرفته باشید
در هر دو مورد، جواب مثبته و خیلی راحت میشه با OpenCV این کارها رو انجام داد.
حوصله کل و کل ندارم و برای همین هم بحث رو ادامه نمیدم. فقط به عنوان یک پیشنهاد شخصی، حتما یک بار هم که شده از OpenCV استفاده کنید و بعد دربارش قضاوت کنید!

Exception
دوشنبه 09 آذر 1388, 19:31 عصر
دوستان رعایت ادب و احترام و کَل کَل نکردن از لزومات شرکت در بحث هاست؛ لطفا رعایت کنید.

اگر من تند رفتم عذر میخوام و دیگه هم این بحث رو ادامه نمیدم.

mostafanfs
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 14:59 عصر
سلام جناب Delphi_CAT
خب میشه توضیح بدید با کمک چه نرم افزاری این کار رو کردید ؟
ممنون

مصطفی ساتکی
شنبه 04 اردیبهشت 1389, 18:12 عصر
منظورت اگه از نرم افزار کامپایلر با دلفی نوشتم Version نرم افزار از دلفی 7 تا 2010